دایر شدن پایگاه ثابت و سیار کانون در مناطق کم‌برخوردار

از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان صورت گرفت:

دایر شدن پایگاه ثابت و سیار کانون در مناطق کم‌برخوردار

7 مرداد 1396 14:53

زیر تیتر: شنبدی:نگاه ویژه دکتر شریعتی به کانون در میان استانداران بی‌بدیل بوده است

غلامرضا شنبدی،مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از تاسیس دو پایگاه ثابت در روزهای آینده در کوی محسنی و ملاشیه از مناطق کم‌برخوردار خبر داد. 
به گزارش روزان،در راستای طرح کنترل و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری اداره کل امور اجتماعی استانداری برنامه‌هایی را در جهت غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان مناطق کم‌برخوردار برگزار می‌کند. مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: مطمئن‌ترین و کم‌‌هزینه‌ترین راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی، اقدامات پیشگیرانه است. وی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این امر مهم نقش بی‌بدیلی دارد. شنبدی به تلاش‌های مجدانه استاندار خوزستان در ماه پایانی سال گذشته اشاره کرد و گفت: دکتر شریعتی تنها استانداری است که به کانون پرورش کودکان و نوجوانان نگاه ویژه‌ای داشته و از لحاظ فرهنگی و اجتماعی توانسته است اعتبار قابل توجهی را در شورای اجتماعی کشور برای خوزستان جذب کند. 
وی افزود:در سطح شهرستان اهواز در 10 مدرسه مناطق کم‌برخوردار ملاشیه، کوی سیاحی،کوی علوی،کوی صافی، شیبان، زرگان، حصیرآباد، منبع آب،کوی رمضان،کوی محسنی و کوی مشعلی کلاس‌های فرهنگی،هنری، ادبی و مذهبی توسط کانون دایر شده است. 
شنبدی ثبت‌نام و شرکت کودکان و نوجوانان مناطق کم‌برخوردار را رایگان اعلام کرد و یادآور شد: فعالیت‌های تابستانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان رسماً با شعار تابستان «به‌یادماندنی» در شهرها، روستاها و بخش‌های این استان آغاز شده است. 
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تصریح کرد:این کلاس‌ها شامل خوشنویسی،پرورش خلاقیت،قصه گویی،مهارت‌های زندگی،آشنایی با احکام و قرآن است که برای رده سنی 7 تا 17 در حال برگزاری است. این مقام مسئول افزود:,بزودی کلاس‌های موسیقی و روباتیک هم دایر می‌شود. شنبدی از تاسیس دو پایگاه ثابت در آینده‌ای نزدیک در کوی محسنی(گاومیش آباد) و کوی ملاشیه خبر داد و گفت: این دو پایگاه با امکانات کامل شروع به فعالیت خواهند کرد و همچنین 6 هزار جلد کتاب از انتشارات کانون برای این پایگاه‌ها در نظر گرفته شده است. وی گفت: از اعتبارات تخصیص یافته طرح کنترل و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تاکنون 2 کتابخانه سیار خریداری شده که تمام امکانات و فعالیت‌های یک پایگاه ثابت را دارند و به‌زودی پایگاه سیار سوم هم خریداری می‌شود. 
وی در پایان گفت: با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص کاهش آسیب‌های اجتماعی، همه ارگان‌های مربوطه باید در راستای اجرایی شدن این طرح پیش روند و از استاندار جهت هرچه بهتر شدن این طرح حمایت کنند؛ چرا که چنین اقداماتی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است و برای رسیدن به نتایج خوب و مثبت در زمینه پیشگیری آسیب‌های اجتماعی،‌ باید آموزش‌ها و اقدامات فرهنگی مداوم باشد. 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در پایان گفت:28 اسفند سال گذشته با توجه به سیاست‌گذاری وزارت کشور و تاکیدات رهبرمعظم انقلاب درباره برنامه ریزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی،150 میلیارد ریال اعتبار برای استان خوزستان در شورای اجتماعی کشور مصوب شد که سهم تخصیص‌یافته کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مبلغ 5 میلیارد ریال است. 
در ادامه معاونت امور مالی و اداری کانون گفت: هدف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،کشف و پرورش استعدادهاست. لذا برنامه‌های در حال اجرای کانون در جهت کنترل و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است. 
فرزانه فیلی به اجرای نمایش‌های عروسکی با موضوع آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: اثربخش‌ترین موضوعات در این نمایش‌ها به اجرا در می‌آیند؛ به‌طور مثال موضوع اعتیاد و روش‌های نفوذ آن به خانه و خانواده برای مخاطبین کانون به نمایش گذاشته می‌شود. وی افزود: کلاس‌های شاهنامه‌خوانی و ساخت عروسک‌های آن، برگزاری بحث‌های آزاد و همچنین نصب بنرهایی حاوی پیام‌های کوتاه با موضوعات اجتماعی از دیگر فعالیت‌های کانون در مناطق حاشیه‌ای است. 
معاون امور مالی و اداری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در پایان به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: استان خوزستان در بخش‌های «سرود» و «پویانمایی» برگزیده کشوری و همچنین در بخش شعر‌سرایی شایسته تقدیر شده است. همچنین در سطح استانی 58 اثر برگزیده شدند که نمایشگاهی از این آثار در مرکز حضرت معصومه (س) واقع در پیچ استادیوم- پارک حجاب- مرکز فرهنگی و هنری کاون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره (1) اهواز تا میلاد امام رضا (ع) دایر است. 

 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما