انگیزه استقلال به زور تراکتور چربید

انگیزه استقلال به زور تراکتور چربید

7 مرداد 1396 14:53

محمدابولیان نوروزی _درهفته نخست مسابقات این فصل لیگ برترفوتبال کشور جام خلیج همیشه فارس در اهواز تیم استقلال خوزستان یکی از سه نماینده استان در این رقابتها درحالی که باتغییرات زیادی  هم روی نیمکت و هم درچهارپوب مستطیل سبز روبه‌رو بود، به مصاف تیم سرخ‌پوشان تراکتورسازی تبریز رفت که این تیم هم به دلیل تحریم فیفا با محدودیت جذب بازیکن و تغییر سرمربی مواجه شده‌ بود.

محمدابولیان نوروزی _درهفته نخست مسابقات این فصل لیگ برترفوتبال کشور جام خلیج همیشه فارس در اهواز تیم استقلال خوزستان یکی از سه نماینده استان در این رقابتها درحالی که باتغییرات زیادی  هم روی نیمکت و هم درچهارپوب مستطیل سبز روبه‌رو بود، به مصاف تیم سرخ‌پوشان تراکتورسازی تبریز رفت که این تیم هم به دلیل تحریم فیفا با محدودیت جذب بازیکن و تغییر سرمربی مواجه شده‌ بود. بازی درحالی باسوت یاسر همرنگ، داورجوان پایتخت نشین آغاز شد که سرخ‌پوشان میهمان در نیمه نخست در دقایق  15‌، 17، 25، 29، 30، 34 توانستند توسط بازیکنان با تجربه‌شان خطرات جدی روی دروازه آبی‌پوشان ایجاد کنندکه اگرگلری به غیر از وحید شیخ ویسی در چهارچوب دروازه خود نمی دیدند، بی شک میزبان چند گل ا میهمان دریافت می‌کرد. بالاخره نیمه نخست بازی بدون رد و بدل شدن گلی از سوی دوتیم به پایان رسید.

درنیمه دوم این مسابقه نفس‌گیر، دو تیم بازی متعادلی را ارائه کردند و عبدالله ویسی و یحیی گل‌محمدی مربیان دوتیم برای تغییرآهنگ بازی دست به تغییراتی در ترکیب تیم‌های خود زدند. بی شک به‌کارگیری حسین بهرامی، به‌ویژه یونس دلفی، تعویض طلایی نیمکت آبی پوشان در دقیقه 90جواب داد.
با شارژ مهدی کیانی؛ سرگروه پرتجربه قرمزپوشان روی یونس دلفی، تعویض طلایی عبدالله ویسی یک ضربه ایستگاهی نصیب تیم میزبان شد که میثم دورقی پشت توپ قرارگرفت و با یک شلیک مهارنشدنی دروازه گروسیان را به قصدگل مورد هدف قرار داد که علی‌رغم واکنش گلرجوان، سرخ‌پوش تبریزی برای مهار این ضربه تلاش وی بی‌ثمرماند و دروازه تراکتوری‌ها در واپسین لحظات این دیدارنفس‌گیر فرو ریخت.
تا اینچنین شاگردان جوان ویسی در راه خلق یک شگفتی دیگر در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور در واپسین لحظات این دیدار مهیج و نفسگیر، نخستین پیروزی شیرین خانگی خود را در حضور اندک تماشاگران ورزشگاه  غدیرجشن بگیرند و به این شکل درپایان این مسابقه، ارتش سرخ تبریز، تسلیم اراده بی پول‌های خوزستانی شد.
*گفتنی است در این مسابقه بازیکنان دو تیم به‌ خاطر درگذشت شادروان مصطفی خراجی، پیش‌کسوت ارزنده فوتبال دیار کارون، بازی را با یک دقیقه سکوت آغازکردند.
ویسی: خوش‌شانس بودیم که مقابل تراکتورسازی پیروز شدیم
عبدالله ویسی، سرمربی استقلال خوزستان پس از برتری یک بر صفر تیمش مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: بازی اول بود و به همین دلیل دو تیم شرایط خاصی داشتند. خوش‌شانس بودیم که مقابل تیم گردن کلفت تراکتورسازی سه امتیاز گرفتیم. خوشحالم که مردم خوزستان خوشحال هستند .وی افزود: خوشحالیم که با بازیکنان گمنام‌مان این نتیجه خوب را مقابل تراکتورسازی گرفتیم. استقلال خوزستان امسال 20 بازیکنش جدا شده‌اند، اما بازیکنان من آنقدر رشادت و شجاعت دارند که جای بازیکن جدا شده را پر می‌کنند. پیروزی در بازی اول بسیار شیرین است، حتی اگر ما چندان خوب هم نبوده باشیم. این پیروزی هم برای ما خیلی شیرین بود. من از عملکرد بازیکنانم راضی‌ام، چون تراکتورسازی تیم فوق‌العاده‌ای است و علی‌رغم مشکلاتی که دارد از بهترین خط حمله و خط هافبک ایران بهره می‌برد. سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان خوش‌شانسی را یکی از اصلی‌ترین دلایل پیروزی تیمش مقابل تراکتورسازی دانست و عنوان کرد: خوش‌شانس بودیم که تراکتورسازی نتوانست دروازه ما را باز کند. مردم خوزستان معمولاً در همه زمینه‌ها بدشانس هستند و خوشحالم که امروز پیروز شدیم. مردم خوزستان امروز بر خلاف همیشه خوش‌شانس بودند. البته نباید از کنار کار بزرگ بازیکنان گمنام‌مان عبور کنیم. ویسی در واکنش به صحبت‌های یحیی گل‌محمدی که دروازه‌بان تیم، او را ستاره زمین دانسته بود، گفت: وحید شیخ‌ویسی امروز سوپراستار زمین بود و خیلی خوب بازی کرد. وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا از عملکرد باشگاه استقلال خوزستان در فصل نقل‌وانتقالات راضی هستید یا خیر، بیان کرد: ما با یک بازیکن خارجی به توافق رسیده بودیم که به خاطر برخی مشکلات نتوانست به ایران بیاید، ولی پیش‌بینی من از آینده تیم‌ام مثبت است. سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان با انتقاد از کیفیت زمین چمن ورزشگاه غدیر اهواز تصریح کرد: کیفیت زمین خوب نبود و تیم حریف هم به این موضوع اعتراض داشت، البته گل‌محمدی حق دارد به کیفیت پایین چمن ورزشگاه غدیر اعتراض کند.
استقلال خوزستان(1).تراکتورسازی تبریز(0).
*گل: دقیقه (90) میثم دورقی.
*اخطاری‌ها: محمدنوری(43)، مهدی کیانی(90).
*داور: یاسرهمرنگ.
کمک‌ها: رضا سخندان، یعقوب سخندان.
*دمای هوا:47 درجه.
*روزبرگزاری‌: پنج شنبه - (5)امرداد96.
*محل برگزاری: ورزشگاه غدیراهواز.
*تماشاگر:حدود300نفر.*
*چارچوب رقابت: هفته نخست مسابقات فوتبال لیگ برترجام خلیج فارس.
*استقلال خوزستان:
وحیدشیخ ویسی‌، میثم دورقی‌، موسی کولی بالی،علیرضا صندوق،سعید زارع(64یونس دلفی)، حکیم نصاری، محمدعلی فرامرزی، طالب ریکانی (70حسین بهرامی)، سلمان بحرانی، حسین صادقی، عقیل کعبی. 
*سرمربی: عبدالله ویسی.
 *تراکتورسازی :
فرزین گروسیان، محمد ابراهیمی، محمد نادری، مهدی کیانی، محمد شریفی، علی طاهران سرخه، فرزادحاتمی، سینا عشوری، محمدنوری(78شهرام گودرزی )، محمدایران پوریان و مهدی زاده.
*سرمربی: یحیی گل محمدی.
*جریان گل پیروزی بخش تیم میزبان:
در دقیقه 90 با شارژ مهدی کیانی؛ سرگروه پرتجربه قرمزپوشان بر روی یونس دلفی؛ بازیکن تعویضی طلایی عبدالله ویسی یک ضربه ایستگاهی نصیب تیم میزبان شد که میثم دورقی پشت توپ قرارگرفت و با یک شلیک مهارنشدنی دروازه گروسیان را به قصد گل مورد هدف قرار داد که علی‌رغم واکنش گلرجوان سرخ پوشان تبریزی برای مهاراین ضربه، تلاش وی بی‌ثمر ماند تا دروازه تراکتوری‌ها در واپسین لحظات این دیدارنفس‌گیر فرو بریزد.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما