داستان سریال‌ها برای مخاطب تکراری شده‌ است

عفیفه با تاکید بر فضای متفاوت سریال «آنام»:

داستان سریال‌ها برای مخاطب تکراری شده‌ است

7 مرداد 1396 13:7

اسماعیل عفیفه که تجربه تهیه سریال‌هایی چون «پس از باران»، «میوه ممنوعه»، «زمانه» و ... را در پرونده کاری خود دارد، این روزها سریالی با نام «آنام» با موضوع آداب و رسوم مردم آذربایجان را تهیه می‌کند. او درباره‌ی علت این انتخاب، اظهار کرد: دلیل اصلی این بود که سریال‌هایی که این روزها در تلویزیون شاهد پخش آن‌ها هستیم، چه به لحاظ داستانی، چه فضا و چه مکان برای مخاطب تکراری شده‌اند؛ بنابراین یکی از راه‌هایی که تلاش کردیم توجه مخاطب را جذب کنیم پرداختن به فرهنگ‌های دیگر از جمله آذربایجان است.

به گزارش روزان، این تهیه‌کننده در گفت‌وگو با خبرنگار رسانه ایسنا با اعلام اینکه ساخت سریال «آنام» از نیمه گذشته است، از اضافه شدن بازیگران جدید به این مجموعه خبر داد و در عین حال یادآور شد: مجموعه «آنام» حدود 50 درصد از فضای اولیه خود را طی کرده است و این روزها در لوکیشین‌های تهران تصویربرداری می‌شود.

او سپس گفت: نگارش فیلمنامه «آنام» به اتمام رسیده است ولی داستان‌های آن ادامه‌دار هستند و قابلیت افزایش مجموعه از 40 قسمت وجود دارد.

عفیفه همچنین با اعلام اینکه مجموعه «آنام» از پاییز به روی آنتن خواهد رفت، گفت: امیدواریم «آنام» سریال متفاوتی باشد که در جذب مخاطب موفق عمل کند. ما سعی‌مان را کرده‌ایم و با فضاسازی‌ها و قصه‌هایی که داشته‌ایم، پیش‌بینی‌مان این است که سریال پربیننده باشد.

 

 

این تهیه‌کننده درباره‌ی اینکه مجموعه‌هایی از جنس «آنام» که به فرهنگ و شخصیت‌های اقوام می‌پردازند، همواره با حساسیت‌هایی مواجه بوده‌اند، اظهار کرد: سریال «آنام» حساسیت‌زا نیست؛ سریالی است که داستانش در تهران حال حاضر می‌گذرد اما یک بخش گذشته‌ای دارد که در آذربایجان می‌گذرد و چون آن بخش گذشته به شخصیت‌های آذربایجان ربط دارد، اسم سریال را آنام گذاشتیم. برای ساختن بخش گذشته هم تلاش کرده‌ایم به فرهنگ و آداب و رسوم شخصیت‌هایی که در آذربایجان هست به خوبی بپردازیم و تصویر فولکلور درستی ارائه دهیم.

او لوکیشین‌های مجموعه «آنام» را واقعی و در دسترس عنوان کرد و گفت: این لوکیشین‌ها کاملا مشخص هستند و اسم روستاها مشخصا در مجموعه عنوان می‌شود و دارای جغرافیای مشخصی هستند.

عفیفه یادآور شد: پیش از این سه سریال در شهرستان‌ها تهیه کرده‌ام. به غیر از جوسازی کاذبی که علیه «در مسیر زاینده‌رود» شد، تاکنون سریال‌هایی چون «پس از باران» و «خانه‌ای در تاریکی» را هم ساخته‌ام که با استقبال بسیار خوبی مواجه شدند. سریال «آنام» هم به همین سبک است و با استقبال مخاطب روبه‌رو خواهد شد.

این تهیه‌کننده افزود: سریال «آنام» قصه جذابی دارد و در آن به فرهنگ‌ و جغرافیایی پرداخته‌ایم که کمتر دیده شده است.

او استفاده از موسیقی آذری در مجموعه آنام را یکی از جذابیت‌های قصه این سریال عنوان کرد و گفت: آن زمان که فیلمنامه نگارش می‌شد به این فکر بودیم که از فضای موسیقی آذربایجان در قصه تاثیر بگیریم. در داستان سیروس گرجستانی یکی از کاراکترهای اصلی را خواهیم دید که با سازهای محلی این نواحی می‌نوازد و قطعا در ساخت موسیقی متن، از حال و هوای موسیقی آذربایجان استفاده می‌کنیم.

عفیفه در پایان از نگارش دو سریال «پای‌بست» به نویسندگی سعید فرهادی و «خورشید همچنان می‌درخشد» برای تلویزیون خبر داد.

به گزارش ایسنا، تصویربرداری سریال «آنام» ـ محصول گروه فیلم و سریال شبکه سه ـ به کارگردانی جواد افشار (کارگردان کیمیا) و تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه و به قلم امیر عباس پیام ساخته می‌شود.

گلچهره سجادیه، سیروس گرجستانی، علیرضا شجاع نوری، شبنم قلی خانی، فریبا متخصص، سیامک صفری، لاله مرزبان و بازیگران آذری؛ شهرام خزرایی، ناصر هاشمی،مهشید جوادی ، هادی افتخار زاده، وحید فرشی،امیر شاکری،شهزاد شکوریان، فیروز عاقلی، سویل شیرگیر، فاطمه حسینی، رقیه شاد خواه، فریبا سهرابی، تینا عبدی، رباب رضا زاده، مهدی فتحی، علیرضا موسلانی، حمید صلاحی، علی پور صدیقیان، فروغ مشقتی، میثم ولی خانی، امین حاجی اکبری بازیگران این مجموعه هستند.


منبع: ایسنا

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما