دارندگان سهام عدالت 150هزارتومان سود می‌گیرند

4 مرداد 1396 16:44

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: دارندگان سهام عدالت که صورت‌حساب یک میلیونی دارند 125هزار تومان و با صورت‌حساب 530 هزار تومانی، 65 هزار تومان سود علی‌الحساب می‌گیرند و این سود به 150 هزار تومان خواهد رسید. میرعلی‌اشرف عبدالله‌پوری‌حسینی روز گذشته در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت:

گروه اقتصادی: رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: دارندگان سهام عدالت که صورت‌حساب یک میلیونی دارند 125هزار تومان و با صورت‌حساب 530 هزار تومانی، 65 هزار تومان سود علی‌الحساب می‌گیرند و این سود به 150 هزار تومان خواهد رسید. میرعلی‌اشرف عبدالله‌پوری‌حسینی روز گذشته در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: سال گذشته آیین رونمایی سامانه سهام عدالت صورت گرفت و بر این اساس 47 میلیون نفر مجاز به ورود به سامانه شدند و از سال 96 نیز شماره شبا دریافت شد و براساس آن تا امروز 36 میلیون نفر وارد سامانه شده و از وضعیت سهام خود مطلع شده و 29 میلیون نفر شماره شبا داده‌اند. وی افزود: عدم انطباق شماره شبا از سوی نظام بانکی دریافت شده و 27 میلیون نفر شماره شبای تأیید‌شده دارند. این در حالی است که نسبت به 20 میلیون نفری که هنوز شماره شبا نداده‌اند، نگران هستیم.
این مقام مسئول درباره میزان سود سهام عدالت گفت: افرادی که مجموع سهام تخصیص‌یافته به آنها از محل سود‌، تخفیف و آورده نقدی یک میلیون تومان است و صورت‌حساب کنونی آنها معادل این رقم است، واریزی سود سهام عدالت برای آنها 125 هزار تومان خواهد بود. وی افزود: برای افرادی که سهام آنها 530 هزار تومان است نیز مبلغ سود حدود 65 هزار تومان خواهد بود. وی تصریح کرد: این میزان سود افزایش می‌یابد چراکه سه شرکت مهم سهام عدالت از جمله هلدینگ خلیج فارس هنوز مجمع خود را برگزار نکرده‌اند و اگر این مجامع برگزار شود نرخ سود افراد دارای یک میلیون تومان سهام، 150 هزار تومان خواهد بود. رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: تنها افرادی که تا پایان تیر سال‌جاری اقدام به افزایش سقف سهام خود تا یک میلیون تومان کرده‌اند سود کامل سال 95 را می‌گیرند اگرچه واریز این وجه اجباری نیست.
پوری‌حسینی گفت: برخی اصرار دارند چهره کثیفی از خصوصی‌سازی به جای بگذارند. کاهش سطح اشتغال نداشتیم بلکه با افزایش شغل مواجه شده‌ایم. وی تصریح کرد: نتیجه ارزیابی 90 شرکت واگذار‌شده نشان می‌دهد که تعداد ایجاد شغل بیشتر شده است ولی برخی در این مورد بداخلاقی می‌کنند. معاون وزیر اقتصاد ادامه داد: به مرور زمان علاقه‌مندی مردم برای دریافت سهام عدالت بیشتر خواهد شد چراکه تاکنون بیشتر حرف و حدیث در خصوص این سهام مطرح بوده و اکنون که شرکت‌ها به سود رسیده‌اند، متقاضیان برای دریافت سهام بیشتر هستند. وی خاطرنشان کرد: ابتدا باید 49 میلیون نفری که در گذشته برای دریافت سهام ثبت‌نام کرده‌اند تعیین تکلیف شوند تا پس از آن دولت مصوباتی داشته باشد که برخی از جامانده‌ها بتوانند بهره‌مند شوند.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما