دلیل 87درصد بیننده تلویزیون!

دلیل 87درصد بیننده تلویزیون!

2 مرداد 1396 16:13

معاون سیما اعلام کرد که تلویزیون ایران 87درصد بیننده دارد. ممکن است در ابتدا وقتى این درصد را مشاهده کنید یاد آن درصدهاى معروف گذشته و حال براى‌تان زنده شود و شاید هم با دیدن این درصد دچار نارسایى کلیه شوید. به همین مناسبت دلیل درصد زیاد بیننده هاى تلویزیون را فى الحال با اره مى‌شکافیم. 

صاحب شجاعى
طنز نویس
معاون سیما اعلام کرد که تلویزیون ایران 87درصد بیننده دارد. ممکن است در ابتدا وقتى این درصد را مشاهده کنید یاد آن درصدهاى معروف گذشته و حال براى‌تان زنده شود و شاید هم با دیدن این درصد دچار نارسایى کلیه شوید. به همین مناسبت دلیل درصد زیاد بیننده هاى تلویزیون را فى الحال با اره مى‌شکافیم. 
شبکه خبر: علت اصلى بینندهاى این شبکه به خاطر هیجانى بودن آن است، طورى که سریال گیم آف ترونز هم هیجان شبکه خبر را ندارد. مردم به دنبال نداشته‌هایشان در شبکه خبر مى‌گردند (عجب جمله‌اى). به بیان ساده‌تر وقتى این شبکه آقاى ظریف را در زیرنویس وزیرخارجه آمریکا مى‌داند، مردم منتظرند ببینند شاید به زودى در زیرنویس شبکه خبر ایوانکا ترامپ را هم وزیر ارشاد ایران قلمداد کنند. البته شبکه خبر چندین بار قصد داشت آقاى جهانگیرى را معاون اول رئیس جمهور آمریکا بنامد که فهمیدند مردم از روى دماغ ایشان فى الفور پى مى‌برند که ایشان ایرانى است. یک بار هم آقاى میرسلیم را قصد داشتند وزیردفاع هند بنامند که فهمیدند با این کار واقعا مردم باور مى‌کنند و ممکن است آقاى میرسلیم از آنها شکایت کند. ولى درباره دولت خیالشان راحت است و حتى ممکن است روحانى را هم رئیس جمهور آمریکا بنامند!
شبکه نسیم: این شبکه به غیر از برنامه هاى پربیننده «‌دووَ دووَ دو» و « گل من»، برنامه آشپزى اى دارد که در ده دقیقه 567بار تبلیغ شرکت تولید کننده ظروف آشپزى را مى کند، گاهى به خاطر تبلیغ فراوان، فراموش مى کنند غذا بپزند. بعضى از آنها مدعى‌اند اگر این ظروف را خریدارى کنید حتى اگر در آن بادنجان (همیشه از ازش متنفر بوده‌ام) سرخ کنید، تبدیل به فیله گوساله مى شود! و براى تبلیغ بیشتر ادعا دارند این همان ظروفى هستند که وحیدخزایى هم در آنها آشپزى مى کند. پس پلیس فتا حواسش به این ظروف هم هست! به نظر شما چنین برنامه‌هایی نباید بیننده داشته باشد؟
شبکه دو: به قول بهمن هاشمى «شبکه دو، شبکه تو!». این شبکه اخبارى دارد که خبرهایش قابلیت تبدیل به فیلم تخیلى‌/‌جنایى با کارگردانى کریستوفر نولان را دارد. مردم ما همیشه دوست دارند نقطه‌هاى سیاه و منفى آدم هاى موفق را بدانند که کمتر به خاطر بدبختى خودشان زجر بکشند( عجب جملاتى امروز مى‌گم). به همین دلیل اخبار بیست و سى از هر نهاد و شخصى اخبارى در دست دارد و همه آنها را به سازمان‌هاى خارجى ربط مى‌دهد که مردم تا آخر عمر خیالشان راحت است که به بدبختى‌هایشان زیاد فکر نکنند. حتى دادگاه هم اگر راى به بى گناهى آن نهاد و شخص بدهد، فکر کردید بیست و سى دست از سر آنها برمى‌دارد؟ هه! زهى خیال باطل. دوچیز هیچ‌وقت پایان ندارند: پایان فیلم هاى فرهادى و اسناد بیست و سى. 
شبکه سه: مردم ما حس دیگرى هم دارند که دوست دارند به هم فحش بدهند و توهین کنند! این کار باعث روشنایى پوست و جوانى آن مى‌شود و از سوى دیگر باعث مى شود کمتر دچار سکته قلبى شوند. به همین دلیل شبکه سه برنامه هفت را تولید کرد، که وقتى مشاهده کرد با این برنامه کم کم مجبور مى‌شود درجه سنى براى آن تعیین کند، پخش آن را متوقف کرد. البته که مردم به جز فحش به گریه هم احتیاج دارند. به همین دلیل برنامه ماه عسل را تولید کردند که در آن احسان علیخانى با مهارتى که دارد مى تواند حتى تتلو را دعوت کند و از آنچه بر او گذشت بگوید و اشک تکه چوبى را هم دربیاورد چه برسد به مردم دل نازک ما! 
شبکه یک: دلیل بیننده زیاد این شبکه هم فقط یک شخص است که سالیان دراز از دوران پارینه سنگى در این شبکه وجود داشت. آن شخص کسى نیست جز استاد عالی‌قدر، توانا، مدیر، مدبر، فخر جهان، مرد مردان، جناب آقاى هرمز شجاعى مهر!

 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما