قهرمانی تیم کشتی نوجوانان ایران در آسیا

رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا درتایلند؛

قهرمانی تیم کشتی نوجوانان ایران در آسیا

2 مرداد 1396 16:14

تیم ملی کشتی نوجوانان ایران که در رقابت‌های قهرمانی آسیا شرکت کرده بود، در نهایت توانست عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کند. در این رقابت‌ها که از 31 تیر ماه در شهر بانکوک تایلند آغاز شده بود، سید عرفان جعفریان، مهدی عشقی، عباس فروتن و سید مهدی هاشمی‌در اوزان 46، 54، 85 و 100 کیلوگرم صاحب مدال طلای این دوره از رقابت‌ها شدند. مرتضی پورمرتضوی و میثم زارع در اوزان 58 و 76 کیلوگرم نیز موفق به کسب مدال نقره این رقابت‌ها شدند. مهدی ویسی و سید مبین حسینی، کشتی‌گیران اوزان42 و 69 کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز این رقابت‌ها شدند. تیم کشورمان با امتیاز خوب 79 توانست عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را به‌دست بیاورد.

فرهاد رحیمی: تیم ملی کشتی نوجوانان ایران که در رقابت‌های قهرمانی آسیا شرکت کرده بود، در نهایت توانست عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کند. در این رقابت‌ها که از 31 تیر ماه در شهر بانکوک تایلند آغاز شده بود، سید عرفان جعفریان، مهدی عشقی، عباس فروتن و سید مهدی هاشمی‌در اوزان 46، 54، 85 و 100 کیلوگرم صاحب مدال طلای این دوره از رقابت‌ها شدند. مرتضی پورمرتضوی و میثم زارع در اوزان 58 و 76 کیلوگرم نیز موفق به کسب مدال نقره این رقابت‌ها شدند. مهدی ویسی و سید مبین حسینی، کشتی‌گیران اوزان42 و 69 کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز این رقابت‌ها شدند. تیم کشورمان با امتیاز خوب 79 توانست عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را به‌دست بیاورد.
نتایج نمایندگان کشورمان در روز اول این مسابقات به شرح ذیل است:
وزن 42 کیلوگرم: مهدی ویسی دور اول را استراحت کرد و در دور دوم مقابل کشتی‌گیر ازبک قرار گرفت و با نتیجه 6 بر 2 مغلوب شد و به دیدار رده بندی راه یافت. ویسی در این دیدار با نتیجه 8 بر 2 کشتی‌گیری از قزاقستان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.
وزن 50 کیلوگرم: محمد ابراهیمی ‌در دور اول کشتی‌گیری از کشور هند را پیش روی خود می‌دید که با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست کشتی‌گیر هندی در مراحل بعدی از دور رقابت‌ها کنار رفت و به مقام دهمی ‌رسید!
وزن 58 کیلوگرم: مرتضی پورمرتضوی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر کشتی‌گیری از یمن را شکست داد. وی در دور دوم نماینده‌ای از کشور قزاقستان را شکست داد و در دور سوم نیز با نتیجه 6 بر صفر کشتی‌گیری از قرقیزستان را مغلوب کرد و به فینال راه پیدا کرد. پورمرتضوی متاسفانه در دیدار فینال با نتیجه نزدیک 4 بر 3 مغلوب حریف هندی شد و به مدال نقره بسنده کرد. 
نتایج ملی پوشان کشورمان در روز آخر این رقابت‌ها نیز به شرح ذیل است:
وزن 46 کیلوگرم: در رقابت‌های وزن 46 کیلوگرم سید عرفان جعفریان در دور اول با استراحت رو به رو شد و در دور دوم به مصاف کشتی‌گیری از کشور ازبکستان رفت که توانست با نتیجه قاطع 6 بر2 به برتری برسد. جعفریان در دور بعدی حریفی از هند را از پیش رو برداشت و موفق به حضور در فینال شد. کشتی‌گیر ارزنده کشورمان در دیدار فینال در یک رقابت قاطع توانست کشتی‌گیری از قزاقستان را با نتیجه 10 بر 0 شکست داده و به مدال طلا برسد. 
وزن 53 کیلوگرم: مهدی عشقی، نماینده ایران در این وزن در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر حریفی از مغولستان را شکست داد و در دور دوم نیز توانست با همین نتیجه حریفی از کشور کره جنوبی را شکست دهد. عشقی در دیدار نیمه نهایی توانست حریفی از قرقیزستان را از پیش رو برداشته و به فینال این وزن راه پیدا کند. عشقی در دیدار فینال نیز با یک عملکرد درخشان توانست کشتی‌گیری از کشور هند را با نتیجه 4 بر 2 شکست دهد و به مدال طلا برسد.
وزن 63 کیلوگرم: امیر حسین مقصودی، نماینده کشورمان در این وزن ابتدا حریفی از قزاقستان را با حساب 4 بر 2 شکست داد و در دور بعدی به مصاف حریفی از ژاپن رفت که متاسفانه در یک دیدار نزدیک با نتیجه 7 بر 5 برابر این حریف شکست خورد و در نهایت نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت.
وزن 69 کیلوگرم: سید مبین حسینی در دور اول با یک عملکرد خوب حریفی از کره جنوبی را 10 بر صفر شکست داد. با عملکرد خوبی که از حسینی در دوراول دیده بودیم، انتظار داشتیم این کشتی‌گیر در دور دوم نیز بتواند با شکست دادن حریف پاکستانی به مرحله بعدی راه پیدا کند که اینگونه نشد و نماینده کشورمان به نتیجه 7 بر 6 مغلوب شد؛ ولی با توجه به صعود نماینده پاکستان به فینال حسنی به رقابت شانس مجدد راه پیدا کرد و در این مرحله توانست با شکست کشتی‌گیر ازبک به دیدار رده بندی برسد. حسینی در دیدار رده بندی کشتی‌گیری از مغولستان را شکست داد و به مدال برنز رسید.
وزن 76 کیلوگرم: میثم زارع که در دور اول با استراحت رو به رو شده بود در دور دوم کشتی‌گیر ازبک را سه بر صفر شکست داد و در دور سوم نیز کشتی‌گیری از قرقیزستان را 10 بر صفر شکست داد و به فینال راه پیدا کرد. در دیدار فینال شانس با زارع یار نبود تا این کشتی‌گیرخوب کشورمان با نتیجه 7 بر 6 مغلوب کشتی‌گیر هندی شده و به مدال نقره بسنده کند.
وزن 85 کیلوگرم: عباس فروتن، نماینده ایران در این وزن در دور اول با قرعه استراحت رو به رو شد و در دور دوم مقابل کشتی‌گیری از قزاقستان با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید. فروتن در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر حریف چینی را با شکست بدرقه کرد و به دیدار فینال راه پیدا کرد. وی در دیدار فینال کشتی‌گیر ازبکستانی را با نتیجه 10 بر 8 شکست داد و به مدال طلا دست پیدا کرد.
وزن 100 کیلوگرم: سید مهدی هاشمی ‌در دور اول به مصاف کشتی‌گیر ژاپنی رفت و توانست 10 بر صفر وی را مغلوب کند. در دور دوم نیز با نتیجه قاطع 12 بر یک از سد حریفی از تاجیکستان گذشت و به نیمه نهایی رسید. هاشمی ‌در مرحله نیمه‌نهایی نیز خوب ظاهر شد و کشتی‌گیر قزاقستانی را ضربه فنی کرد و فینالیست شد. هاشمی ‌در این دیدار با نتیجه حریف ترکمنستانی را شکست داد و صاحب مدال طلا شد. 
 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما