بیرانوند: مگر ما پول زور از نفت می‌خواهیم؟

دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس در گفتگو با روزان؛

بیرانوند: مگر ما پول زور از نفت می‌خواهیم؟

1 مرداد 1396 13:40

مهدی حسینی: پرسپولیس با پیروزی سه بر صفر برابر نفت توانست قهرمان سوپرکاپ ایران شود و فصل خوبش را کامل‌تر کند. بدون شک علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ملی‌پوش این تیم نقش مهمی‌در موفقیت‌های اخیر پرسپولیس داشته است. بعد از قهرمانی سرخ‌پوشان در بازی سوپر کاپ با این دروازه بان ارزنده گفتگویی انجام دادیم که در ذیل می‌خوانید:

مهدی حسینی: پرسپولیس با پیروزی سه بر صفر برابر نفت توانست قهرمان سوپرکاپ ایران شود و فصل خوبش را کامل‌تر کند. بدون شک علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ملی‌پوش این تیم نقش مهمی‌در موفقیت‌های اخیر پرسپولیس داشته است. بعد از قهرمانی سرخ‌پوشان در بازی سوپر کاپ با این دروازه بان ارزنده گفتگویی انجام دادیم که در ذیل می‌خوانید:
با تبریک بابت این قهرمانی در مورد این بازی صحبت بفرمایید.
در بازی با نفت تهران ما عملکرد خوبی داشتیم و بحق توانستیم عنوان قهرمانی را کسب کنیم. خیلی خوشحالم که یک شب بی‌نظیر را در ورزشگاه ازادی در کنار هواداران خوبمان سپری کردیم و توانستیم با کسب یک پیروزی شیرین به قهرمانی برسیم.
پرسپولیس در این بازی با اینکه شروع بازی‌های رسمی‌این تیم است خیلی خوب کار کرد. 
ما در تمرینات پیش‌فصل تمرینات سنگین و بسیار خوبی را زیر نظر مربیان انجام دادیم و توانستیم مزد این تمرینات را در دیدار با نفت بگیریم. ما هدفمان ادامه موفقیت‌های فصل گذشته است و امیدوارم حتی در این فصل بتوانیم نتایج بهتری را هم کسب کنیم.
مثل اینکه مشکلات مالی کمی‌بازیکنان پرسپولیس را اذیت می‌کند؟
این مشکلات چیزی نیست که ما بتوانیم آنها را مخفی کنیم. مگر ما تا به امروز برای موفقیت پرسپولیس کم تلاش کرده‌ایم؟ما هدفمان خوشحالی هواداران است و حتی به خاطر آنها از پیشنهادات میلیاردی گذشتیم چون عاشق پیراهنی هستیم که بر تن داریم. امیدوار هستیم مسئولین به مشکلات ما توجه کنند. ما مگر غیر از حق و حقوق، تقاضای دیگری از باشگاه داریم. امیدوارم با درایت مسئولین باشگاه این مشکلات هر چه زودتر تمام شود و ان‌شاءالله امسال نیز سال خوبی با پرسپولیس و هوادار‌ان عزیزش داشته باشیم. 
به نظر می‌رسد موفقیت‌های اخیر پرسپولیس انتظارات بازیکنان را برای دریافت حق و حقوق و پاداش‌ها بیشتر کرده است؟
مسئله انتظار نیست. بالاخره ما توانستیم در لیگ برتر قهرمان شویم و در لیگ قهرمانان نیز به جمع هشت تیم راه پیدا کنیم. جمعه شب هم که قهرمان سوپر کاپ شدیم. و طبق قراردادی که داریم باید مبلغ بیشتری را به خاطر این موفقیت‌ها دریافت کنیم. همان‌طور که گفتم امیدوارم این مسائل با درایت مسئولین برطرف شود و کمی‌شرایط بازیکنان درک شود و حمایت بیشتری از آنها صورت بگیرد. ما هنوز درصد بالایی از قرارداد فصل گذشه را نگرفته‌‌ایم، پس تقاضای بی موردی از باشگاه نداریم. 
بابت موفقیت‌ها پاداشی هم به شما تعلق گرفته است؟
نه بابا چه پاداشی، دلتان خوش است. ما یک ریال بابت قهرمانی در لیگ برتر و سوپرکاپ و صعود به جمع هشت تیم آسیا پاداش نگرفته‌ایم. البته من اینجا منکر زحمات مدیریت باشگاه نیستم. آنها زحمت زیادی می‌کشند ولی بالاخره بازیکنان نیز بابت زحماتی که می‌کشند، انتظار دارند که باشگاه هوای آنها را داشته باشد. هدف همه ما موفقیت پرسپولیس است و به چیزی جز این فکر نمی‌کنیم ولی بالاخره ما هم زن و بچه داریم و زندگی خرج دارد.
راستی طلبتان از باشگاه نفت تهران به کجا رسید؟
فعلا که هیچ‌کس در این مورد جوابگوی ما نیست. تصمیم داریم برای گرفتن طلب خود جلوی وزارت نفت جمع شویم تا بالاخره یکی پیدا شود حرف ما را بشنود. آقای زنگنه به عنوان وزیر نفت بیاید و حرف دل ما را بشنود. مگر ما پول زور می‌خواهیم؟ما دنبال حق و حقوق خود هستیم و بنده در این مورد اهل کوتاه آمدن نیستم و تا ریال آخر قراردادی که با نفت داشتم را باید به من پرداخت کنند. این همه برای نفت تلاش کردیم و این‌طوری جواب زحماتمان را دادند!
مثل اینکه خیلی از نفتی‌ها شاکی هستید؟
هر کسی دیگر هم جای من بود شاکی می‌شد. ما مجانی برای نفت تهران بازی کردیم و این انصاف نیست که تا به امروز حق و حقوقمان را پرداخت نکرده‌اند. مردم باید بدانند که ما بازیکنان چقدر برای گرفتن حق و حقوق خود رنج می‌کشیم.
در مورد بازی با الاهلی در لیگ قهرمانان چه فکر می‌کنید؟این تیم هر روز در حال قوی شدن است. 
به نکته خوبی اشاره کردید. شما بروید ببینید الاهلی برای موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا چقدر هزینه کرده و چه بازیکنانی به خدمت گرفته است. با اینکه بودجه باشگاه ما اصلا قابل مقایسه با این باشگاه نیست ولی هدف ما پیروزی در این دیدار و رسیدن به مراحل بالاتر است.ما هم پرسپولیس هستیم و نشان دادیم که توانایی صعود به فینال را داریم. الاهلی با اینکه ستاره‌های گران‌قیمتی به خدمت گرفته ولی این دلیل نمی‌شود که ما از این تیم بترسیم. ما هم بازیکنان خوبی داریم که با جان و دل برای موفقیت پرسپولیس و خوشحالی مردم تلاش می‌کنند. امیدوارم بتوانیم قهرمان آسیا شویم.
 

 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما