سرنوشت داعش بعد از آزادی موصل

سرنوشت داعش بعد از آزادی موصل

1 مرداد 1396 13:41

حساب توئیتری روزنامه دیلی میل، چاپ لندن در گزارشی از شهر موصل بعد از آزاد‌سازی به دست نیروهای پلیس فدرال عراق، از برخی بدرفتاری‌ها با اسیران جنگی خبر داده است‌. در این گزارش که تصاویر مرتبط با آن هم در تارنمای این روزنامه به اشتراک گذاشته شده است‌، نشان داده می‌شود که تعداد زیادی از اسیران وابسته به گروه داعش که به عنوان جنگجو با نیروهای عراقی می‌جنگیدند بعد از دستگیری در اتاقی بسیار کوچک در کنار یکدیگر نشسته‌اند و به حدی این اتاق کوچک است که اسیران باید برای مدت زمان طولانی بدون تحرک و به صورت چمباتمه بنشینند‌.

حساب توئیتری روزنامه دیلی میل، چاپ لندن در گزارشی از شهر موصل بعد از آزاد‌سازی به دست نیروهای پلیس فدرال عراق، از برخی بدرفتاری‌ها با اسیران جنگی خبر داده است‌. در این گزارش که تصاویر مرتبط با آن هم در تارنمای این روزنامه به اشتراک گذاشته شده است‌، نشان داده می‌شود که تعداد زیادی از اسیران وابسته به گروه داعش که به عنوان جنگجو با نیروهای عراقی می‌جنگیدند بعد از دستگیری در اتاقی بسیار کوچک در کنار یکدیگر نشسته‌اند و به حدی این اتاق کوچک است که اسیران باید برای مدت زمان طولانی بدون تحرک و به صورت چمباتمه بنشینند‌. همچنین این اتاق تهویه مناسبی ندارد و باعث شده است که اسیران داعشی در شرایط سختی نفس بکشند‌. همچنین این گزارش تصویری فیلم‌های ویدئویی تلفن‌های همراه چند تن از نیروهای عراقی را نشان می‌دهد که در آن به سمت جنازه داعشی‌ها تیر‌اندازی می‌شود و اجساد از هم متلاشی می‌شوند‌. در خبری دیگر این نشریه خبر می‌دهد که عراقی‌ها برخی از جنگجویان داعش را با پوشاندن لباس‌های زیر و روی زنانه و آرایش کردن، آنها را در داخل خیابان‌های موصل گردانده‌اند. هفته گذشته حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، پایان عملیات باز پس‌گیری شهر موصل از گروه داعش را پس از شش ماه به طور رسمی‌اعلام کرد و خود با لباسی نظامی ‌و سیاه رنگ در تعدادی از خیابان‌های موصل راه رفت و از نزدیک با نیروهای شرکت کننده در عملیات آزاد سازی موصل ملاقات کرد. 
گفته می‌شود که جنگجویان داعشی بعد از خروج و فرار از شهر موصل در مناطق بیابانی هم‌مرز دو کشور عراق و سوریه پناه گرفته‌اند. دو ماه پیش با مشخص شدن شکست قطعی داعش در موصل، برخی مناطق مسلمان نشین کشور فیلیپین در جنوب شرق آسیا دچار ناآرامی‌شد و شبه نظامیان افراط‌گرا‌ی گروه ابو‌سیاف با دولت مرکزی به درگیری پرداختند‌. در آن زمان منابع خبری غربی عنوان کردند که جنگجویان داعش در حال فرار از عراق و سوریه به شبه جزیره‌های فیلیپین سرازیر شده‌اند. حتی نیروی هوایی ایالات متحده نیز با هواپیما به کمک ارتش فیلیپین رفت و دست به چند علمیا‌ت زد. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما