کیمیای 7 ساله، قربانی جدید تجاوز

کودک‌آزاری با 2400 مورد در صدر تماس با اورژانس اجتماعی

کیمیای 7 ساله، قربانی جدید تجاوز

27 تیر 1396 16:32

مهدخت قویدل – ناپدری کیمیای 7 ساله، 70 بار به او تجاوز کرده است. دخترک تمام این مدت 70 بار تجاوز، از ترس تهدیدهای ناپدری به کتک خوردن با شلنگ و. . . سکوت کرده بود. ناپدری، معتاد است و شیشه مصرف می‌کند. ناپدری بعد از دستگیری اعتراف کرده که به دختربچه‌ها علاقه داشته و به خاطر کیمیا با مادرش ازدواج کرده است. مادر کیمیا هم گفته که از تجاوز ناپدری در این مدت خبر نداشته و چون به دستور ناپدری قرص خواب می‌خورده، خوابش سنگین‌تر از این بوده که از زجرهای شبانه کیمیا چیزی بفهمد و بی‌گناه است. 

مهدخت قویدل – ناپدری کیمیای 7 ساله، 70 بار به او تجاوز کرده است. دخترک تمام این مدت 70 بار تجاوز، از ترس تهدیدهای ناپدری به کتک خوردن با شلنگ و. . . سکوت کرده بود. ناپدری، معتاد است و شیشه مصرف می‌کند. ناپدری بعد از دستگیری اعتراف کرده که به دختربچه‌ها علاقه داشته و به خاطر کیمیا با مادرش ازدواج کرده است. مادر کیمیا هم گفته که از تجاوز ناپدری در این مدت خبر نداشته و چون به دستور ناپدری قرص خواب می‌خورده، خوابش سنگین‌تر از این بوده که از زجرهای شبانه کیمیا چیزی بفهمد و بی‌گناه است. 
ظاهرا حرف زدن از آموزش مسائل جنسی در ایران یک تابو است اما تجاوز کردن به کودکان تابو نیست! فقط تعداد کمی‌از این موارد رسانه‌ای می‌شود. بعد از ستایش 6 ساله که قربانی هوسرانی یک پسر نوجوان شد؛ بعد از آتنای 7 ساله که قربانی هوسرانی یک فروشنده متاهل صاحب دو فرزند شد؛ حالا خبر تجاوز به کیمیا رسانه‌ای شده است. اورژانس اجتماعی روز گذشته خبر داد که یک کودک دیگر هم در دروازه غار از سوی پدربزرگش مورد تجاوز قرار گرفته است. 
حسین اسدبیگی، رئیس اورژانس اجتماعی کشور درباره خبر تجاوز ناپدری به کیمیای 7 ساله که در کرج زندگی می‌کند، گفته که کیمیا فعلا در بیمارستان بستری است. با دستور مقام قضائی قرار شده این دختر کوچک، بعد از مرخصی از بیمارستان به دست بهزیستی سپرده شود. 
اصغر باقری، مدیرکل بهزیستی استان تهران روز گذشته از وقوع 2467 مورد کودک‌آزاری در استان تهران طی سال 95 خبر داده است؛ خبری که نشان می‌دهد صدای زنگ خطر کودک‌آزاری خیلی وقت است بلند شده اما کسی کاری برای رفع این معضل نمی‌کند. لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان 6 سال است که در مجلس خاک می‌خورد و آتناها بی‌صدا قربانی تجاوز می‌شوند. 
عرف اجتماع هم راضی شود برای جلوگیری از افزایش آسیب‌های اجتماعی، آموزش‌های حداقلی برای پیشگیری از تجاوز به کودکان داده شود، تندروها مانع می‌شوند. حتی وقتی آموزش و پرورش تصمیم می‌گیرد در قالب اسنادی مثل 2030 یونسکو، این آموزش‌های حداقلی را به دانش‌آموزان بدهد تا قربانی تجاوز جنسی نشوند، تندروها مانع می‌شوند و به دروغ به مردم نواحی دور‌‌افتاده و بی‌خبرمی‌گویند که آموزش وپرورش می‌خواهد بچه‌های شما را با این آموزش‌ها فاسد کند. کاش تندروها همان موقع و قبل از قربانی شدن آتناها و کیمیاها می‌فهمیدند که این آموزش‌ها، فساد نیست و تنها راه جلوگیری از قربانی شدن کودکان در دام تجاوز است. 
حالا برای خیلی از کودکان دیر شده تا قربانی تجاوز نباشند؛ اما بالاخره خبرگزاری‌های اصول‌گرا مثل فارس و تسنیم هم بعد از رسانه‌ای شدن اخبار تجاوز به آتنا و برانگیخته شدن خشم مردم، در خبرهایشان بر لزوم ارائه آموزش‌های اولیه جنسی از جمله شناختن اندام‌ها و آموزش حریم خصوصی به کودکان تاکید می‌کنند!
اگرچه رسانه‌ای شدن تجاوز به آتنا و قتل فجیع او باعث شده تا مجلس دوباره بعد از 6 سال به یاد کودکان بیفتد؛ اما تعلل مجلس سیاست‌زده ایران در تصویب سریع‌تر قوانین اجتماعی از جمله لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان از یاد مردم نمی‌رود. زندگی روزمره مردم از جمله مسائل محیط زیستی و آلودگی هوا و وضع حمایت‌های قانونی از کودکان سال‌هاست که در میان مناقشات سیاسی دو جناح، گم شده است. هربار که ریزگردها وارد کشور می‌شود یا هوای تهران به مرز هشدار می‌رسد، مسئولان یادشان می‌افتد که باید فکری به حال وضع هوا کنند. هر بار که آتنا و ستایشی قربانی تجاوز می‌شوند، لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان روی زبان‌ها می‌آید. 
اگر لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان زودتر تصویب شده بود، حالا کیمیاهای کمتری قربانی این تجاوزهای سریالی شده بودند. برای اولین بار در قانون ایران در ماده 9این لایحه قانونی دیده شده که اگر به دلیل سهل‌گیری پدر و مادر آسیبی به کودک برسد، والدین مجازات خواهند شد. به گفته حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس، در صورتی که بی‌توجهی و سهل‌انگاری والدین سبب فوت کودک شود، مرتکب محکوم به حبس درجه 6 یا شلاق درجه 6 یا جزای نقدی درجه 5 می‌شود؛ در صورتی که مرتکب موجب نقصان یکی از حواس یا منافع، شکستگی استخوان یا دیگر اعضا یا بروز بیمار روانی شود به حبس درجه 8 یا شلاق درجه 8 یا جرای نقدی درجه 7 محکوم می‌شود؛ اگر مرتکب موجب جراحت سر و صورت یا گردن در صورت عدم شهود شود، مطابق هر یک از بندهای ب و ج به جزای نقدی درجه 6 یا شلاق درجه 8 محکو‌م می‌شود.»
بیمه پارسیان جزئیات قرارداد بیمه‌ای با بزرگ‌ترین شرکت بیمه ارمنستان را اعلام کرد
به گزارش روابط عمومی‌بیمه پارسیان؛ پس از انعقاد قرارداد این شرکت با بزرگ‌ترین شرکت بیمه‌ای کشور ارمنستان گردشگران ایرانی که از این پس از طریق زمینی به کشور ارمنستان سفر می‌کنند، می‌توانند از سه بیمه نامه بدنه خودرو، شخص ثالث خودرو (با شرایط کشور ارمنستان) و بیمه درمان مسافرتی استفاده کنند. بر‌اساس این گزارش 3 نوع بیمه نامه در قرارداد فی مابین بیمه پارسیان قابل ارائه به بیمه‌گذاران است که در تمامی‌شعب و نمایندگی‌های بیمه پارسیان در سراسر کشور و همچنین در مرز ارمنستان صادر می‌شود و جزئیات آن به شرح زیر است:
- بیمه خودرو: در صورتی که خودرو گردشگرانی که با وسیله نقلیه شخصی به ارمنستان مسافرت می‌کنند دچار سانحه شود، این بیمه نامه تمام پوشش‌های بیمه نامه بدنه و همچنین مزایایی از قبیل حمل رایگان و اعزام به تعمیرگاه و پرداخت خسارت بیمه‌های بدنه خودرو را شامل می‌شود. - بیمه شخص ثالث اجباری خودروی کشور ارمنستان: شامل پوشش‌های بیمه شخص ثالث طبق قوانین کشور ارمنستان بوده و گردشگران ایرانی می‌توانند قبل از ورود به کشور ارمنستان از طریق شعب و نمایندگان بیمه پارسیان در سراسر کشور یا در مرز آن را خریداری و از مزایای آن هنگام مسافرت خود بهرمند شوند. - بیمه درمان مسافرت هوایی و بیمه درمان مسافرتی: براساس قرارداهایی که بیمه پارسیان با مراکز درمانی و بیمارستان‌هایی درجه اول ارمنستان منعقد کرده، گردشگران ایرانی در این کشور در صورتی که قبل از خروج از کشورمان این بیمه نامه را از بیمه پارسیان دریافت کنند، می‌توانند در صورت لزوم از تمام مزایای آن درکشور ارمنستان بهرمند شوند. لازم به ذکر است که پاسخگویی به بیمه‌گذاران بیمه پارسیان در کشور ارمنستان هنگام تماس جهت استفاده از بیمه نامه خود (در صورت وقوع حادثه) به زبان فارسی انجام خواهد گرفت تا در این زمینه نیز مشکلی برای بیمه‌گذاران به‌وجود نیاید. 
خروج 127 هزار خانوار از چرخه حمایتی کمیته امداد با حمایت <بانک ملت/a>
 رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام کرد که
<بانک ملت/a> در 6 سال گذشته، 11 هزار و 660 میلیارد ریال به مددجویان تحت پوشش این کمیته، تسهیلات اشتغالزایی اعطا کرده است. به گزارش روابط عمومی‌<بانک ملت/a>، مهندس پرویز فتاح در مراسم انعقاد تفاهمنامه جدید با این بانک برای سال 96، تاکید کرد که با تسهیلات اعطایی از سوی این بانک، 127 هزار خانوار از چرخه حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) خارج شده‌اند. وی با اشاره به این نکته که <بانک ملت/a> با تسهیلات خود، بسیاری از مددجویان کمیته امداد را به خودکفایی رسانده است و هم اکنون این مددکاران، خود تولیدکننده شده‌اند، ادامه داد: اگر بانک بتواند در بخش وام‌های گروهی نیز در کنار وام‌های شخصی، در کنار کمیته امداد قرار بگیرد، به رونق تولید و اقتصاد کشور کمک بزرگی خواهد شد. رئیس کمیته امداد از تلاش‌های دست‌اندرکاران <بانک ملت/a> در سال‌های گذشته در اعطای تسهیلات به مددجویان این کمیته، سپاسگزاری کرد. دکتر هادی اخلاقی‌فیض‌آثار، مدیرعامل <بانک ملت/a> هم در مراسم امضای این تفاهمنامه،گفت: خودکفایی مددجویان باعث افزایش سرمایه اجتماعی کشور و ورود این افراد به چرخه تولید و خروج آنان از جرگه مصرف‌کنندگان صرف، خواهد شد. وی با اشاره به اقدامات مثبت انجام شده از سوی کمیته امداد در سال‌های گذشته، یادآور شد: تبدیل شدن مددجویان به نیروهای مولد، باعث تقویت اعتماد به نفس در آنها و رونق تولید در کشور می‌شود که این اقدام کمیته امداد با کمک نظام بانکی کشور، شایسته قدردانی است. 
تقدیر وزیر ارتباطات از رشد سریع اینترنت همراه اول
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح فاز3 شبکه ملی اطلاعات در همراه اول، از این شرکت تقدیر کرد. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، دکتر محمود واعظی در مراسم افتتاح فاز سوم شبکه ملی اطلاعات که صبح روز یک‌شنبه، 25 تیرماه در برج همراه اول برگزار شد، علاوه بر افتتاح 11 پروژه همراه اول در زمینه شبکه ملی اطلاعات، با اهدای لوح تقدیر به مهندس صدوقی، مدیرعامل اپراتور اول، جهت کسب و حفظ رتبه اول اپراتورهای تلفن همراه کشور در چهار سال دولت یازدهم و کسب رتبه اول اپراتورهای تلفن همراه کشور در حمایت از منابع و مهارت‌های ایرانی، تقدیر کرد. واعظی در ابتدا با اشاره به دستاوردهای خوب همراه اول، گفت: دستاوردهایی که همکاران همراه اول ارائه دادند من را امیدوار کرد، چرا که متاسفانه ذهنیت برخی این است که اگر اپراتورها و شرکت‌ها قصد سرمایه‌گذاری دارند، باید این سرمایه‌گذاری در ارتباط با خدمات صوت و دیتا به مردم عرضه شود، در حالی که کشورهای خارجی از شبکه خود حداکثر استفاده را می‌کنند؛ من امروز مشاهده کردم که جوانان با استعداد و شبکه بسیار خوبی در کشور داریم و همراه اول توانسته است از آنها استفاده بهینه کند. وی در ادامه در خصوص فعالیت سه رکن دولت، بخش خصوصی و دانشگاه‌ها، گفت: وقتی این سه بخش با هم فعالیت کنند، می‌توانیم شاهد تحول باشیم. این فرهنگ در کشور ما وارد شده است. دولت این نقش را دارد که فعالیت بخش خصوصی را تسهیل، حمایت و اگر رقابت از مسیر خودش خارج شود، آن را هدایت کند. بخش خصوصی باید بداند آینده اقتصادی کشور در دست آنهاست. با حمایت بیشتر از بخش خصوصی، می‌توانیم اقتصاد کشور را شکوفا کنیم. چیزی که دانش ‌بنیان است، تولید ثروت و توسعه را نیز تضمین می‌کند. باید به تولید توجه کنیم تا اشتغال ایجاد شود و به خودکفایی برسیم. این رویه را همراه اول هموار‌ه داشته است. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما