هروی: این قهرمانی با تلاش تیمی‌به‌دست آمد

سرمربی تیم ملی کاراته ایران در گفتگو با روزان:

هروی: این قهرمانی با تلاش تیمی‌به‌دست آمد

27 تیر 1396 16:32

قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کاراته ایران در آسیا افتخاری دیگر به کارنامه ورزش ایران اضافه کرد. در این قهرمانی بدون شک سیر شهرام هروی، سرمربی تیم ملی کاراته نقش مهمی‌را ایفا کرد. در مورد این قهرمانی و مسائل مختلف با سرمربی تیم ملی کاراته ایران گفتگویی انجام دادیم که در ذیل می‌خوانید:

مهدی حسینی:قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کاراته ایران در آسیا افتخاری دیگر به کارنامه ورزش ایران اضافه کرد. در این قهرمانی بدون شک سیر شهرام هروی، سرمربی تیم ملی کاراته نقش مهمی‌را ایفا کرد. در مورد این قهرمانی و مسائل مختلف با سرمربی تیم ملی کاراته ایران گفتگویی انجام دادیم که در ذیل می‌خوانید:
قهرمانی با‌ارزشی را با تیم ملی کاراته مردان به‌دست آوردید؛ در مورد این افتخار‌آفرینی چه نظری دارید؟
خوشحالم که توانستیم یک قهرمانی ارزشمند را به مردم عزیز کشورمان هدیه کنیم. قهرمانی در بازی‌هایی با این سطح بالا کار آسانی نیست ولی تلاشمان نتیجه داد و توانستیم این عنوان را از آن کشورمان کنیم. 
به سطح بالای این مسابقات اشاره کردید. مطمئناً قهرمانی در چنین سطحی ارزش کار تیم ملی کاراته ایران را دو چندان می‌کند.
بله واقعا همین‌طور است. این مسابقات از نظر فنی در سطح بسیار بالایی بود و تقریباً اکثر تیم‌ها با آمادگی بسیار بالایی در مسابقات حضور پیدا کرده بودند. کسب مدال طلا در میان این همه تیم گردن‌کلفت و قدرتمند کار راحتی نبود ولی خب عملکرد خوب بچه‌ها باعث شد بتوانیم به قهرمانی این دوره از رقابت‌ها برسیم.
از عملکرد تیم کاملا راضی هستید؟
وقتی توانستیم عنوان قهرمانی را به‌دست بیاوریم چرا نباید راضی باشم؟همان‌طور که گفتم تیم‌ها همه برای کسب مدال آمده بودند و ما نمی‌توانستیم حتی یک تیم را دست کم بگیریم. شما یک تیم را نمی‌بینید که در این مسابقات عملکرد ضعیفی از خود به نمایش گذاشته باشد. البته برای مسابقات آینده باید عملکردمان را بهتر هم بکنیم و در باد این موفقیت نخوابیم. در صورتی که بخواهیم هر روز به این قهرمانی فکر کنیم و از آینده غافل بشویم ضربه بدی خواهیم خورد. این موفقیت باید ما را برای پیروزی‌های آینده آماده کند تا بتوانیم افتخارات دیگری را برای ورزش کشورمان در سطح آسیا و جهان کسب کنیم.
در این قهرمانی شما به عنوان سرمربی تیم به جرات شما نقش مهمی‌را ایفا کردید. 
این قهرمانی تیمی‌به دست آمد و همه همکارانم در تیم زحمت کشیدند و به من خیلی کمک کردند. پس این قهرمانی را نمی‌توان به پای یک نفر نوشت. همه برای کسب این مدال زحمت کشیدند و این نتیجه‌ای که شاهدش هستید به‌دست آمد.
به نظر شما برای تکرار این موفقیت‌ها چه باید کرد؟
من به عنوان مربی همه تلاشم را برای آماده کردن بچه‌های تیم می‌کنم ولی برای موفقیت فقط به این مسئله نمی‌توان اکتفا کرد بلکه باید حمایت‌ها از تیم ملی کاراته بیشتر شود. البته این حمایت‌ها نباید فقط به تیم ملی کاراته مردان معطوف شود بلکه باید همین نگاه حمایتی به تیم ملی بانوان نیز باشد تا ان‌شاءالله هم مردان و هم بانوان بتوانند به افتخار‌آفرینی برای رشته کاراته ادامه دهند. تیم‌های رده‌های دیگر هم نباید خارج از این قاعده باشد. باید نگاه کلی به کاراته شود تا ما بتوانیم در سطح جهان نیز مدال‌های ارزشمندی را به‌دست بیاوریم. 
قبول دارید برای کسب مدال طلا در مسابقات جهانی باید برخی اشتباهات فنی نیز رفع شود؟
من هرگز نگفتم که ما با عملکرد صد‌در‌صدی به قهرمانی آسیا رسیدیم. نقاظ ضعفی هم داشتیم و اشتباهاتی را هم مرتکب شدیم که البته این اشتباهات خدارو شکر باعث نشد ما قهرمانی را از دست بدهیم ولی این مسابقات باعث شد ما نقاط ضعف خود را بهتر بشناسیم و تلاش کنیم این اشتباهات را در مسابقات بعدی تکرار نکنیم.
به نظر شما تیم ملی کاراته ایران توانایی کسب مدال طلا در رقابت‌هایی مثل المپیک را نیز خواهد داشت؟
همه تیم‌ها برای موفقیت در رقابت‌های مهمی‌مثل المپیک تلاش بسیاری از خود نشان می‌دهند و ما نیز پا به پای این تیم‌ها باید تمرین کنیم تا از قافله عقب نمانیم. موفقیت در المپیک دور از دسترس ما نیست و مطمئناً با کمی‌تلاش و حمایت می‌توان به این مهم دست پیدا کرد. برای کسب نتایج ارزشمند همه باید دست به دست هم بدهیم تا ان‌شاءالله شاهد ادامه این موفقیت‌ها در عرصه‌های جهانی نیز باشیم. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما