تبدیل جاده چالوس به منطقه گردشگری عمومی

مهندس طهایی استاندار البرز :

تبدیل جاده چالوس به منطقه گردشگری عمومی

26 تیر 1396 15:3

 اباصلت عابد- با توجه به قرارگیری این منطقه در اراضی منابع طبیعی و دولتی، می طلبد که سازمان میراث فرهنگی این محدوده را تحویل گرفته و به‌عنوان منطقه‌ای گردشگری در اختیار عموم قرار دهد که این طرح  به زودی در شورای گردشگری استان مطرح خواهد شد.

استاندار البرز با بیان اینکه متخلفین برای ساخت ویلا وارد اراضی طبیعی شده‌اند، گفت: این روند موجب استحصال بافت زمین شده و مواهب گردشگری منطقه را تحت شعاع قرار داده؛ به این جهت نیاز است که دستگاه قضا به صورت جدی برخورد و اقدام کند.
سیدحمیدطهایی‌، در حاشیه بازدید از محور گردشگری کرج – چالوس و بررسی میدانی ساخت و سازهای غیرمجاز، افزود: متخلفان درحدی پیش رفته‌اند که در محدوده اراضی طبیعی با ایجاد دروازه برای خود جرایم ایجاد کرده‌اند که به‌نظر می‌رسد مسئولان امر در این زمینه باید جدی برخورد کنند.
وی با بیان اینکه فرایند ساخت و سازها در اراضی طبیعی، استحصال زمین‌ها را به دنبال داشته، ادامه داد: منابع طبیعی کاملاً اشغال شده و شاهد تخریب بافت زمین و ساخت و سازهای غیرمجاز هستیم.
طهایی افزود: حکم قضائی جهت قلع و قمع برخی از واحدهای این منطقه صادر شده‌، که امیدواریم عملیاتی و اجرایی شود.
استاندار البرز ادامه داد: حمل و نقل و پایانه در تلاش برای پاکسازی مسیر است؛ اما به علت ریزش کوه در برخی نقاط، نیاز به پاکسازی مجدد حریم راه است که در این زمینه نیز به جهت نوپا بودن استان و محدودیت امکانات نیازتوسعه تجهیزات هستیم که دستور پیگیری آن نیز صادر شد.
 این مقام مسئول افزود: در شورای برنامه‌ریزی استان اعتبار مناسبی برای طرح جامع گردشگری استان پیش‌بینی شده و تأکید داشته‌ام که در سال‌جاری فاز نخست آن تکمیل و نهایی شود.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما