فریبا: مصدومیت جباری صحت ندارد!

مدیر فنی تیم استقلال در گفتگو با روزان:

فریبا: مصدومیت جباری صحت ندارد!

26 تیر 1396 15:3

یم استقلال تهران بعد از برگزاری تمرینات منظم در اردوی ارمنستان دیروز به تهران بازگشت. در مورد آخرین وضعیت این تیم گفتگویی انجام دادیم با بهتاش فریبا، مدیر فنی آبی‌های تهران که در ذیل می‌خوانید:

میثم صیامی:تیم استقلال تهران بعد از برگزاری تمرینات منظم در اردوی ارمنستان دیروز به تهران بازگشت. در مورد آخرین وضعیت این تیم گفتگویی انجام دادیم با بهتاش فریبا، مدیر فنی آبی‌های تهران که در ذیل می‌خوانید:
از اردوی تیمتان در ارمنستان راضی هستید؟
بله، شکر خدا توانستیم تمرینات بسیار خوبی را در کشور ارمنستان انجام دهیم و کادر فنی تیم و همچنین بازیکنان نیز از این اردو رضایت کامل دارند. 
الان تیم استقلال به آمادگی صد در صد برای حضور در لیگ برتر فصل جدید رسیده است؟
اینکه تیم به آمادگی صد در صد رسیده یا نه را الان با قاطعیت نمی‌توان گفت ولی تا شروع لیگ برتر حتما این اتفاق خواهد افتاد. همان‌طور که گفتم تیم تمرینات بسیار خوبی را در ارمنستان انجام داده و این تمرینات خیلی به بازیکنان کمک کرده تا به آمادگی مطلوب برسند. 
هواداران استقلال بیشتر نگران مصدومیت‌های احتمالی بازیکنان استقلال قبل از شروع مسابقات هستند.
هواداران حق دارند نگران باشند ولی خداروشکر مسئله‌ای برای نگرانی وجود ندارد و بازیکنان در سلامت کامل تمرینات خود را دنبال می‌کنند. یکی، دو بازیکن از فصل گذشته دچار مصدومیت‌هایی بودند که ان‌شاءالله آنها هم به زودی تمرینات خود را با تیم اغاز می‌کنند و در ادامه لیگ یار و یاور استقلال خواهند بود.
وقتی استقلال در ارمنستان مشغول تمرین بود، شایعاتی از مصدومیت دوباره مجتبی جباری شنیده می‌شد. این شایعه چقدر به واقعیت نزدیک است؟
من نمی‌دانم این شایعات از کجا می‌آید ولی چنین چیزی اصلا صحت ندارد. مجتبی از زمانی که به تیم پیوسته تمرینات خود را به خوبی دنبال می‌کند و کادرفنی برای رقابت‌های فصل آینده روی او حساب می‌کند و ان‌شاءالله این بازیکن همانند سایر بازیکنان بتواند عملکرد خوبی از خود برای استقلال به جا بگذارد. به این شایعات نباید توجهی نشان داد. اگر مجتبی دچار مصدومیت شده بود، حتما از طریق باشگاه اعلام می‌شد ولی خداروشکر تمرینات این بازیکن خوب پیش می‌رود و تا شروع لیگ برتر ان‌شاءالله شاهد یک بازیکن آماده و سرحال برای استقلال خواهیم بود.
با خریدهایی که استقلال انجام داده، چقدر نسبت به قهرمانی استقلال در این فصل لیگ برتر می‌توان امیدوار بود؟
در مورد قهرمانی نمی‌توان از الان قضاوت کرد ولی شما این را فراموش نکنید که استقلال در هر فصل برای قهرمانی به میدان می‌رود و این فصل نیز تیم ما برای قهرمانی می‌خواهد بجنگد. امیدوارم با حمایت هواداران فصل خوبی را تجربه کنیم و بتوانیم موفقیت‌های زیادی را کسب کنیم. 
در مورد دربی دوستانه هم حرف و حدیث زیاد است. نظر شما در مورد این دربی چیست؟
چه ایرادی دارد استقلال و پرسپولیس در یک دیدار دوستانه به مصاف هم بروند؟مگر تیم‌های رقیب در کشورهای مختلف دیدار دوستانه با یکدیگر برگزار نمی‌کنند؟به نظر من که این دیدار می‌تواند برای هر دو تیم مفید باشد. این دیدار قبل از شروع لیگ از نظر مالی می‌تواند بسیاری از مشکلات دو تیم را حل کند و در کنار این مسائل هواداران دو تیم نیز می‌توانند این‌بار یک دربی متفاوت و بدون حساسیت را در یک کشور دیگر ببینند. بهتر است مثبت به این دیدار نگاه کنیم و بازی را مثل دیدارهای رسمی‌دو تیم که سرشار از حساسیت و حاشیه است، نبینیم.
ولی بسیاری معتقد هستند دیدار دوستانه دو تیم در این شرایط و نوع برگزاری می‌تواند باعث بی‌اهمیت جلوه داده شدن دربی شود. 
من با این نظر مخالفم. مگر وقتی دو تیم رئال و بارسلونا با هم دیدار می‌کنند، اهمیت ال کلاسیکو از بین می‌رود؟این یک دیدار دوستانه است که برای هر دو باشگاه سود مالی دارد و ما به انجام چنین دیدارهایی نیاز داریم. مطمئناً هواداران هم علاقه‌مند به برگزاری این دیدار هستند به‌ویژه هواداران ایرانی مقیم آلمان که برای اولین بار می‌توانند این دربی را در کشور آلمان از نزدیک تماشا کنند. 
به نظر شما با وجود برگزاری این دربی در آلمان می‌توان انتظار داشت از این بازی استقبال زیادی شود؟
ما در کشور آلمان ایرانی زیاد داریم و بالطبع استقلال و پرسپولیس بین این ایرانی‌ها هواداران زیادی دارند و از همین الان می‌توان انتظار داشت که استقبال خوبی از این دیدار خواهد شد و ان‌شاءالله شاهد یک دربی جذاب و بی‌حاشیه خواهیم بود.  

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما