مشکل اختلاف آمار در شورای شهر

مشکل اختلاف آمار در شورای شهر

25 تیر 1396 16:28

متأسفانه آمار و اطلاعاتی را که شهرداری در اختیار برخی از اعضای شورای شهر می‌گذارد ممکن است درست باشد اما برخی دیگر از اعضای شورای شهر اطلاعات درست را دریافت نمی‌کنند.

محمد حقانی
عضو شورای شهر 
متأسفانه آمار و اطلاعاتی را که شهرداری در اختیار برخی از اعضای شورای شهر می‌گذارد ممکن است درست باشد اما برخی دیگر از اعضای شورای شهر اطلاعات درست را دریافت نمی‌کنند.
بخشی از سوله‌های مدیریت بحران تغییر کاربری داده‌اند و تبدیل به سوله‌های ورزشی شده‌اند، درصورتی‌که تصویب کرده بودیم کاربری آن برای سازمان مدیریت بحران شهرداری باشد. این سوله‌ها به این نیت و هدف ساخته‌شده که در زمان‌های لازم مورد بهره‌برداری قرار گیرد که این اتفاق درباره بسیاری از آنها نیفتاده است.
یکی از اعضای شورای شهر به‌صورت واضح و جزئی این مسئله را در صحن شورا توضیح داد و گفت که این تعداد از سوله‌ها تحویل برنامه صداوسیما شده و برنامه خندوانه در آن اجرا می‌شود؛ مثلاً در منطقه 4 هم شهرداری سوله مدیریت بحران را تبدیل به شهربازی کرده‌ آن را اجاره داده است.
اینها اطلاعاتی است که ما با سند ارائه می‌کنیم اما شهرداری منکر این می‌شود. در حال حاضر قرار است روی این موضوع کارشناسی بیشتری شود و مجدداً در صحن شورا گزارش‌ها را ارائه کنیم. در این زمینه هم همان مشکل اختلاف آمار وجود دارد، از طرفی صحبت ما در شورا این است که وقتی یکی از خطوط مترو را برای آزمایش افتتاح می‌کنید تعجیلی در افتتاح آن نداشته باشید چون با سلامتی و جان انسان‌ها سروکار دارد.
وقتی خط مترو بسیاری از امکانات ضروری را ندارد نمی‌توانیم بگوییم این خط را آزمایشی راه‌اندازی کرده‌ایم. اگر آزمایشی است بدون مسافر آن را برگزار کنید و آزمایش‌های خود را روی مردم نکنید و با جان آنها بازی نکنید.

درواقع یک سری کمبودهایی وجود دارد، راهروهای فرار هنوز کم است، کانال‌های هواکش کم است و اگر حادثه‌ای اتفاق افتد مسافرین درخطر قرار می‌گیرند که نهایتاً همکاران ما در شهرداری بازهم منکر همه این مسائل شدند. قرار شده است یک سری مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر از میدان صنعت حرکت کنند و در حضور خبرنگاران از این خط مجدداً بازبینی داشته باشند.
تغییر کاربری سوله‌ها مسئله‌ای است که در شورای شهر موردبررسی قرارگرفته و در صحن شورا نسبت به آن تذکر داده‌شده است. تازه‌ترین ادعایی که در این مورد توسط حافظی رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران مطرح‌شده این است که بر اساس بررسی‌های میدانی صورت گرفته تغییر کاربری سوله‌های مدیریت بحران محرز است که بخشی به انبار و بخشی به فضای اداری شهرداری تهران و بخشی نیز به سازمان‌های خارج از مجموعه شهرداری واگذارشده است.
این موضوع در قالب تذکر به شهردار تهران اعلام شد اما تاکنون پاسخی به شورا واصل نشده است. بدون شک طبق قانون باید این پاسخ ارائه شود. پیش‌ازاین نیز حافظی در این مورد صحبت کرده بود، او فهرستی از سوله‌های مدیریت بحران شهرداری مناطق مختلف تهران منتشر کرده بود که در اختیار برنامه‌های تلویزیونی قرارگرفته است. او ادعا کرده بود که ‏سوله‌های مدیریت بحران، در منطقه 2 در اختیار برنامه خندوانه، منطقه 12 برنامه اکسیر، منطقه 3 برنامه محرمانه، منطقه 5 عموپورنگ و منطقه 4 شهربازی کودک است.

باوجوداین ادعاها شهردار تهران در روزهای پایانی مدیریت خود این ادعا را رد کرده و گفته است: هیچ سوله بحرانی تغییر کاربری نداده است. به گفته او تنها بخشی از این سوله‌ها در زمان‌هایی که مورداستفاده نیستند در اختیار ورزش بانوان قرارگرفته‌اند و هیچ تغییر کاربری دیگری در این زمینه اتفاق نیفتاده است. در جلسه شورای شهر بار دیگر به این مسئله پرداخته شد و رحمت‌الله حافظی اسنادی مبنی بر تغییر کاربری این سوله‌ها ارائه داد؛ اما بازهم پاسخ روشنی از سوی شهرداری درباره این موضوع داده نشد.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما