60 درصد خانه‎های روستایی در گنبدکاووس فرسوده است

مدیر بنیاد مسکن گنبدکاووس:

60 درصد خانه‎های روستایی در گنبدکاووس فرسوده است

25 تیر 1396 16:28

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان، ولی‌الله رضایی اظهار کرد: بیش از 50 هزار واحد مسکونی در روستاهای این شهرستان وجود دارد که حدود 60 درصد آن بیش از 30 هزار واحد مسکونی فرسوده است.

عرب- به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان، ولی‌الله رضایی اظهار کرد: بیش از 50 هزار واحد مسکونی در روستاهای این شهرستان وجود دارد که حدود 60 درصد آن بیش از 30 هزار واحد مسکونی فرسوده است. وی با بیان اینکه محدودیتی در پرداخت تسهیلات برای احداث واحدهای مسکونی روستایی وجود ندارد، افزود: از ابتدای آغاز طرح تاکنون 9 هزار و 865 واحد مسکونی از این تسهیلات استفاده کرده‌اند که 9 هزار و 345 واحد تکمیل شده و در حال حاضر نیز خانواده‌ها در آن سکونت دارند و 520 واحد نیز در دست ساخت و ساز است. مدیر بنیاد مسکن گنبدکاووس ادامه داد: تسهیلات ساخت مسکن روستایی 20 میلیون ویژه مناطق مرزی شامل بخش داشلی‌برون و 18 میلیونی ویژه مناطق غیرمرزی است. این تسهیلات با کارمزد 5 درصد و دوره بازپرداخت 15 ساله است. وی با اشاره به فعالیت 20 دفتر نقشه‌کشی در این شهرستان گفت:50 مهندس ناظر نیز بر روند ساخت و ساز منازل مسکونی در روستاهای شهرستان نظارت می‌کنند. رضایی با اشاره به ساخت مسکن شهری هم بیان کرد: در این سال ها 352 واحد مسکن شهری ساخته و تحویل متقاضیان شده است و امسال نیز 60 واحد مسکونی در دست ساخت قرار دارد. وی با اشاره به ساخت واحدهای مسکونی برای خانواده‌های دارای دو معلول زیرپوشش بهزیستی اظهار کرد: تاکنون اداره بهزیستی 10 خانوار را به بنیاد مسکن شهرستان معرفی کرده که تسهیلات احداث مسکن به آنان پرداخت شده و در حال ساخت است. با این حال هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات به خانواده‌هایی که این شرایط را دارند، وجود ندارد؛ اما معرفی آنان باید از سوی بهزیستی انجام شود.
با ورزش می‌توان از معضلا‌ت اجتماعی جلوگیری کرد
به همت شهلا بهادری، نائب رئیس ورزش رزمی فایت رنجر در استان اصفهان، مسابقات قهرمانی بین باشگاهی بانوان فایت رنجر در استایل‌های مارشال فرم، سلاح،  فرم در، رده گروه‌های سنی نونهال، نوجوان و جوان در تاریخ 16 تیر ماه سال جاری در باشگاه ثامن الائمه برگزار شد.
بعد از پنج ساعت رقابت فشرده بین شرکت‌کنندگان 12تیم از باشگاه‌های اصفهان با حضور چهار داور نفرات اول تا سوم مشخص شدند.
اهدا مدال‌های این ورزشکاران با حضور، بنیان‌گذار سبک جهانی فایت رنجر، رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی شهرستان اصفهان، مسئول سبک بانوان فایت رنجر کشور، نایب رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی استان اصفهان، و خانم شهزاد بهادری، عضو هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و نویسندگان استان اصفهان صورت پذیرفت. شیهان شجاعی‌زاده با اهدای کاپ به خانم شهلا بهادری، مسئول برگزاری این مسابقه از زحمات وی قدر دانی و تشکر کرد. 
استاد ملا پروانه، رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی شهرستان اصفهان، در گفتگو با عضو هیات مدیره انجمن روزنامه‌نگاران و نویسندگان استان ابراز کرد: ورزش و پهلوان پروری توجه به اخلاق‌مداری در کنار ورزش می‌تواند در پیشگیری از بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی پیشگیری کند و ما را در داشتن جامعه‌ای با نشاط یاری دهد.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما