هدف گذاری برای افزایش صادرات به عمان

استاندار خوزستان خبرداد:

هدف گذاری برای افزایش صادرات به عمان

25 تیر 1396 16:28

استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه سهم استان خوزستان در افزایش صادرات کشور به عمان باید گرفته شود، گفت: برای افزایش صادرات استان به عمان باید کارگروهی متشکل از نمایندگان بانک‌ها، اتاق‌های بازرگانی، معاونت اقتصادی استانداری، صنعت و معدن، برنامه و بودجه و بنادر فعال شود. 

استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه سهم استان خوزستان در افزایش صادرات کشور به عمان باید گرفته شود، گفت: برای افزایش صادرات استان به عمان باید کارگروهی متشکل از نمایندگان بانک‌ها، اتاق‌های بازرگانی، معاونت اقتصادی استانداری، صنعت و معدن، برنامه و بودجه و بنادر فعال شود. 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان دکتر غلامرضا شریعتی، دیروز در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که استانداری برگزار شد گفت: با توجه به شعار سال مقرر شده سیاست‌های استان بر محور تولید و اشتغال باشد. 
شریعتی در مورد وضعیت صادرات استان به کشور عراق اظهار کرد: عملکرد استان در صادرات به عراق در دو سال اخیر قابل قبول بوده؛ اما در سایر بازارها چندان در حد انتظار نبوده است. 
شریعتی افزود: برخی موقعیت‌ها وجود دارد که به نحو مطلوب استفاده نمی‌شود. به عنوان مثال در گذشته مبادلات ما با عمان 400 میلیون دلار بود؛ اما امروز یک میلیارد و 400 میلیون دلار رسیده است اما سهم خوزستان در صادرات به کشور عمان ناچیز است؛ درحالی‌که سایر استان‌ها بهره خوبی برده‌اند. 
وی خاطرنشان کرد: اگر بناست استان ارتقا یابد، باید برنامه عملیاتی برای افزایش صادرات تدوین کنیم و عمان بازار مناسبی برای کشور ماست و جزء کشورهایی است که در 40 سال گذشته با ما روابط با ثبات و بدون تنشی داشته است و این چشم‌انداز خوبی برای ما دارد. 
استاندار خوزستان توضیح داد: هم اکنون موضوع صادارت با قطر پیش آمده و همه برای این موضوع بسیج شده‌ایم که البته این کار درست است، اما بازار عمان از ثبات بیشتری برای ما برخوردار است و محوریت عمان مهم‌تر است؛ البته ممکن است قطر به دلیل طرح‌های توسعه‌ای یا مسابقات جام جهانی نیاز مضاعفی در این مقطع دارد؛ اما در دراز مدت این عمان است که می‌تواند شریک تجاری با ثبات و پایدارتری برای ما باشد. 
شریعتی بیان کرد: کارگروهی متشکل از نمایندگان بانک‌ها، اتاق‌های بازرگانی، معاونت اقتصادی استانداری، صنعت و معدن، برنامه و بودجه و بنادر برای صادرات به عمان تشکیل شود و برای بازار عمان و افزایش صادرات به این کشور برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری شود. 
شریعتی تصریح کرد: هدف‌گذاری کشور در برنامه میان مدت برای 5 سال آینده افزایش مبادلات تجاری با عمان تا رقم 4 میلیارد دلار است و ما باید سهم استان را از این رقم کسب کنیم. 
میان تیتر: وظیفه مهم شهرداری‌ها تامین سلامت مردم است
استاندارخوزستان با اشاره به نقش شهرداری‌ها در تامین سلامت مردم گفت: شهرداری‌ها باید پای کار بیایند و شهرداری اهواز در راس همه قرار بگیرد تا برنامه‌های تامین سلامت مردم استان اجرا شود. 
دکتر غلامرضا شریعتی در جلسه شورای سلامت اظهارکرد: از متولیان اصلی حوزه سلامت در شهرها شهرداری است که دستگاه تامین کننده شهروندان محسوب می‌شود. 
وی افزود: شهرداری‌ها فقط به فکر عمران شهری هستند و فکر می‌کنند وظایفشان در ایجاد آسفالت و زیرگذر و امثال این خلاصه می‌شود و از حوزه مهم که همان سلامت است غافل شده‌اند. بخش‌های مهمی ‌مانند ایجاد کشتارگاه‌های صنعتی با سلامت مردم در ارتباط است و اگر به آن توجهی نشود سلامت مردم و کل شهر دچار بحران می‌شود. 
وی با بیان اینکه همه ما موظف هستیم نگرش جامعه را نسبت به وظایف شهرداری تغییر دهیم و این رویه را تبلیغ کنیم، تاکید کرد: فراهم‌کردن شرایط زندگی سالم برای شهروندان مخاطرات شهر را کاهش داده و مردم کمتر بیمار می‌شوند. 
شریعتی با بیان اینکه نیاز است، قبل از بارش اولین باران پاییزی تمهیدات لازم برای مقابله با مشکلات پس از باران ایجاد شود، تاکیدکرد: همه شهرداری‌ها و در راس آنها شهرداری اهواز موظف هستند تا آخرین روز شورا و شهرداری به وظایف خود عمل کنند. 
وی خطاب به اعضای شورای سلامت گفت: تعارف را کنار بگذارید و کارها را با جدیت دنبال کنید در انجام کار مردم نباید باهم تعارف داشته باشیم تمجید و تشکر و انتقاد در کنار هم نباشد. اگر مشکلی هست به همدیگر بگویید تا حل شود. 
وی عنوان کرد: به معاونت عمرانی و امور شهری تاکید می‌کنم با جدیت بیشتری به حوزه سلامت ورود کنند و جلسات مستمری را با حضور کارشناسان مربوطه برگزار کنند و مصوبات شورای سلامت را در حوزه‌های شهرداری‌ها پیگیری کنند. 
استاندار خوزستان در پایان با اشاره به مشکل کشتارگاه بهبهان خاطر نشان کرد: اگر مشکل کشتارگاه به دلیل دخالت‌های فرد یا گروهی حل نشده، به طور حتم دستگاه حاکمیتی برای حفظ سلامت مردم ورود می‌کند. 

 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما