برنامه دهه کرامت به عامه مردم تعلق دارد

مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوزستان:

برنامه دهه کرامت به عامه مردم تعلق دارد

21 تیر 1396 13:55

مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوزستان گفت: برنامه‌های دهه کرامت به عامه مردم تعلق دارد و قرار نیست به امر دولتی تبدیل شود. 

به گزارش روزان، دکتر محمد صادق کریمی‌کیا روز گذشته در جلسه هماهنگی برنامه‌های دهه کرامت که با حضور دبیر جشن‌های مردمی ‌زیر سایه خورشید و دیگر دستگاه‌های مربوطه برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه هم اکنون جلسه‌ای جهت هماهنگی بین بخشی برای برگزاری برنامه‌های دهه کرامت در استان خوزستان برگزار شده است، سعی بر برگزاری برنامه‌های با شکوه همچون سال گذشته است، که لازمه آن همکاری سازمان‌هایی است که به نوبه خود می‌توانند سهیم باشند. 
وی با اعلام اینکه متولی اصلی برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی دهه کرامت، ستاد زیر سایه خورشید است، عنوان کرد: خوشبختانه سال گذشته این ستاد به نحو احسن برنامه‌های باشکوه و عظیمی ‌را سرتاسر استان برعهده داشت که امسال هم در 27 شهرستان از استان نیز برگزار خواهد شد. 
کریمی‌کیا افزود با اشاره به زمان برگزاری برنامه‌های دهه کرامت، عنوان کرد: تعداد چهار کاروان بالغ بر 16 نفر از خادمان امام رضا (ع) از 4 تا 13 مرداد ماه در استان خوزستان حضور می‌یابند و برنامه‌های بازدید از شهرستان‌های استان را در دستور کار خواهند داشت. مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوزستان افزود: برنامه‌ها به تفکیک در شهرها و بخش‌ها اجرا می‌شود و هدف این است تا بتوانیم با بازدید و اجرای برنامه در سازمان بهزیستی و همچنین زندان‌ها فضایی خاص و معنوی به برکت امام رضا (ع) نیز ایجاد کنیم. این مقام مسئول تاکید کرد: برنامه‌های دهه کرامت به عامه مردم تعلق دارد و قرار نیست به امر دولتی تبدیل شود. همچنین سعی بر اجرای برنامه‌های اجتماعی داریم تا با استقبال با شکوه مردم استان همچون گذشته نیز روبه رو شویم؛ چراکه هدف ما این است اکثر شهروندان استان مخاطب اجرای برنامه‌های متنوع معنوی قرار گیرند. وی در ادامه گفت: استان خوزستان دروازه تشیع کشور است و از این سو در اجرای برنامه‌های کشوری بیش از استان‌های دیگر در تلاش برای اجرای خوب برنامه‌ها طبق پیشنهادات و دستورات مصوب شده در این دهه هستیم. مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوزستان اظهار کرد: برنامه‌ها در سطح مساجد هر شهر ستان برگزار می‌شود و امید است بتوانیم برنامه مدونی را در سال جاری بر اساس برنامه‌های معنوی تهیه شده به نمایش بگذاریم. همچنین در ادامه حجت‌الاسلام دانیال اریکه خبر داد: برنامه‌های این دهه کاملا مردمی ‌و خودجوش است و تنها نهاد متولی برگزاری جشن‌های مردمی، ملی و بین‌المللی زیر سایه خورشید، آستان قدس حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) است. دبیر جشن‌های مردمی‌ زیر سایه خورشید در خوزستان درباره برنامه‌های امسال خدام حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در استان خوزستان گفت: جشن‌های زیر سایه خورشید امسال در 27 شهرستان و 13 منطقه حاشیه‌ای در اهواز برگزار خواهد شد و تا پایان دهه کرامت بیش از 300 برنامه در بخش‌های مختلف دیدار با زندانیان، عیادت بیماران، جشن‌های ویژه بانوان، جشن‌های ویژه کودک و نوجوان، دیدار با ائمه جمعه و علما، کارکنان ادارات، خانه سالمندان و.‌.‌. انجام می‌شود. جشن‌های ویژه زوج‌های جوان با حضور خدام، دیدار با خانواده شهدای جنگ تحمیلی و خانواده‌ شهدای مدافع حرم از دیگر برنامه‌های خدام خواهد بود. لازم به ذکر است در این جلسه نیز سازمان‌های دعوت شده از جمله سازمان بهزیستی، اوقاف، ملی حفاری، فولاد اکسین، زندان‌ها، شهرداری، توسعه نیشکر استان و نیروی انتظامی ‌نیز آمادگی کامل جهت کمک در اجرای با شکوه‌تر برنامه‌ها‌ی دهه کرامت را نیز اعلا‌م کردند. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما