مظفری: هیچ‌کس به اندازه من از قهرمانی تیم ملی خوشحال نشد

برگزاری نشست خبری سرمربی جدید تیم ملی فوتسال بانوان

مظفری: هیچ‌کس به اندازه من از قهرمانی تیم ملی خوشحال نشد

21 تیر 1396 13:55

روزان: نشست خبری شهرزاد مظفر، سرمربی جدید تیم ملی فوتسال بانوان برگزار شد و این مربی در مورد برنامه‌های آینده تیم ملی بانوان با خبرنگاران به گفتگو پرداخت. مشروح صحبت‌های سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان را در ذیل می‌خوانید:
قصد تغییر برنامه‌ها را نداریم
تا زمان رقابت‌های داخل سالن ترکمنستان هفت مرحله اردو توسط کادرفنی قبلی برنامه‌ریزی شده است و قصد تغییر این برنامه‌ها را نداریم. از زحمات و افتخارات کسب‌شده کادر فنی قبلی تیم ملی در دوره گذشته تشکر می‌کنم. در تیم‌ ‌ملی فوتسال پست موقت است و مشخص نیست که تا چه زمانی فرد در تیم‌ ‌ملی حضور دارد. مهم این است تا زمانی که مسئولیتی بر عهده‌مان است، آن را به بهترین نحو انجام دهیم. 
من به شیوه خودم کار می‌کنم
50 تا 60 جلسه تمرینی تا زمان اعزام به مسابقات داخل سالن برگزار می‌شود که امیدوار هستیم طبق برنامه پیش برویم و از مدت زمان کمی‌که در اختیار داریم نهایت استفاده را ببریم. بازیکنان دعوت‌شده به اردو از قبل مشخص شده‌اند و در حال‌ حاضر امکان تغییر وجود ندارد. از نفرات حاضر در اردو راضی هستم و از این لیست دفاع می‌کنم چرا که نفرات مدنظر در اردو حضور دارند. در رابطه با تغییر سیستم و تاکتیک دقیقا نمی‌دانم که کادرفنی قبلی چه برنامه‌ای داشته است. هر مربی شیوه خود را دارد و من نیز از این قاعده مستثنا نیستم. این موضوع در تمرینات تیم ملی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. 
قولی برای کسب نتیجه نمی‌دهم
کم و بیش در جریان تیم هستم، اما تا زمانی که تمرین برگزار نشود نمی‌توانم در این زمینه قضاوتی داشته باشم. مربیگری شغل پر‌خطری بوده و از استرس بالایی برخوردار است. در حال‌ حاضر نیز همه این را می‌دانند که تیم چقدر در موقعیت مهم و حساسی قرار دارد. تنها قولی که می‌توانم بدهم این است که از تمام توان خود استفاده خواهیم کرد و حتی یک ثانیه از تمرینات را هدر نخواهیم داد. قولی درباره کسب نتیجه‌ نمی‌توانم بدهم و اگر در رقابت‌های داخل سالن آسیا نتیجه‌ مدنظر کسب نشد، ان‌شاء‌الله فرصت کافی تا برگزاری رقابت‌های قهرمانی آسیا زمان باقی است که آن رقابت بسیار مهم‌تر و معتبر است و تمام تلاش خود را خواهیم کرد.
انجام دیدارهای تدارکاتی مهم است
در این دو، سه روز گذشته بسیار تلاش کرده‌ایم و از هر فرصتی استفاده کردیم چرا که بازی تدارکاتی پیش از حضور در رقابت‌های ترکمنستان بسیار مهم است و ان‌شاء‌الله زمانی که دیدارهای تدارکاتی نهایی شد، آنها را اعلام خواهیم کرد.
توقعات از تیم ملی فوتسال بانوان بالاست
 می‌دانم که توقعات از تیم‌ ‌ملی بسیار بالاست و این می‌تواند هم خوب باشد و هم اینکه فشار را روی تیم بیشتر کند، اما در مجموع خوشحال هستم که در جایگاهی قرار داریم که همه انتظار موفقیت از تیم‌ ‌ملی دارند. تمام تلاش ما بر این است تا موقعیت فعلی حفظ شود و تیم شاهد پیشرفت باشد. خوب است که تیم‌ ‌ملی فوتسال از تمام جهات یک تیم کامل باشد. اگر نگاه بلند‌مدتی داشته باشیم و مردم اجازه بدهند در مدت زمان طولانی می‌توانیم یک تیم کامل بسازیم تا شرایط برای کسب نتایج خوب در طولانی‌مدت اتفاق بیفتد.
من نگاه بلند‌مدت به تیم ملی دارم
در برنامه من حضور بلند‌مدت است، اما برنامه فدراسیون را نمی‌دانم. هر مربی که می‌آید باید نگاه بلند‌مدت داشته باشد، زمانی که من با تیم نایب قهرمان شدیم، بعد از من تیم توانست در رقابت‌های قهرمانی آسیا قهرمان آسیا شود و کسی به اندازه من خوشحال نشد. این طلا بعد از من به دست آمد و من به آن افتخار می‌کنم. نگاه من طولانی‌مدت است؛ چه من باشم و چه نباشم.
نقش سرمربی سابق تیم ملی فوتسال
اثراتی که صانعی بر تیم‌ ‌ملی گذاشت بر کسی پوشیده نیست و او نقش تاثیرگذاری در تیم‌ ‌ملی داشت. البته نباید کادرفنی را زیر سوال برد، در واقع هر کس نقش خود را به خوبی ایفا کرده و یک مجموعه نتیجه‌‌ای را کسب کرده است. بازیکنان هر چقدر تمرکز خود را روی تمرینات بگذارند، موفق‌تر خواهند شد و اینکه چه کسی به کادرفنی اضافه شود، نباید روی کار آنها تاثیری داشته باشد. 
شرایط روحی- روانی بازیکنان
در مدت زمان کوتاه باقی‌ مانده تا رقابت‌ها مسائل ذهنی و روحی مهم است و ما در برنامه داریم که در رقابت‌های ترکمنستان وضعیت روحی ملی‌پوشان را ارتقا دهیم تا به همراه مسائل بدنی آمادگی ملی‌پوشان را افزایش دهیم.
در دانشگاه آزاد هم فعالیت خواهم کرد!
همکاری من با دانشگاه آزاد قطع نمی‌شود و شاید فعالیت خود را به نوعی دیگر ادامه دهم. در تیم‌ ‌ملی وظیفه‌ای دارم که نیاز است به صورت شبانه‌روز تمرکز خود را روی آن قرار دهم، اما در دانشگاه آزاد نیز به دلیل اینکه تعهد دارم، می‌خواهم ادامه همکاری داشته باشم، البته در صورتی که به منافع تیم‌ ‌ملی ضرر نرسد.  

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما