روسی خانواده ترامپ

روسی خانواده ترامپ

21 تیر 1396 13:56

هر چند شش ماه از روی کار آمدن دونالد ترامپ سرمایه دار و ساختمان ساز و میلیاردر در کاخ سفید به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده می‌گذرد و کم کم دنیا و آمریکا به دیدن او در کسوت فرد اول حکومت عادت کرده است، ولی خبرهای منتشر شده پیرامون دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ارتباطات پنهان و آشکار اطرافیان ترامپ با مقامات روسی این سوال را پیش می‌آورد که آیا ترامپ موفق می‌شود دوران چهار ساله دور اول ریاست جمهوریش را به پایان برساند‌.

هر چند شش ماه از روی کار آمدن دونالد ترامپ سرمایه دار و ساختمان ساز و میلیاردر در کاخ سفید به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده می‌گذرد و کم کم دنیا و آمریکا به دیدن او در کسوت فرد اول حکومت عادت کرده است، ولی خبرهای منتشر شده پیرامون دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ارتباطات پنهان و آشکار اطرافیان ترامپ با مقامات روسی این سوال را پیش می‌آورد که آیا ترامپ موفق می‌شود دوران چهار ساله دور اول ریاست جمهوریش را به پایان برساند‌. در تازه‌ترین این خبرها دونالد ترامپ، جونیور پسر بزرگ رئیس جمهور فعلی ایالات متحده از سوی رسانه‌ها متهم شده است که در طول کارزار انتخاباتی پدرش با یک وکیل روسی دیدار کرده است‌. به محض انتشار این خبر، پسر ترامپ این دیدار را تایید کرد؛ ولی یک روز پس از انتشار خبر دیدار مخفیانه این دو نفر نیویورک تایمز در خبری دیگر افشا کرده است که یک ایمیل موجود در صندوق ایمیل‌های ترامپ جونیور، سند محکمی‌است که نشان می‌دهد روس‌ها در انتخابات ریاست جمهوری گذشته آمریکا دخالت مستقیم کرده‌اند و باعث شده‌اند تا فضای انتخاباتی به نفع دونالد ترامپ باشد‌. در خبر نیویورک تایمز آمده است که فردی در این ایمیل به پسر دونالد ترامپ توصیه کرده است که دیدار با وکیل روس برای پدرش خوب است؛ چرا که این وکیل روس مدارکی علیه هیلاری کلینتون، دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات دارد و این مدارک توسط روس‌ها تهیه شده است‌. هنوز هیچ واکنشی از جانب دونالد ترامپ پدر به این خبر‌های افشا شده، دیده نشده است و قطعا باید منتظر توئیت‌های او ماند. 
دونالد ترامپ جونیور و جارد کوشنر، داماد خانواده ترامپ از جمله افراد مرد خانواده ترامپ هستند که نام‌های آنها در زمینه ارتباط با روس‌ها هنگام کارزار انتخاباتی به میان آمده است‌. هنوز پای شخص خود آقای ترامپ و همسرش ملانیا و دخترانش ایوانکا و تیفانی به این معرکه باز نشده است و خبری مبنی بر ارتباط برقرار کردن روس‌ها با این افراد خانواده منتشر نشده است‌. اما بعید نیست اگر در هفته‌ها و ماه‌های آینده در صورت بررسی  ابعاد دیگر ارتباط روس‌ها با خانواده ترامپ هنگام انتخابات ریاست جمهوری نام آنها نیز مطر‌ح شود. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما