سرخابی‌ها راضی از قرعه‌کشی

مقایسه بازی‌های استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر؛

سرخابی‌ها راضی از قرعه‌کشی

20 تیر 1396 19:7

فرهاد رحیمی:بعد از مدت‌ها انتظار، قرعه‌کشی لیگ برتر فصل آینده انجام شد و تیم‌ها از ترتیب دیدارهای خود در مسابقات این فصل اطلاع پیدا کردند. قرعه خوب یک تیم می‌تواند گام مهمی‌برای موفقیت باشد. بدون هیچ شک و تردیدی بیشترین نگاه به قرعه دو تیم استقلال و پرسپولیس و نگاه مربیان و بازیکنان و همچنین هواداران دو تیم به این مراسم بود تا ببینند ترتیب دیدارهایشان به چه شکلی خواهد بود. می‌خواهیم نگاه کوتاهی داشته باشیم به قرعه دو تیم استقلال و پرسپولیس و ببینیم کدام تیم از قرعه راحت‌تری نسبت به دیگری برخوردار است.

فرهاد رحیمی:بعد از مدت‌ها انتظار، قرعه‌کشی لیگ برتر فصل آینده انجام شد و تیم‌ها از ترتیب دیدارهای خود در مسابقات این فصل اطلاع پیدا کردند. قرعه خوب یک تیم می‌تواند گام مهمی‌برای موفقیت باشد. بدون هیچ شک و تردیدی بیشترین نگاه به قرعه دو تیم استقلال و پرسپولیس و نگاه مربیان و بازیکنان و همچنین هواداران دو تیم به این مراسم بود تا ببینند ترتیب دیدارهایشان به چه شکلی خواهد بود. می‌خواهیم نگاه کوتاهی داشته باشیم به قرعه دو تیم استقلال و پرسپولیس و ببینیم کدام تیم از قرعه راحت‌تری نسبت به دیگری برخوردار است.
شروعی راضی‌کننده برای شاگردان برانکو
پرسپولیس برخلاف فصل گذشته که مهمان بود در این فصل لیگ را در حضور هوادارانش در ورزشگاه آزادی شروع خواهد کرد. حریف پرسپولیس در این دیدار تیم فولاد خوزستان است که تغییرات زیادی را نسبت به فصل گذشته داشته است. برای پرسپولیسی‌ها میزبان بودن در هفته اول مهم بود که به آن رسیدند. در هفته دوم پرسپولیس باید یک دیدار سخت را در تبریز برابر تیم تراکتورسازی تبریز متحول شده انجام دهد. این دیدار محکی جدی برای این تیم به شمار خواهد رفت. در هفته سوم دیدار پرسپولیس با شاگردان علی کریمی‌می‌تواند از دیدارهای جذاب لیگ برتر باشد. پرسپولیس در هفته چهارم از سیاه جامگان میزبانی می‌کند و در هفته پنجم بار دیگر به تبریز سفر کرده و این‌بار میهمان تیم گسترش فولاد تبریز است. سه دیدار خانگی و دو دیدار خارج از خانه سهم شاگردان برانکو از 5 هفته اول رقابت‌های لیگ برتر است. 
استقلال و گرمای وحشتناک آبادان
تیم استقلال تهران برخلاف پرسپولیس شروع سختی در لیگ برتر دارد و باید در گرمای بسیار زیاد آبدان به مصاف صنعت نفت آبادان برود و مطمئناً کسب امتیاز در آبادان کار بسیار سختی برای منصوریان و شاگردانش است. بعد از این دیدار تیم استقلال تهران دو هفته پیاپی در تهران میزبان خواهد بود. استقلالی‌ها در هفته دوم به مصاف استقلال خوزستان می‌روند و در هفته سوم نیز میزبان تراکتورسازی تبریز هستند. با اینکه دو بازی این تیم در تهران و ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود ولی بازی‌های ساده‌ای برای استقلالی‌ها نخواهد بود. هفته چهارم استقلال تهران به مصاف سایپای علی دایی خواهند رفت که می‌تواند دیدار سختی برای این تیم محسوب شود. هفته پنجم نیز استقلال میزبان پدیده خواهد بود. استقلال برخلاف پرسپولیس در 5 هفته اول بیشتر در تهران بازی می‌کند و از این بابت با قرعه بهتری نسبت به رقیب سنتی‌اش رو‌به‌رو شده است. 
وضعیت اقلیمی‌دیدارهای پرسپولیس بهتر از استقلال
با اینکه تیم استقلال هفته‌های اول بیشتر در تهران است ولی اگر شرایط اقلیمی‌تیم‌هایی که سرخابی‌ها مقابل آنها صف آرایی خواهند کرد را بررسی کنیم، می‌بینیم که پرسپولیس از جهات زیادی خوش شانس بوده است. پرسپولیس در تابستان هر دو بازی خود را برابر تیم‌های تبریزی برگزار خواهد کرد و در زمستان مجبور نیست به تبریز سفر کند و در بهترین فصل آب و هوایی تبریز مهمان دو تیم تراکتورسازی تبریز و گسترش فولاد تبریز است ولی استقلال باید در فصل سرما به تبریز سفر کند که این می‌تواند شرایط را برای شاگردان منصوریان سخت کند. از سوی دیگر استقلال تهران در گرمایی‌ترین زمان ممکن به آبادان سفر می‌کند ولی پرسپولیس در هفته هشتم یعنی پاییز به آبادان سفر خواهد کرد و شرایط بهتری را نسبت به رقیب سنتی‌اش تجربه خواهد کرد. استقلال در هفته ششم این رقابت‌ها نیز باید به بوشهر سفر کند و مقابل تیم پارس جنوبی قرار بگیرد. این بازی نیز در فصل گرما برگزار می‌شود و استقلالی‌ها در این زمینه با قرعه بدی مواجه شده‌اند.
فشار روی پرسپولیس بیشتر است
فشار روی تیم پرسپولیس در این فصل بیشتر از استقلال خواهد بود چون پرسپولیس در لیگ قهرمانان نیز به میدان می‌رود و در صورتی که بتواند به مراحل بعدی نیز راه پیدا کند، فشار روی بازیکنان این تیم افزایش پیدا خواهد کرد و شاید همین موضوع به این تیم در لیگ برتر لطمه بزند. این شرایط در هر حال به نفع استقلال تهران است که بازی‌های کمتری را نسبت به پرسپولیس انجام می‌دهد و بازیکنانش استراحت بیشتری خواهند داشت. اگر اردوی‌های تیم ملی را هم به این شرایط اضافه کنیم، می‌بینیم که پرسپولیس بازیکنان بیشتری را نسبت به استقلال در تیم ملی دارد و مجبور است بازیکنانش را در اختیار کی روش قرار دهد و شاید همین موضوع لطمه دیگری به تیم پرسپولیس بزند.
بهترین زمان برای دربی
دربی پایتخت در بهترین زمان ممکن برگزار می‌شود و دو تیم باید در هفته دهم به مصاف هم بروند تا آن موقع تیم‌ها مطمئناً از نظر تاکتیکی به هماهنگی خوبی رسیده‌اند و هواداران می‌توانند شاهد دربی خوب و جذابی از دو تیم محبوب فوتبال ایران باشند. البته دربی دوستانه در آلمان شرایط را کمی‌پیچیده تر کرده است. دو تیم همان‌قدر که به برد در این بازی دوستانه اهمیت می‌دهند ولی باید مواظب ساق‌های بازیکنانشان نیز باشند تا در این دیدار دوستانه دچار مصدومیت نشود و بتوانند در لیگ برتر در خدمت تیمشان باشند. باید دید دو مربی چه فکری برای این دربی به ظاهر دوستانه دارند!
قرعه هفته آخر هم به نفع پرسپولیس است
هفته آخر در خیلی مواقع می‌تواند برای تیم‌های مدعی قهرمانی روز سرنوشت‌سازی باشد به‌خصوص امسال که سه تیم مدعی قهرمانی در هفته آخر تکلیفشان به هم گره خورده است. پرسپولیس در یک دیدار تقریباً شاید بگوییم راحت باید میزبان سپیدرود رشت باشد ولی تیم استقلال تهران باید در اصفهان به مصاف دیگر تیم مدعی یعنی سپاهان برود. همین موضوع می‌تواند جذابیت در هفته آخر لیگ را به اوج برساند. شاید قهرمان از دل این دو بازی بیرون بیاید و هر سه تیم سپاهان و استقلال تهران و پرسپولیس قهرمانی شأن به این دو دیدار هفته آخر بستگی داشته باشد.
هر دو تیم راضی از قرعه لیگ
در کل باید هر دو تیم راضی از این قرعه باشند و نسبت به سال‌های گذشته مجبور نیستند چند هفته پشت سر هم مقابل تیم‌های مدعی قرار بگیرند. باید ببینیم در این فصل دو تیم چه عملکردی از خود به نمایش خواهند گذاشت.  

 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما