رشد 27.5 درصدی مراجعه بیمه‌شدگان به پزشکان عمومی

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان عنوان کرد:

رشد 27.5 درصدی مراجعه بیمه‌شدگان به پزشکان عمومی

19 تیر 1396 16:33

ساعدی- مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان از رشد 27.5 درصدی تعداد کل مراجعین به پزشکان عمومی خبر داد و گفت: در بحث مراجعه به دندانپزشک نیز 2.7 درصد رشد داشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار روزان از سنندج، هوشنگ فولادی دیروز در مصاحبه با خبرنگاران سنندج اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی برای ارائه گزارش عملکرد و تقدیر از همکاران و فعالان این عرصه و شرکای خود 19 تیرماه تا 26 را به عنوان هفته بزرگداشت تامین اجتماعی نام‌گذاری کرده است.
وی خاطرنشان کرد: مدیریت درمان کردستان در سال 95 سالی سرشار از موفقیت و حرکت رو به رشد را تجربه کرد و در ارزیابی عملکرد سازمان موفق به کسبه رتبه برتر در میان مدیریت سازمان‌های کل کشور شد.
وی با بیان اینکه لوح تقدیر شهید رجایی نیز در سال گذشته به واسطه عملکرد مطلوب در استان کسب کردیم، گفت: بعد از اجرای طرح سلامت و ارتقای هتلینگ، در بحث اقدامات زیربنایی در بیمارستان تامین اجتماعی سنندج در سال گذشته، مجوز پذیرش بیماران بین‌المللی را کسب کردیم که با داشتن استانداردهای جهانی می‌تواند در این راستا نیز ایفای نقش کند.
مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان از عقد قرارداد برای ایجاد آژانس‌هایی برای جذب بیمار در برخی کشورها خبر داد و اظهار کرد: بیمارستان سنندج در بین 28 بیمارستان هم‌رتبه خود، رتبه نخست را کسب کرد.
فولادی افزود: در زمینه اعتبارسنجی نیز بیمارستان سنندج موفق به کسب رتبه یک شد و به اذعان مسئولان کشوری این شرایط را داریم که پیشنهاد ارزیابی این بیمارستان برای کسب رتبه درجه عالی دهیم که اگر این مهم حاصل شود، شاهد ارتقای بسیار خوب حوزه درمان در استان خواهیم بود.
مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان با بیان اینکه بیمارستان تامین اجتماعی در سال گذشته از 100 مادر باردار تنها 29 نفر به صورت سزارین فرزند خود را به دنیا آورده‌اند، افزود: این آمار جزء شاخص‌های مهمی است که خوشبختانه ما در استان توانستیم به آن دست یابیم.
فولادی در ادامه به اقدامات زیرساختی بخش درمان تامین اجتماعی کردستان نیز اشاره کرد و گفت: مرکز درمانی کامیاران با پیشرفت 85 درصد و مرکز بانه با 70 درصدی تا پایان امسال افتتاح می‌شود.
فولادی به اختصاص اعتبار 8 میلیارد تومانی برای توسعه بیمارستان سقز اشاره کرد و گفت: 3.5 میلیارد تومان از این اعتبار جذب شده و در حال حاضر نیز اقدامات مطالعاتی آن انجام گرفته که تمام تلاش خود را برای ارتقای این بیمارستان به کار خواهیم گرفت.
وی با بیان اینکه یک‌هزار و 200 مترمربع ابنیه این پروژه است، اظهار کرد: سعی داریم تا پایان تیرماه طراحی‌ توسعه‌ای این بیمارستان تمام شود و مناقصه‌های لازم برای واگذاری آن برگزار کنیم.
مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان خاطرنشان کرد: کردستان در حوزه تجهیزات پزشکی، جزء استان‌های بالای کشور است که اعتبارات خوبی در این حوزه دریافت کردیم و دستگاه ام‌آر‌آی و دستگاه ماموگرافی و غیره خریداری شده و یک دستگاه سونوگرافی فوق‌پیشرفته برای بیمارستان سنندج خریداری شده و منتظر راه‌اندازی است.
فولادی گفت: یکی از اقدامات خوب که در سال گذشته به نام سازمان تمام شد، بحث استقرار اتوماسیون اداری در سطح اداری و درمان بود؛ اقدام بسیار ارزشمندی که بجد پیگیری کردیم و مدیریت درمان کردستان اولین استانی بود که یوزر و پسورد کارتابل‌های پرسنل را دریافت کند.
وی همچنین گفت:کردستان نخستین استانی بود که اقدام به حذف دفترچه درمانی در مراکز ملکی سازمان در استان کرد که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونمایی شد.
فولادی از رشد 27.5 درصدی تعداد کل مراجعات به پزشکان عمومی خبر داد و اظهار کرد: در بحث مراجعه به دندان‌پزشک 2.7 درصد رشد  و در اکثر شاخص‌ها در سال 95 نسبت به 94 رشد داشته‌ایم.
مراجعه به متخصص 2.3 درصد و انجام رادیولوژی و سونوگرافی 10 درصد رشد داشته‌ایم و بالغ بر 180 میلیارد تومان در مراکز طرف قرارداد هزینه شده است.
فولادی خاطرنشان کرد: خدماتی که در بیمارستان تامین اجتماعی در حوزه زنان و زایمان انجام می‌شود در حد بسیار قابل قبولی است.
وی با بیان اینکه تغییر نرخ زایمان طبیعی در این بیمارستان موجب شد که بسیاری از زایمان‌های طبیعی را از دست بدهیم، گفت: با رایزنی‌هایی که صورت گرفت با مجوز مدیرعامل این نرخ به نرخ قبلی خود که حدود 200 هزار تومان است بازگشت.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما