ایمان مبعلی: پارگی رباط مانع حضورم در مسابقات نمی‌شود

هافبک خلاق فولاد خوزستان در گفتگو با روزان

ایمان مبعلی: پارگی رباط مانع حضورم در مسابقات نمی‌شود

19 تیر 1396 16:33

ایمان مبعلی از جمله بازیکنان باتجربه فوتبال ایران است که فصل جدید را در تیم فولاد خوزستان سپری خواهد کرد. شایعاتی مبنی بر پارگی رباط صلیبی وی نیز شنیده می‌شود که همین شایعات باعث نگرانی هواداران فولاد شده است. گفتگویی انجام دادیم با این بازیکن خوش اخلاق و خلاق فولاد که در ذیل می‌خوانید:

میثم صیامی:ایمان مبعلی از جمله بازیکنان باتجربه فوتبال ایران است که فصل جدید را در تیم فولاد خوزستان سپری خواهد کرد. شایعاتی مبنی بر پارگی رباط صلیبی وی نیز شنیده می‌شود که همین شایعات باعث نگرانی هواداران فولاد شده است. گفتگویی انجام دادیم با این بازیکن خوش اخلاق و خلاق فولاد که در ذیل می‌خوانید:
شایعه پارگی رباط صلیبی شما چقدر واقعیت دارد؟
یک مقدار از ناحیه رباط صلیبی من دچار پارگی شده است که البته خداروشکر فعلا مانع حضورم در تمرینات و مسابقات فولاد نشده است.
آیا این مصدومیت در جریان تمرینات فولاد گریبانگیر شما شده است؟
خیر، من در زمانی که در تیم نفت تهران عضو بودم دچار مصدومیت شدم و این موضوع ربطی به حضورم در فولاد نداشت. بعد از آن مصدومیت به توصیه پزشکان عمل کردم و از شرایط بد زمان مصدومیت رها شده و توانستم با فولاد قرارداد ببندم.
پارگی رباط صلیبی حتی به مقدار کم هم خطرناک است؛ چطور شد باشگاه فولاد حاضر شد این ریسک را پذیرفته و با شما قرارداد امضا کند؟
من که نیامدم سر باشگاه فولاد کلاه بگذارم و مصدومیتم را از آنها مخفی نگه دارم. در قرارداد من آمده که اگر من از این ناحیه دچار مصدومیت شدم و نتوانستم برای فولاد بازی کنم، فولاد وظیفه‌ای در قبال من ندارد و حق و حقوق من تا زمانی که قادر به همکاری با فولاد هستم پرداخت خواهد شد. من برای کمک به فولاد آمده‌ام و حضورم این‌طور نیست که بخواهم خدای ناکرده باری بر دوش فولاد و هوادارانش باشم. 
نگران نشدید مصدومیت خود نیستید؟
اولا همان‌طور که گفتم پارگی رباط صلیبی من در آن حدی نیست که مانعی برای بازی من شود. و خداروشکر با امادگی در تمرینات تیم حضور دارم. سعی می‌کنم تمرینات خوب و مفیدی را پشت سر گذاشته و جلوی تشدید مصدومیتم را بگیرم. فعلا که شکر خدا مشکلی از این ناحیه ندارم و ان‌شاءالله برای تیم فولاد مفید خواهم بود.
حضور شما در فولاد همه را تقریبا غافلگیر کرد؛ در مورد بازگشت دوباره خود به فولاد بگویید؟
خب من قبلا بازیکن فولاد بودم و دوران خوبی را نیز در این تیم گذارندم. فولاد هرگز از یاد و خاطره من حذف نشده بود و من همیشه روزی را تجسم می‌کردم که دوباره برای این تیم بازی کنم. مطمئن باشید اگر در سال‌های گذشته نیز پیشنهادی از فولاد داشتم با افتخار می‌آمدم و پیراهن تیم محبوبم را به تن می‌کردم ولی خب قسمت این بود که امسال دوباره به فولاد برگردم و تلاش می‌کنم دینم را نسبت به هواداران فولاد ادا کرده و در موفقیت‌های این تیم نقش پررنگی داشته باشم. 
در صورتی که در فولاد به شما کم بازی برسد، ناراحت نمی‌شوید؟
نه چرا باید ناراحت بشوم؟هر چه مربی تیم صلاح بداند من به عنوان بازیکن وظیفه دارم انجام دهم. مطمئن باشید هر زمان آقای پورموسوی صلاح بدانند در زمین حاضر شوم با جان و دل برای موفقیت فولاد تلاش خواهم کرد.
شما تجربه‌های زیادی در فوتبال کسب کرده‌اید. به نظرتان این تجربه می‌تواند امسال برای فولاد مثمر ثمر واقع شود؟
من اگر فکر می‌کردم که نمی‌توانم برای فولاد مفید باشم هرگز به این تیم باز نمی‌گشتم. من سال‌هاست در فوتبال هستم و تجربه‌های بزرگی نیز به‌دست آورده‌ام و هرگز تصمیمی‌نمی‌گیرم که به ضرر خودم یا تیم محبوبم باشد. هدف من خدمت به فولاد خوزستان است و مثل یک سرباز آماده هستم تا برای پیروزی این تیم در هر مسابقه‌ای تمام تلاشم را به کار ببندم.
کمی‌از بحث فولاد خارج شویم و به وضعیت تیم استقلال تهران که زمانی در آن بازی کردید بپردازیم. 
به نظر من استقلال جزء شانس‌های قهرمانی برای فصل جدید خواهد بود. بازیکنان خوبی جذب این باشگاه شده و به نظرم من هواداران این تیم می‌توانند امید زیادی برای موفقیت استقلال در رقابت‌های این فصل داشته باشند.
با نظر شما بازگشت بازیکنان پا به سن گذاشته به این تیم می‌تواند کمکی به موفقیت استقلال بکند؟
در فوتبال سن اهمیت زیادی ندارد و در بسیاری مواقع تجربه است که به کار تیم می‌آید. استقلال این فصل تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه را در اختیار دارد و به نظر من این ترکیب می‌تواند ضامن موفقیت استقلال در فصل آینده باشد.
به نظر شما کدام تیم شانس زیادی برای قهرمانی خواهد داشت؟
من نمی‌توانم در این مورد اظهار نظر کنم. بسیاری از تیم‌ها بازیکنان خوبی جذب کرده و برای قهرمانی می‌خواهند بجنگند. من تمام فکر و ذکرم فولاد خوزستان و موفقیت این تیم است. امیدوارم که با همدلی و حمایت هواداران بتوانیم فصل خوبی را در فوتبال ایران سپری کنیم. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما