باید جلوی رفتار غیرحرفه‌ای کی‌روش را گرفت

ستاره سابق فوتبال ایران در گفتگو با روزان

باید جلوی رفتار غیرحرفه‌ای کی‌روش را گرفت

18 تیر 1396 15:42

مهدی حسینی:بیانیه جنجالی کی‌روش علیه اسدی و همچنین پاسخ شدید اسدی به کی‌روش با برکناری اسدی از دبیر کلی فدراسیون فوتبال جنجال زیادی به راه انداخته است. البته گویا قبل از بیانیه کی‌روش فدراسیون فوتبال قصد برکناری اسدی را داشته است. این اتفاقات مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و مربیان فوتبال قرار گرفته است. در همین رابطه گفتگویی انجام دادیم با خداداد عزیزی، ستاره سابق فوتبال ایران که در ذیل می‌خوانید:

مهدی حسینی: بیانیه جنجالی کی‌روش علیه اسدی و همچنین پاسخ شدید اسدی به کی‌روش با برکناری اسدی از دبیر کلی فدراسیون فوتبال جنجال زیادی به راه انداخته است. البته گویا قبل از بیانیه کی‌روش فدراسیون فوتبال قصد برکناری اسدی را داشته است. این اتفاقات مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و مربیان فوتبال قرار گرفته است. در همین رابطه گفتگویی انجام دادیم با خداداد عزیزی، ستاره سابق فوتبال ایران که در ذیل می‌خوانید:
آقای عزیزی مثل اینکه از بیانیه کی‌روش علیه اسدی به شدت ناراحت هستید؟
بله، یک‌بار برای همیشه باید مشخص شود که آقای کی‌روش سرمربی تیم است یا رئیس فدراسیون یا.‌..؟؟من نمی‌دانم چرا آقای تاج در مقابل این رفتارها سکوت اختیار کرده است. مردم باید بدانند که کی‌روش فقط سرمربی تیم ملی است یا همه کاره فوتبال ایران!آقای تاج باید پاسخگو باشند. اگر برای بار اول بود که این اتفاق می‌افتاد ما می‌گفتیم ایرادی ندارد، بالاخره ایشان سرمربی تیم ملی هست و حتما از مسئله‌ای ناراحت بوده که این حرفها را بیان کرده ولی ایشان هر دفعه به یک بهانه‌ای علیه یکی از فوتبالی‌ها موضع گرفته است. شما مرور کنید ببینید در این سال‌ها کی‌روش با چند نفر درگیر شده است؟
پس شما اعتقاد دارید در اتفاقات رخ‌داده بین کی‌روش و اسدی، سرمربی ایران مقصر است؟
من اگر شناختی از اسدی نداشتم می‌گفتم که شاید مقصر اسدی است. ولی من به خوبی او را می‌شناسم و می‌دانم چه انسان باسواد و متشخصی است. اسدی جزء فوتبالی‌هاست و اصلا اهل درگیری و جنجال نیست. متاسفانه کی‌روش در این سال‌ها نشان داده با فوتبالی‌ها مشکل دارد. حالا یک نفر هم که جزء اهالی فوتبال است و در فدراسیون سمت دارد این‌طور مورد حمله این آقا قرار می‌گیرد. به نظر می‌رسد کی‌روش چشم دیدن فوتبالی‌ها را در فدراسیون فوتبال ندارد. حالا هم که دیدیم تنها عضو فوتبالی فدراسیون از کار برکنار شد و آقای کی‌روش الان باید خوشحال‌ترین فرد روی زمین باشد.
فدراسیون فوتبال چقدر در این اتفاقات مقصر است؟
خیلی زیاد. شما ببینید به خاطر اینکه اسدی از توهین‌هایی که کی‌روش به وی کرده بود دفاع کرد از کار برکنار شد. باید به حال این فوتبال تاسف خورد که یک آدم فوتبال حق ندارد در مقابل توهین‌ها پاسخگو باشد. آیا با برکناری اسدی و جایگزینی ساکت همه چیز درست خواهد شد؟مشکل اصلی رفتارهای خودسرانه کی‌روش است که هر زمان دوست داشته باشد بیانیه می‌نویسد و هر زمان بخواهد به افراد مختلف توهین می‌کند و کسی هم کاری به این آقا ندارد. آقای تاج کی‌روش با فدراسیون فوتبالی که شما رئیسش هستی قرارداد دارد و اگر شما نتوانید جلوی رفتارهای این‌چنینی کی‌روش را بگیرید، چه کسی قرار است بگیرد؟کی‌روش از شما حقوق می‌گیرد و باید برای تیم ملی تلاش کند، نه اینکه هر روز با یک نفر درگیر شود.
شما به رفتارهای کی‌روش بیشتر انتقاد دارید یا به عملکرد فنی‌اش؟
من با عملکرد فنی کی‌روش مشکلی ندارم. او توانست تیم ملی را با نتایج خوب راهی جام جهانی سازد و من قبلا هم به عملکرد خوب کی‌روش در این زمینه اشاره کرده‌ام. مشکل ما این رفتارها هست که در شان سرمربی تیم ملی نیست. باور کنید این دعواها مردم را هم خسته کرده است. به جای اینکه الان کی‌روش به فکر جام جهانی و حضور خوب ایران باشد، وقتش را به دعوا و درگیری با اهالی فوتبال اختصاص داده است. من نمی‌دانم واقعا کی قرار است کی‌روش بی‌خیال این رفتار شود.
آیا در کشورهای دیگر هم سرمربی تیم ملی می‌تواند در مورد اعضای فدراسیون نظر بدهد؟
به نکته خوبی اشاره کردید. اصلا به سرمربی ربطی ندارد که در مسائل فدراسیون فوتبال بخواهد دخالت کند. این‌همه سرمربی بزرگ در دنیا هستند؛ کدام‌یک از انها برای انتخاب اعضای فدراسیون فوتبال در کار رئیس فدراسیون دخالت می‌کنند؟چرا باید بعد از بیانیه کی‌روش، فدراسیون فوتبال اسدی را از کار برکنار کرد؟آیا این کار دخالت کی‌روش در کار فدراسیون فوتبال نیست. آیا مردم نمی‌گویند مصاحبه کی‌روش باعث برکناری اسدی شد؟شما منتظر باشید، کی‌روش در کار دیگر اعضا هم دخالت خواهد کرد و این آخرین رفتار غیر حرفه‌ای این مربی نیست. اگر تاج جلوی این رفتارهای کی‌روش را نگیرد یک روز نوبت خود تاج هم خواهد رسید که مورد حمله لفظی این مربی قرار می‌گیرد. مربی باید در حیطه وظایف خودش عمل کند که کی‌روش این‌گونه نیست و دوست دارد به همه جا سرک بکشد و تعیین تکلیف کند. 
به نظر شما علت سکوت در مقابل رفتارهای کی‌روش چیست؟
اینها پیش خودشان فکر می‌کنند چون کی‌روش تیم ملی را به جام جهانی برده نباید از او انتقاد کنیم. بله ما را به جام جهانی برده دستش هم درد نکند ولی مفت و مجانی که این کار را نکرده و بابتش پول هنگفتی دریافت کرده است. اگر قرار بود به جام جهانی نرسیم که نیازی نبود که این همه پول برای این مربی هزینه کنیم، می‌رفتیم یک مربی ارزان‌قیمت می‌آوردیم و این همه جنجال و حاشیه هم نداشتیم. فدراسیون فوتبال باید ترس را کنار گذاشته و قاطعانه با این رفتار کی‌روش برخورد کند. ما قرار نیست که فدراسیون فوتبال را بر اساس علایق آقای سرمربی بچینیم!از دیدن این رفتارها فقط تاسف می‌خورم و ناراحت هستم که فوتبال ما به این روز گرفتار شده که یک سرمربی خارجی برای کل فوتبال ایران تعیین تکلیف می‌کند. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما