هیچ کودکی به دلیل فقر نباید از تحصیل بازماند

استاندار خوزستان:

هیچ کودکی به دلیل فقر نباید از تحصیل بازماند

17 تیر 1396 13:17

طرح شناسایی و بازگشت کودکان بازمانده از تحصیل در حالی رونمایی شد که استاندار خوزستان همچنان بر اینکه هیچ کودکی به دلیل فقر نباید از تحصیل بازماند تاکید کرد.

به گزارش هانا نیوز: غلامرضا شریعتی در جلسه رونمایی از طرح شناسایی و بازگشت کودکان بازمانده از تحصیل با تاکید بر اینکه نباید هیچ کودکی به دلیل فقر از تحصیل باز بماند، گفت: باید تلاش کنیم تا حتی یک کودک بازمانده از تحصیل نیز در استان وجود نداشته باشد و در کنار آن مقوله بازگشت‌به‌تحصیل را نیز پیگیری کنیم، تا در طی روند تحصیلی، به دلیل مشکلات همچنان از تحصیل خود باز نمانند.
وی در خصوص اینکه آگاهی از علت بازماندن از تحصیل دانش‌آموزان می‌تواند در رفتار و حمایتی که از آنها می‌شود، تأثیر داشته باشد، خاطرنشان کرد: دلیل این امر می‌تواند طیف گستردیه‌ا از مسائل مانند فقر و مسائل اقتصادی، کار کودک، مهاجرت، مشکلات جغرافیایی، عوامل فرهنگی، دوری از مدرسه، جنسیت و … باشد و آگاهی از علت بازماندن از تحصیل دانش‌آموزان می‌تواند در رفتار و حمایتی که از آنها می‌شود، تأثیر داشته باشد؛ به همین جهت حمایت باید هدفمند و بررسی‌های لازم برای شناسایی عوامل انجام شود تا زمانی‌که آموزش و پرورش، بهزیستی و سازمان‌های مردم‌نهاد قصد حمایت دارند، کار خود را هدفمند انجام دهند.
وی با عنوان اینکه نهادهای بهزیستی،‌خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد نیز به جدیت در این حوزه فعالیت کردند افزود: با وجود تلاش‌های چشمگیر و فعالیت‌هایی که در کشورهای مختلف در این خصوص انجام می شود، هنوز دانش‌آموزانی وجود دارند که به دنبال مسائل فرهنگی، اقتصادی و .. از آموزش دور شده و از تحصیل باز می مانند.
شریعتی ضمن اشاره به آماری که این کارگروه حدود 12 هزارکودک بازمانده از تحصیل در خوزستان ارائه داد، گفت: آموزش و پرورش معتقد است که این آمار درست نیست و آمار واقعی کمتر است، اما این نیز عدد قابل توجه است. 
وی تصریح کرد: امیدوارم در مهرماه، کسانی که تاکنون شناسایی شده‌اند، در مدرسه ثبت‌نام شوند تا بتوانیم همانطور که گفته شد، به عنوان اولین استان در راستای جذب کودکان بازمانده از تحصیل در روز 13 آبان جشن بازگشت به تحصیل آنها را برگزار کنیم.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما