توجه ویژه استاندار به مسائل فرهنگی و اجتماعی استان بی نظیر است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان‌:

توجه ویژه استاندار به مسائل فرهنگی و اجتماعی استان بی نظیر است

16 تیر 1396 17:51

دکتر محمد جوروند؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان عملکرد استاندار خوزستان طی یک سال گذشته را مثبت ارزیابی و بیان کرد: باید به این نکته توجه کنیم که دکتر شریعتی استان را در چه شرایطی تحویل گرفت و در آن زمان استان با چه مشکلاتی مواجه بود.

دکتر محمد جوروند؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان عملکرد استاندار خوزستان طی یک سال گذشته را مثبت ارزیابی و بیان کرد: باید به این نکته توجه کنیم که دکتر شریعتی استان را در چه شرایطی تحویل گرفت و در آن زمان استان با چه مشکلاتی مواجه بود. همچنین وضعیت استان خوزستان در مقایسه با استان‌های دیگر به چه صورت بود، این موضوع در ارزیابی  کار دکتر شریعتی بسیار حائز اهمیت است. به گزارش آراس، جوروند ادامه داد: دکتر شریعتی زمانی که به این عرصه وارد شد، اولین اقدام وی برنامه‌ریزی مدون برای رفع این سه معضل ( وضعیت فعلی استان، مشکلات پیش روی استان، و وضعیت شاخص‌های استان) بود. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به درایت شریعتی در رفع ریشه‌ای  عقب‌ماندگی استان خوزستان در بسیاری از شاخص‌ها اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید در استان خوزستان مظلوم واقع شده بود، کسی نتوانسته بود پیوندی میان دولت و مردم استان خوزستان برای رفع مشکلات ایجاد کند. هوشمندی دکتر شریعتی در این مسئله بود که کار شبانه‌روزی را با تیم خود آغاز کرد. وی اضافه کرد: کار شبانه‌روزی استاندار خوزستان خلاف نظر برخی که گمان می‌کنند نتیجه‌بخش نبوده است‌، به نظر من نتایج بسیار مهمی را دربر داشت که در حال حاضر در حوزه‌های مختلف شاهد این مسئله هستیم. در حوزه  فرهنگی و هنری به جرات می‌توان گفت فعالیت‌های ما چندین برابر شده است. رضایتمندی در حوزه‌های مختلف فرهنگی هنری به مراتب بیشتر از قبل شده است. جوروند با بیان اینکه دکتر شریعتی با  اقشار  مختلف مردم و نخبگان  اعم از هنرمندان، فرهنگیان، فرهیختگان و خبرنگاران و اصحاب رسانه ارتباط بسیار خوبی برقرار کرده است، افزود: ابتدای انتصاب دکتر شریعتی ایشان به تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها اعلام و ابلاغ کردند که هیچ سازمانی حق شکایت از خبرنگار را ندارد. به همین منظور اگر سازمانی خلاف آن را عمل می‌کرد، ما در جلسات بعدی دفاع می‌کردیم.
وی به تخصیص اعتبار 15 میلیاردی که برای مناطق حاشیه‌ای جهت اقدامات فرهنگی و اجتماعی از سوی شورای اجتماعی کشور  اختصاص یافته است، اظهار کرد: تخصیص این میزان اعتبار در نوع خود بی نظیر است، بررسی کنید و ببینید در کدام دوره استانداران و در کدام دولت این مقدار اعتبار به بخش حاشیه‌ای تزریق شده است. این اتفاقات بسیار خوبی است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان رفت و آمدهای  رئیس‌جمهور و وزرای مختلف دولت را مرهون تلاش دکتر شریعتی عنوان کرد و گفت: چرا در زمان استانداران دیگر این تعداد وزرا به استان سفر نکردند؟ به نظر من این دوره با دوره‌های دیگر قابل مقایسه نیست. بعد‌ها از این دوره به‌عنوان  دوره شکوفایی استان و توسعه زیرساختی نام خواهند برد. دوره استانداری دکتر شریعتی دوره برنامه‌ریزی‌، تلاش شبانه‌روزی و مداومت در حل مشکلات استان خوزستان نام خواهد گرفت و همچون ستاره‌ای  درخشان  در تاریخ خوزستان خواهد درخشید.
وی با اشاره به مشکل قطعی برق در اهواز و در شهرستان‌های دیگر گفت: مشکل قطعی برق هیچ‌گونه ارتباطی با استاندار فعلی ندارد و این مشکل از گذشته به یادگار باقی مانده است، در حال حاضر اتفاقات بسیار خوبی افتاده، اعتباری که دولت به استان خوزستان تخصیص داده در نوع خود بی نظیر است. این امر مهم  به دلیل پیگیری‌های مستمر و مجدانه دکتر شریعتی بوده است.
جوروند در پایان تاکید کرد: معتقدم در چهار سال آینده دولت با یک تدبیر مناسب از حضور دکتر شریعتی و ضرورت  تداوم کارش در استان خوزستان بهره خواهد برد و مطمئناً هم دولت و هم مردم استان خوزستان از این انتصاب بهره‌های زیادی خواهند برد.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما