کیمیا علیزاده: مصدومیت مرا از مدال طلا دور کرد

قهرمان پرافتخار تکواندوی بانوان در گفتگو با روزان؛

کیمیا علیزاده: مصدومیت مرا از مدال طلا دور کرد

14 تیر 1396 18:52

کیمیا علیزاده از جمله ورزشکارانی است که توانسته نگاه بسیاری را به ورزش بانوان تغییر دهد. عملکرد فنی و اخلاقی این بانوی پرافتخار تکواندوی ایران بسیاری از بانوان و حتی آقایان را به تکواندو علاقه‌مند کرده است. علیزاده با وجود مصدومیت توانست مدال نقره مسابقات جهانی کره جنوبی را به‌دست بیاورد. به بهانه کسب این مدال و همچنین مصدومیت دردسرساز علیزاده گفتگویی با وی انجام دادیم که در ذیل می‌خوانید:

ملیحه سالم:کیمیا علیزاده از جمله ورزشکارانی است که توانسته نگاه بسیاری را به ورزش بانوان تغییر دهد. عملکرد فنی و اخلاقی این بانوی پرافتخار تکواندوی ایران بسیاری از بانوان و حتی آقایان را به تکواندو علاقه‌مند کرده است. علیزاده با وجود مصدومیت توانست مدال نقره مسابقات جهانی کره جنوبی را به‌دست بیاورد. به بهانه کسب این مدال و همچنین مصدومیت دردسرساز علیزاده گفتگویی با وی انجام دادیم که در ذیل می‌خوانید:
سطح مسابقات جهانی کره جنوبی را چطور دیدید؟
مسابقات از سطح کیفی بسیار بالایی بود و تیم‌ها همه با قدرت و آمادگی کامل در مسابقات حضور پیدا کرده بودند. به نظر من سطح مسابقات امسال بالاتر از سال گذشته بود و همین رقابت را سخت‌تر کرده بود. 
گویا از عملکرد خود راضی نبودید که از مردم عذرخواهی کردید؟
من تمام تلاشم را انجام دادم که به مدال طلا برسم ولی متاسفانه در نهایت موفق به این کار نشدم و به مدال نقره دست پیدا کردم، خیلی دوست داشتم با طلا به کشورم برگردم و مردم را خوشحال کنم. بالاخره من وظیفه دارم زحمات مربیان و همچنین حمایت‌های مردم را جبران کنم. وقتی موفق نشدم وظیفه‌ام بود عذرخواهی کنم
البته مدال نقره جهانی بسیار ارزشمند است و مردم نیز از این افتخارآفرینی شما خوشحال هستند. 
مردم خیلی به من لطف دارند و من ممنونشان هستم. قول می‌دهم در اینده با کسب مدال طلا گوشه‌‌ای از محبت‌های مربیان و مردم عزیزمان را جبران کنم.
به نظر می‌رسد مصدومیتی که در این مسابقات داشتید هم مانع بزرگی برای کسب مدال طلا بود. 
این مصدومیت بد‌‌موقعی به سراغ من آمد و متاسفانه در دیدار فینال واقعا از این ناحیه اذیت شدم و نتوانستم حتی 50 درصد از توانایی‌های خودم را نشان دهم. مصدومیتم به حدی بود که حتی مربی تیم می‌گفت بهتر است در مسابقه فینال حضور پیدا نکنم ولی من نمی‌توانستم حتی با وجود مصدومیت شدید قید دیدار فینال را بزنم و با همین وضعیت به دیدار حریف رفتم. اگر این مصدومیت نبود شک نکنید با مدال طلا به ایران بازمی‌گشتم.
مثل اینکه قبل از این مسابقات هم مصدومیت داشتید؛ آیا بهتر نبود قید این مسابقات را می‌زدید تا مصدومیتتان بدتر نشود؟
بله، من قبل از شروع المپیک نیز مصدوم بودم و این مصدومیت‌ها کشدار شد و به اینجا رسید. من به دنبال قهرمانی بودم و به خاطر همین می‌خواستم به هر قیمتی که شده در این مسابقات حضور پیدا کنم و بتوانم مدال طلا را به دست بیاوردم. کاش مصدومیتم در دیدار فینال کمی‌با من مدارا می‌کرد و می‌توانستم طلا را بگیرم. ولی متاسفانه در موقعیت بدی مصدومیتم شدت پیدا کرد. 
حرف و حدیث در مورد مصدومیتتان هم زیاد است و حتی گفته می‌شود ممکن است یک‌سال از میادین دور شوید.
خوب مصدومیتم به شکلی است که گویا باید هم دست و هم مچ پایم را به تیغ جراحان بسپارم. البته در این مسابقات مصدومیت زانو نیز به مصدومیت‌های قبلی‌ام اضافه شد!البته احتمال دارد مچ پایم با فیزیوتراپی و استراحت و آب درمانی بهبود پیدا کند و نیازی به عمل جراحی نباشد. فعلا که مشغول استراحت هستم و باید ببینیم پزشکان چه نظری می‌دهند. اینکه چه مدت باید از مسابقات و تمرینات دور باشم به نظر پزشکان بستگی دارد و به زودی همه چیز مشخص خواهد شد. امیدوارم شرایط طوری نباشد که مدت زمان زیادی مجبور باشم از میادین دور بمانم. دوست دارم به زودی شرایط خوبم را پیدا کنم و مدال طلایی را که از دست دادم جبران کنم.
عملکرد بانوان تکواندوکار را چطور ارزیابی می‌کنید؟
واقعا همه این عزیزان زحمت می‌کشند و با جان و دل تمرین می‌کنند. اگر بدشانسی با ما یار نبود، شک نکنید همین امسال چند مدال خوشرنگ به کارنامه تکواندوی بانوان اضافه می‌شد ولی با ادامه این روند من مطمئنم بانوان تکواندوکار در مسابقات آینده درخشش خوبی خواهند داشت و به امید خدا مدال‌های خوشرنگی برای کشور عزیزمان به ارمغان خواهند آورد. 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما