تحویل 10هزار واحد مسکن مهر در آذربایجان‌غربی؛ امسال

مدیرکل جدید راه و شهرسازی آذربایجان غربی:

تحویل 10هزار واحد مسکن مهر در آذربایجان‌غربی؛ امسال

31 خرداد 1396 14:32

مدیر کل جدید راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: امسال 10 هزار واحد مسکن مهر در آذربایجان‌غربی به پایان رسیده و تحویل متقاضیان می‌شود.

ایمانپور- مدیر کل جدید راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: امسال 10 هزار واحد مسکن مهر در آذربایجان‌غربی به پایان رسیده و تحویل متقاضیان می‌شود.
ابراهیم مبارک‌قدم، ظهر دیروز در مراسم تکریم و معرفی خویش که در سالن اداره برق برگزار شد، اظهار کرد: بی‌شک موضوع راه به عنوان شریان حیاتی نقش فراوانی در مراودات اقتصادی مثل ترانزیت کالا و تولید و اشتغال بر عهده داشته و در رشد و توسعه شهرها بسیار موثر است.
وی تصریح کرد: بی‌تردید هر جا زیرساخت‌ها تقویت شود، آن منطقه به رشد و شکوفایی دست یافته چون توسعه شهرها سبب افزایش ارتباطات و حمل و نقل می‌شود.
مدیرکل جدید راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به ظرفیت‌های مطلوب استان افزود: با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی با سه کشور خارجی هم مرز بوده و دارای سه پایانه مرزی است و از سوی دیگر دارای منطقه آزاد ماکو و مناطق ویژه اقتصادی است، زمینه برای ترانزیت کالا و توسعه گردشگری در آن وجود دارد.
وی بیان کرد: متاسفانه با وجود اینکه آذربایجان‌غربی تنها راه زمینی اتصال به اروپا را دارد اما از امکانات ریلی و جاده‌ای لازم برخوردار نیست.
مبارک‌قدم با تاکید بر پایان‌بخشی پروژه آزادراه ارومیه به تبریز گفت: از سوی دیگر تکمیل شبکه جاده‌ای و ریلی و پیگیری قطار سریع‌السیر ارومیه به تبریز با توجه به ترددهای بسیار، لازم و ضروری است.
وی با اشاره به مشکل بافت فرسوده در استان، بیان کرد: وجود سه هزار هکتار بافت فرسوده، سوانح و مشکلات خدمات‌رسانی را افزایش می‌دهد، بنابراین با توجه به اینکه ارومیه با 750 هزار نفر جمعیت در جایگاه فراملی قرار دارد و باید انضباط شهری در بافت تاریخی آن مورد توجه قرار گیرد.
مبارک‌قدم با اشاره به اینکه امسال 10 هزار واحد مسکن مهر در آذربایجان‌غربی به پایان رسیده و تحویل می‌شود، گفت: در این رابطه باید خدمات زیربنایی مساکن مهر استان تامین شود.
مدیرکل جدید راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به اهداف و برنامه‌های امسال اداره کل راه و شهرسازی استان افزود: افزایش ترانزیت بار و مسافر از طریق گسترش ریل و جاده، افزایش بهره‌وری شهری با گسترش خدمات عمومی و توجه به عدالت اجتماعی در شهرها و نیز تقویت بنیان‌های شهرهای کوچک و سامان‌دهی سکونتگاه‌های غیرمجاز در شهرهای بزرگ از سایر اهداف امسال این اداره کل است.

 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما