اعتبارات طرح احیای دریاچه ارومیه چند برابر شده است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی:

اعتبارات طرح احیای دریاچه ارومیه چند برابر شده است

29 خرداد 1396 16:25

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در نشست خبری اصحاب رسانه با حضور دستگاه‌های دخیل در این امر با محوریت احیای دریاچه ارومیه در فرهنگ‌سرای جوان ارومیه سخنان بیان کردند . 

 مهندس اکبری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در نشست خبری اصحاب رسانه با حضور دستگاه‌های دخیل در این امر با محوریت احیای دریاچه ارومیه در فرهنگ‌سرای جوان ارومیه سخنان بیان کردند . 
به گزارش دفتر  روابط عمومی‌و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، نشست خبری تشریح عملکرد دستگاه‌های ذی‌ربط در طرح احیای دریاچه ارومیه با حضور مدیران ارشد دستگاه‌ها دخیل و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری در فرهنگ‌سرای جوان ارومیه برگزار شد، مهندس اکبری رئیس هیات مدیره و‌مدیرعامل شرکت آب و‌فاضلاب اذربایجان غربی درجمع اصحاب رسانه خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر اعتبارات شرکت آب و فاضلاب استان در حوزه طرح احیای دریاچه ارومیه چند برابر شده است. 
مدیرعامل شرکت آبفای استان در این نشست گفت: باتوجه به خشکسالی سطح کشوراین امر باعث تغییر اقلیم در مناطق مختلف کشور شده است. 
مدیرعامل آبفای استان با اشاره به اینکه یکی از راهکارها، ورود پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه بود قرارشد در حوضه آبریز دریاچه مشتمل بر 14 شهر (ارومیه، گلمان، نقده، میاندوآب، اشنویه، بوکان، تکاب، مهاباد و. . . ) 105 میلیون مترمکعب در هر سال تحویل پیکره دریاچه ارومیه شود که خوشبختانه با بودجه پرداختی این امر صورت گرفت. 
 مدیرعامل آبفای آذربایجان غربی افزود: هم‌اکنون 40 میلیون مترمکعب پساب تصفیه‌شده در سال به دریاچه ارومیه انتقال داده می‌شود. 
سامانه فاضلاب گلمان هم‌اکنون 82 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بعد از اتمام این پروژه 2. 5 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده وارد دریاچه ارومیه خواهد شد. 
مهندس اکبری در ادامه در جواب به سوال خبر‌نگاران در مورد اینکه آیا مشکلات زیست محیطی پساب فاضلاب تصفیه شده وجود دار یا نه‌؟افزود: پساب تصفیه شده هیچ مشکل و آلودگی برای محیط زیست ندارد و خروجی پساب تصفیه شده هر روز توسط دستگاه‌های اجرایی کنترل می‌شود و با به‌وجود آمدن این تصفیه‌خانه‌ها نه تنها بار آلودگی وجود ندارد بلکه از بار آلودگی کاسته شده چرا که قبل از به‌وجود آمدن این تصفیه خانه‌ها فاضلاب به صورت کانال بدون هیچ دخالتی وارد پیکره دریاچه می‌شد. 
 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما