برهانی: هواداران، نگران جدایی کاوه نباشند

مهاجم سابق استقلال در گفتگو با « روزان»؛

برهانی: هواداران، نگران جدایی کاوه نباشند

29 خرداد 1396 16:25

علیرضا منصوریان، سرمربی تیم استقلال تهران همانند فصل گذشته حضور فعالی در فصل نقل و انتقالات دارد و به دنبال بستن یک تیم قوی برای مسابقات فصل آینده است.

به گزارش روزان، مهدی حسینی: علیرضا منصوریان، سرمربی تیم استقلال تهران همانند فصل گذشته حضور فعالی در فصل نقل و انتقالات دارد و به دنبال بستن یک تیم قوی برای مسابقات فصل آینده است. در مورد وضعیت استقلال با آرش برهانی مهاجم سابق این تیم و سرمربی فعلی داماش گفتگویی انجام دادیم که در ذیل می‌خوانید:
آقای برهانی به نظر شما استقلال این فصل نیاز داشت حضور فعالی در بازار نقل و انتقالات داشته باشد؟
به نظر من استقلال باید بیشتر به دنبال بازیکنانی باشد که به آنها نیاز دارد. کادرفنی تیم باید ببینند در کدام نقاط از زمین کمبود بازیکن دارند و بعد اقدام به جذب بازیکن کنند. 
به نظر شما استقلال در کدام نقطه از زمین به حضور بازیکن نیاز دارد؟
استقلال در یکی دو فصل گذشته جوانان خوبی به تیم اضافه کرده و به نظر من در فصل پیش رو همین جوانان که به حد کافی میدان دیده شده‌اند، می‌توانند عصای دست سرمربی استقلال باشند. به نظر من جذب بازیکنان زیاد که شاید حتی در پست‌های آنها استقلال بازیکن خوب داشته باشد، نمی‌تواند برای تیم مفید باشد. همین تیم فصل گذشته با جذب چند بازیکن می‌تواند عملکرد موفقیت‌آمیزی در فصل آینده داشته باشد. فصل پیش هم دیدیم که استقلال اوایل عملکرد خوبی نداشت؛ ولی رفته رفته شرایط برای استقلال بهتر شد و بازیکنان جدید هم توانستند هماهنگی خوبی در زمین مسابقه پیدا کنند و در آخر هم تیم توانست با رتبه دومی‌کارش را تمام کند.
هواداران استقلال نگران جدایی کاوه رضایی هستند. به نظر شما جای خالی کاوه در فصل جدید حس خواهد شد؟ 
کاوه رضایی مهاجم خوبی است که توانست در خط حمله استقلال عملکرد خوبی داشته باشد. ولی خوب به هر دلیلی این بازیکن ترجیح داد فصل آینده را در یک تیم خارجی سپری کند. هواداران الان نباید غصه خروج بازیکن از تیم را بخورند؛ چون همین الان استقلال توانسته مهاجم توانمند و خوبی مثل شهباززاده را به خدمت بگیرد. در زمانی که در استقلال حضور داشت عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود به نمایش گذاشته است. به نظر من استقلال این فصل در خط حمله مشکلی نخواهد داشت و اتفاقا یکی از هجومی‌ترین تیم‌ها خواهد بود.
در زمان خود شما هم استقلال مهاجمان زیادی در ترکیب داشت که گاهی خود این مسئله حاشیه‌ساز می‌شد. 
بالاخره تیم بزرگی مثل استقلال باید در تیم خود مهاجمان زیادی داشته باشد. این تیم هم در جام حذفی و هم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا باید به میدان برود و باید فکر قوی کردن نیمکت باشد تا در شرایط حساس مربی بتواند از این بازیکنان در زمین مسابقه استفاده کند. حاشیه همیشه در تیم‌های بزرگ وجود دارد؛ ولی بازیکن باید بدون توجه به حاشیه‌ها به تمرینات خود ادامه داده و در مواقعی که سرمربی به وی اعتماد می‌کند، عملکرد خوبی از خود نشان دهد.
یکی از موضوعاتی که در این روزها روی آن بحث شده در مورد قراردادهای کوتاه مدتی است که استقلال با برخی ستاره‌های تیم داشته که هم اکنون مشکل ساز شده است. 
خوب وقتی قراردادی یک ساله و کوتاه مدت با بازیکنی بسته شود، باید انتظار این را داشت که بازیکن در انتهای فصل به دنبال تیم دیگر و پول بیشتری باشد. استقلال باید به طوری جدی به دنبال تمدید قرارداد بازیکنان خود باشد تا مشکلاتی از این قبیل برای تیم پیش نیاد.
در مورد صعود تیم ملی به جام جهانی چه نظری دارید؟
تیم ملی با درایت کارلوس کی‌روش توانست بهترین عملکرد تاریخ خود را در مرحله انتخابی جام جهانی داشته باشد و به نظرم وقت آن رسیده که ما برای اولین بار بتوانیم از گروه خود در جام جهانی بالا برویم. این تیم در صورت حمایت صد در صد توانایی صعود به مرحله بعدی را دارد. چون برای این رقابت‌ها ما یک تیم قدرتمند را روی نیمکت خواهیم داشت و همین از خستگی بازیکنان جلوگیری خواهد کرد و ما همانند جام جهانی قبلی که بعد از دیدار با آرژانتین مقابل بوسنی خسته بودیم، دیگر شاهد این خستگی نخواهیم بود.
شما با سرمربیگری تیم داماش تهران وارد دنیای مربیگری شدید؛ شرایط را چگونه می‌بینید؟
تلاش من این است که تجربه خود را در اختیار جوانان بگذارم و به نظرم شروع با داماش فرصت خوبی برای این کار است. ما در فصل یارگیری هستیم و بازیکنان جوان و خوبی نیز هم اکنون در تیم داریم که با کسب تجربه توانایی حضور در تیم‌های بزرگ را نیز دارند. امیدوار هستم بتوانم حضور موفقی را در داماش داشته باشم. 
 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما