گلایه از بی اعتنایی به مصوبه سنا

مروری بر مطبوعات داخلی

گلایه از بی اعتنایی به مصوبه سنا

29 خرداد 1396 16:25

در حالی که طرح مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران تا تصویب و اجرای نهایی راه درازی در پیش دارد،. روزنامه‌های مخالف دولت طی چند روز گذشته بعد از انتشار خبر تصویب این طرح در سنای ایالات متحده، یکصدا و در واکنشی یک‌شکل به دولت روحانی انتقاد کرده‌اند و خبر باز گشت تحریم‌هایی گسترده‌تر از تحریم‌های مربوط به موضوع هسته‌ای را پیشاپیش تحلیل می‌کنند‌.

به گزارش روزان، در حالی که طرح مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران تا تصویب و اجرای نهایی راه درازی در پیش دارد،. روزنامه‌های مخالف دولت طی چند روز گذشته بعد از انتشار خبر تصویب این طرح در سنای ایالات متحده، یکصدا و در واکنشی یک‌شکل به دولت روحانی انتقاد کرده‌اند و خبر باز گشت تحریم‌هایی گسترده‌تر از تحریم‌های مربوط به موضوع هسته‌ای را پیشاپیش تحلیل می‌کنند‌. روزنامه «کیهان» و «روزگار نو» در مطالب صفحه اولشان روزنامه‌های موافق دولت را سرزنش کرده‌اند که چرا اخبار مربوط به تصویب طرح مقابله با اقدامات ایران را پوشش نداده‌اند.همچنین همین روزنامه دلیل این کار نشریات اصلاح‌طلب را به‌خاطر تصویب دوباره تحریم علیه ایران دانسته‌اند. «کیهان» در گزارش اولش ضمن ابراز نگرانی از تصویب طرح در سنا‌ی آمریکا از دولت و مجلس گلایه کرده که چرا به‌جای موضع‌گیری در مقابل این اقدامات، حسن روحانی در مراسم افطار با اصحاب رسانه سیره و سخنان امام اول شیعیان را تحلیل کرده و مجلس شورای اسلامی‌هم به تعطیلات دو هفته‌ای رفته است،
بازدید معاون اول رئیس‌جمهور، اسحاق جهانگیری از آزاد راه تهران- شمال هم یکی از خبرهایی است که روزنامه‌های اصلاح‌طلب در صفحات اول خود به آن پرداخته‌اند. آزاد راه تهران -شمال یکی از طرح‌های عمرانی ملی در بخش شمالی کشوراست که تهران را به ارتفاعات کلار دشت می‌رساند و مدت زمان سفر به استان مازندران را کاهش می‌دهد ولی سال‌هاست این پروژه بین پیمانکاران داخلی و خارجی دست به دست می‌شود‌. در دولت دهم بخش شمالی این آزاد راه افتتاح شد ولی بخش‌های مرکزی آن کماکان معارض دارد‌. نگرانی‌های زیست محیطی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های جانبی این پروژه است. 
«شرق» در واکنش به صحبت‌های رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا درباره ایران در جلسه دفاع از بودجه پیشنهادی وزارتخانه‌اش با تعدادی از فعالان سیاسی صحبت کرده است. عباس عبدی، روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب که از جمله امضاکنندگان نامه‌ای درباره همین صحبت‌های تیلرسون هم هست در گفتگو با این روزنامه می‌گوید، ارزیابی من این است که این صحبت‌ها در ادامه سفر گذشته ترامپ به منطقه است و یک نوع دادن پیام مثبت به عربستان که از سیاست‌های عربستان حمایت می‌کنند و همان دوشیدنی که از عربستان شروع شده با این نوع اظهارات هم می‌توان آن دوشیدن را تکمیل کرد و ادامه داد. 
«اعتماد» در صفحه اولش عکسی از محمد‌جواد ظریف در سفر اخیرش به اسلو انداخته و جمله‌ای از وزیر امور خارجه در مجمع اسلو نقل کرده است که: بر کشوری تمرکز کنید که زنان در آن حق رانندگی ندارند‌. «فراموش‌شدگان» عنوان گزارش اصلی این روزنامه است که مشکلات کسبه شاغل در ساختمان پلاسکو 150 روز پس از فروریختن این برج را روایت می‌کند‌. گمانه‌زنی درباره کابینه دولت دوازدهم هم از جمله مطالبی است که این روزها در روزنامه‌های اصلاح‌طلب زیاد به چشم می‌خورد‌. «اعتماد» هم در همین باره کابینه دوازدهم مطلبی دارد که بخشی از آن را در ادامه می‌خوانیم:اگر چهار سال پیش روحانی با مجلسی اصول‌گرا مواجه بود که نمی‌توانست به سادگی کابینه مورد علاقه‌اش را بچیند و حتی برای دو، سه وزارتخانه کلیدی (وزارت آموزش و پرورش، جوانان و وزارت علوم) ناچار به معرفی چندین وزیر شد؛ در ابتدای دور دوم ریاست‌جمهوری‌اش اما با مجلسی همسوتر مواجه است که کار را برای چیدن کابینه‌ای همسوتر با انتظارات رای‌ دهندگان به او، ساده می‌کند. 
روزنامه اقتصادی «جهان صنعت» با غلامحسین کرباسچی شهردار سابق تهران و از چهره‌های سرشناس اصلاح‌طلب و کارگزاران سازندگی مصاحبه کرده است. کرباسچی معتقد است مردم با وجود مشکلات اقتصادی به روحانی اعتماد دارند‌. نزدیک شدن به مراحل نهایی مذاکره با شرکت فرانسوی توتال برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی از دیگر خبرهای این روزنامه است. 
روزنامه‌های ورزشی هم پر هستند از اخبار تایید شده و نشده نقل و انتقالات بازیکنان تیم‌های لیگ برتری به‌خصوص ملی پوشان دوتیم قرمز و آبی پایتخت.
 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما