استان اصفهان، امن‌ترین استان کشور

فرمانده نیروی انتظامی‌استان اصفهان:

استان اصفهان، امن‌ترین استان کشور

27 خرداد 1396 20:22

فضای مجازی توسط پلیس فتا کاملا تحت کنترل است

امینی هرندی- فرمانده نیروی انتظامی‌استان اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: طبق ارزیابی و نظرسنجی‌ها تا خرداد 96 استان اصفهان امن‌ترین استان کشور شناخته شده است. 
سردار آقاخانی برخورد با معتادان ولگرد، توزیع‌کنندگان مواد مخدر و جرایم خشن را از اولویت‌های نیروی انتظامی‌استان دانست و با اشاره به یکی از دغدغه‌های جمهوری اسلامی‌و نیروی انتظامی‌جهت ایجاد امنیت برای ناشنوایان گفت: که وجود نداشتن تجهیزات برای ارتباط این افراد با پلیس 110 دغدغه‌ای جدی است؛ از این رو سامانه 09011010110 با همکاری بهزیستی و شرکت ایرانسل برای ناشنوایان ایجاد شده تا بتوانند در مواقع ضروری از پلیس 110 کمک بخواهند، این طرح خلاقانه توسط نیروی انتظامی‌استان اصفهان ایجاد شده و پنجمین طرح نمونه‌ استان است. 
وی با اشاره به آماری از جرایم خشن گفت: آدم‌ربایی و گروگان‌گیری در 2 ماهه ابتدایی سال 96، نزدیک به 57 درصد کاهش داشته است، همچنین قتل با 54 درصد و تجاوز به عنف با 28 درصد کاهش همراه بوده که مجموعاً جرایم خشن 7 درصد کاهش یافته است. 
سردار آقاخانی با اشاره به ارزیابی‌ها و نظرسنجی‌ها خرداد 96 گفت: استان اصفهان به عنوان امن‌ترین استان کشور شناخته شده و تنها مورد امنیتی که هفته گذشته اعلام شد، بسته مشکوکی بود که طی تماسی تلفنی از مجموعه سیتی‌‌سنتر، نیروهای انتظامی‌خود را به محل مورد نظر رسانده و با هماهنگی‌های دستگاه‌های مربوطه مورد مشکوک را بررسی کردند. فرمانده نیروی انتظامی‌استان اصفهان در خصوص برخورد با روزه‌خوران اضافه کرد: روزه‌خواری در استان اصفهان نسبت به سال‌های گذشته بسیار کاهش یافته است؛ 30 تیم بررسی صحنه روزه‌خواری در استان اصفهان مأموریت دارند که با روزه‌خواران برخورد کنند اما مجموعاً این آمار چندان ملموس نبود و خوشبختانه هیچ موردی با هدف شکستن قبح ماه رمضان و تظاهر به روزه‌خواری وجود نداشت. وی به دستگیری 43 تن از سارقانی که به بهانه تکدی‌گری اقدام به سرقت از شهروندان می‌کردند توسط نیروی انتظامی‌اشاره کرد و در خصوص کلاهبرداری در فضای مجازی گفت: کلاهبرداری‌های صورت گرفته در فضای مجازی توسط پلیس فتا کنترل می‌شود و فضای مجازی به صورت کامل توسط نیروهای آن تحت کنترل بوده و آمار کلاهبرداری در استان کاهش یافته است. 
در پایان، سرهنگ رضایی، رئیس پلیس راهور استان اصفهان، از ضبط 75 گواهینامه با نمره منفی در 2 ماه گذشته خبرداد و افزود: از ابتدای خرداد، 6 ماه فرصت بخشودگی مازاد دو برابری با پرداخت جرایم معوق تاپایان سال 95، درنظر گرفته شده است. وی به انجام طرح تابستانه اشاره کرد و گفت: تیم‌های محسوس و نامحسوس در معابر شهری و اقدامات خاص روان‌سازی ترافیکی در دست انجام است. همچنین بیش از 300 تیم درون‌شهری و برون‌شهری در سطح استان مستقر هستند. 
 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما