کی‌روش: برای موفقیت به حمایت مالی نیاز داریم

موفقیت ایران در جام جهانی 2018 از زبان سرمربی؛

کی‌روش: برای موفقیت به حمایت مالی نیاز داریم

27 خرداد 1396 20:22

روزان: صعود زودهنگام تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی 2018 روسیه با گذشت چند روز هنوز بازتاب زیادی در رسانه‌های معتبر دنیا دارد. عملکرد درخشان تیم ایران در دور انتخابی رقابت‌های جام جهانی باعث شده تا در سایت‌ها و مجلات جهانی تقدیر جانانه‌ای از تیم کشورمان شود. کارلوس کی‌روش که یکی از دلایل اصلی صعود ایران به جام جهانی به شمار می‌رود در گفتگو با مجله معتبر ساکرنت در مورد صعود ایران به جام جهانی و چشم‌اندازی که نسبت به حضور ایران در جام جهانی دارد، سخن گفت. متن صحبت‌های سرمربی محبوب تیم ایران را در ذیل می‌خوانید:
تمجید از جو فوق‌العاده ورزشگاه
جو ورزشگاه در شب بازی با ازبکستان فوق‌العاده‌ عالی بود. ما تلاش کردیم تنها به جام جهانی فکر نکنیم. ما فقط می‌خواستیم روی بازی با ازبکستان تمرکز کنیم و بازی را ببریم و سه امتیاز این بازی را کسب کنیم. شکی نبود که تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران بهترین تیم زمین بود. ما می‌خواستیم که پیروز این مسابقه شویم.
از سطح بین المللی عقب هستیم
صادقانه باید بگویم که دو رقابت در آسیا وجود دارد؛ یکی بحث آماری است و دیگری بازی‌های بین تیم‌ها. از نظر آماری نشان داده شده است که تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران تیم اول آسیا است و شکی در این باره نیست. ما هنوز شکست نخورده‌ایم و دروازه‌مان باز نشده است، ولی در مجموع از سطح بین‌المللی عقب هستیم. من معتقدم که کره و ژاپن یک قدم از ما جلوتر هستند. آنها تجربیات بیشتری در فوتبال دارند و به همین خاطر به استانداردهای روز اروپا نزدیک‌تر هستند. این فاصله چیزی است که ما باید در مراحل آماده‌سازی آن را کم کنیم. آمادگی اصل هم برای تیم‌ ‌ملی است. یک سال پیش‌روی ما تا جام جهانی است. ما در گذشته برای برپایی اردوهای تمرینی و بازی‌های دوستانه مشکل داشتیم و با حسرت تیم‌های آسیایی را که با تیم‌های بزرگ بازی می‌کردند، می‌دیدیم. با این حال ما برای صعود مصمم بودیم و به هدف‌مان نیز رسیدیم. توضیح ما برای دنیا سخت است، چون خیلی سخت به دنبال بازی دوستانه و اردوهای تمرینی هستیم.
برای حضور موفق در جام جهانی حمایت مالی لازم است
برای صعود از گروه‌مان در جام جهانی به حمایت مالی خوبی نیاز داریم تا بتوانیم بازی‌های دوستانه‌ای را برگزار کنیم. اگر ما این حمایت‌ها را نداشته باشیم درجا زده‌ایم و این چیزی نیست که هواداران ایرانی انتظار دارند. در حال‌ حاضر زمانی است که تیم‌ ‌ملی فوتبال برای مردم ایران همه کار را انجام دهد. مردم علاقه زیادی به فوتبال دارند. ما در پرتغال همین کار را انجام داده‌ایم. در آنجا وقت را نمی‌گذاریم تا بازیکن خوب تربیت ‌بدنی کنیم. این چیزی است که ایران کم دارد؛ یعنی یک برنامه جامع با ساختار و حمایت‌های افراد.
بازیکنانی به فداکاری ایرانی‌ها ندیده‌‌ام
ما در ایران تیمی‌ساختیم که 26 بازیکن آماده دارد و حتی بیش از اینها. من سه دروازه‌بان خوب دارم، سه مدافع خوب هم در اختیار دارم و همین طور بگیرید تا پایان. در جام جهانی بعدی بازی به بازی می‌توانم به بازیکنانم استراحت بدهم تا آنها را سر حال داشته باشم. ما بازیکنان خیلی خوبی در تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران داریم. من هیچ وقت در طول زندگی‌ام ندیده‌ام که بازیکنان این قدر برای تیم فداکاری کنند. 
در روسیه توریست نیستیم
هدف و آرزوی من این است که به دور حذفی جام جهانی روسیه برسیم و برای این منظور نیز تلاش خواهیم کرد. به هیچ وجه نباید از حضور در مرحله گروهی راضی باشیم. باید جاه طلب باشیم و بزرگ فکر کنیم. ما به عنوان توریست به روسیه گام نخواهیم گذاشت. 

 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما