دیدار تیم ملی با حسن روحانی

دیدار تیم ملی با حسن روحانی

27 خرداد 1396 20:23

روزنامه‌های چاپ پنج‌شنبه دیدار ملی‌پوشان فوتبال بزرگسالان با حسن روحانی، رئیس‌جمهور را به عنوان خبر اول بر‌گزیده‌اند. در این دیدار که بعد از کسب موفقیت تیم ملی در راهیابی به جام جهانی 2018 روسیه انجام شده است‌، اعضای تیم ملی و سر‌مربی آن، کارلوش کی‌روش با حسن روحانی دیدار و پیراهن تیم ملی را به روحانی اهدا کردند‌. رئیس‌جمهور هم ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت برای فوتبالیست‌های ایران در سخنانی کوتاه عنوان کرد که فوتبالیست‌ها در جام جهانی روسیه سفیر ایران هستند‌. کی‌روش سرمربی تیم ملی هم مثل همیشه خودمانی و راحت بود و گفت که به برگزاری چنین مراسمی‌عادت ندارد و نمی‌داند در چنین مواقعی چه باید بگوید‌. خبر آتش‌سوزی در برجی مسکونی در شهر لندن هم یکی از خبرهایی است که تعداد زیادی از روزنامه‌ها به آن پرداخته‌اند، برج گرنفل در لندن صبح پنج‌شنبه آتش گرفت و 17 نفر در آن کشته شدند‌. این حادثه از ان جهت برای روزنامه‌ها مهم تلقی شده که نزدیک سه ماه پیش ساختمان پلاسکو در مرکز تهران هم مانند این برج مسکونی در لندن آتش گرفت و هنوز خاطره بد این حادثه از اذهان تهرانی‌ها خارج نشده است‌. بیشتر روزنامه‌ها این دو حادثه را با هم مقایسه کرده‌اند. 
«همبستگی» در خبر اول خود از باطل شدن مجوز 220 صرافی خبر می‌دهد. این طور که این روزنامه خبر می‌دهد بانک مرکزی صرافی‌هایی که سرمایه کمی‌دارند و غیر مجاز فعالیت می‌کنند را تعطیل خواهد کرد‌. «همبستگی» در بخش اخبار بین‌المللی از قول نصرت‌الله تاجیک آورده که نظر عربستان سعودی، نظر همه کشورهای عربی نیست‌. میر‌لوحی در مصاحبه‌ای با این روزنامه آورده که آتش به اختیار به معنای خود‌سری نیست‌. 
«همدلی» در خبر اولش به موضوع جمع کردن امضا برای سوال کردن از رئیس‌جمهور در مجلس می‌پردازد‌. ظاهرا این امضا برای موضوع عملکرد نابسامان موسسات مالی و اعتباری و نظارت بانک مرکزی روی این موسسات طراحی شده است‌. البته یکی از نمایندگان زن مجلس خبر داده که امضای او در پای برگه سوال جعل شده است‌. طراحان سوال مدعی‌اند تاکنون 88 امضا جمع کرده‌اند. «همدلی» موضوع جعل امضا را به گردن دلواپسان مجلس انداخته است‌. 
«فرهیختگان» که به تازگی در پی تغییر در مدیریت دانشگاه آزاد اعضای، تحریریه‌اش تغییر زیادی کرده‌اند و به سمت اصول‌گرایان متمایل شده است در خبر اولش به حادثه آتش‌سوزی برج مسکونی گرنفل در لندن پرداخته است‌. این روزنامه با اشاره به تصویب قطعنامه جدید تحریم‌ها علیه ایران، تبعات تصویب قانون تحریمی‌جدید بر تجارت با ایران را بررسی کرده است‌. این روزنامه معتقد است تحریم‌های جدید‌ انجام معاملات بانکی بین‌المللی با افراد و نهاد‌های حاضر در لیست تحریمی‌را به شدت افزایش می‌دهد‌. «فرهیختگان» در خبری دیگر درباره اعتراض‌های دانشجویان به کمک‌هزینه‌های دکترا پرداخته و این سوال را پرسیده که تسهیلات دانشجویی حقوق بلا‌عوض است یا وام ویژه‌؟ خبر دیگر فرهیختگان بر می‌گردد به تصمیم هیات امنای تازه انتخاب‌شده دانشگاه آزاد که تصمیم دارند تا واحد‌های زیان‌ده دانشگاه آزاد در خارج از کشور را تعطیل کنند. 
 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما