روحانی: تیم ملی می‌تواند رکورد تاریخی دیگری ثبت کند

دیدار اعضای تیم ملی فوتبال ایران با رئیس‌جمهور محبوب؛

روحانی: تیم ملی می‌تواند رکورد تاریخی دیگری ثبت کند

26 خرداد 1396 17:29

روزان: بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران بعد از صعود دلچسب به جام جهانی 2018 روسیه به دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور محبوب ایران رفتند. اعضای تیم ملی لحظات بسیار خوبی را در کنار رئیس‌جمهور سپری کردند و صحبت‌های خوبی بین طرفین رد و بدل شد. گزیده صحبت‌های رئیس‌جمهور به شرح ذیل است:
شما عهده دار مسئولیت اخلاقی سنگینی  در جامعه هستید
امروز به نام مولای متقیان، امیرالمؤمنین علی (ع) است که الگوی بزرگ پهلوانی هر قهرمانی برای همه مسلمانان و به‌ویژه ایرانیان است. علی(ع)، همان مرد شجاع و بزرگی که در میدان نبرد و جنگ بی‌نظیر بود و هیچ‌گاه در برابر دشمن پشت نمی‌کرد، به‌خاطر شاد کردن دل یتیمان با آنها بازی کودکانه می‌کرد و هیچ‌گاه محرومین را از یاد نمی‌برد. امروز جدا از مسئولیتی که در زمینه ورزش قهرمانی در راستای کسب پیروزی برعهده شماست، عهده‌دار مسئولیت اخلاقی سنگینی نیز در جامعه هستید. علی وار زندگی کردن و یار هم‌نوعان بودن، افتخار بزرگی برای همه ما ست. خوشبختانه امروز در سطح جهان ورزشکاران و هنرمندان با استفاده از جایگاه خود اقدامات خیرخواهانه‌ای برای کمک به گرفتاران و مستمندان انجام می‌دهند. ما باید راه زندگی را از امیرالمؤمنین(ع) آموخته و از او انرژی و مدد بگیریم. ما معتقدیم خداوند سرنوشت مردم را در شب قدر مقدر می‌کند و این به معنای آن است که همه زمان‌ها یکسان نیستند. سال‌های رشد، تعالی و شکوفایی در زندگی انسان و یک ملت نیز، هرگز تکرار نمی‌شود. سرنوشت بسیاری از انسان‌ها در شب قدر تغییر می‌کند. آن شبی که باعث می‌شود، تصمیم و اراده ما را در مسیر تغییر سرنوشت قرار دهد، در حقیقت شب قدر است.
باید خود را برای ثبت رکورد تاریخی آماده کنیم
ملت ایران همواره در طول سالیان متمادی فوتبال دوست بوده‌اند، گل نخوردن تیم ملی برای هزار دقیقه، صعود قطعی و زودهنگام پیش از پایان رقابت‌های گروهی به جام جهانی و برای دو دوره متوالی از رکوردهای تیم ملی فوتبال کشورمان در سال‌های اخیر است. مطمئناً تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند باز هم در رقابت‌های جام جهانی مسکو با صعود از مرحله گروهی رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند که باید خود را برای این ثبت تاریخی آماده کنیم و این برای تیم بزرگی که در قاره آسیا حرف اول را می‌زند، شدنی است.
همه به فوتبال علاقه دارند
ورزش به دلیل آنکه برای مردم نشاط و سلامتی آورده و آنها را از معضلات اجتماعی، به‌ویژه اعتیاد، دور می‌کند، حائز اهمیت است. امروز فوتبال به ورزش عمومی‌تبدیل شده و همه مردم اعم از زن و مرد و دختر و پسر به این ورزش علاقه دارند. هیجانی که هنگام مسابقه فوتبال در میان مردم وجود دارد، نشان می‌دهد که نگاه مردم به تصمیم و حرکت دقیق بازیکنان است و شما نقش مهمی‌ در شادی و نشاط ملت ایران ایفا می‌کنید.
تشابه پیروزی در انتخابات با صعود تیم ملی
ملت ایران همان‌طور که پس از انتخابات اردیبهشت‌ماه به خیابان‌ها آمده و خوشحالی کردند، هنگام پیروزی فوتبالیست‌های کشور نیز شاد بودند. افتخار در مسابقه فوتبال در کلمه ایران متجلی می‌شود و زمان پیروزی همه گروه‌ها، قومیت‌ها با هم متحد هستند و اینجاست که تبلور وحدت و انسجام ملی نمایان شده و مردم به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند.
همه ملت دعاگوی شما هستند
غیرت ایرانی در میادین مسابقه از بازیکنان تیم ملی دیده می‌شود و همه ملت ایران در آن لحظه دعاگوی شما هستند. بازیکنان و اعضای تیم ملی در رقابت‌های جام جهانی سفیران قدرت نرم ایران هستند، چرا که در آن میدان حرکات و رفتار بازیکنان تیم ملی ایران در پیشگاه و نگاه مردم جهان قرار دارد و زمانی که موفقیت در ورزش توأم با اخلاق اسلامی ‌و ایرانی می‌شود، افتخارش دو چندان است. به عنوان نماینده ملت ایران از طرف 80 میلیون ایرانی این پیروزی را به همه شما تبریک می‌گویم. دولت با همه توان موظف به حمایت از تیم ملی برای کسب موفقیت‌های بیشتر است.
تشکر از کی‌روش
از تلاش‌ها و خدمات آقای کی‌روش در مسیر دستیابی به این موفقیت بزرگ تقدیر می‌کنیم. همکاری مربی خارجی با بازیکنان ایرانی یکی از مظاهر کوچک تعامل با دنیاست و نشان می‌دهد زمانی که با نخبگان دنیا به درستی تعامل کنیم، می‌توانیم افتخارات بیشتری بیافرینیم. 
در ادامه این دیدار مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان نیز در حضور رئیس‌جمهور و اعضای تیم ملی گفت:
یکی از آماده‌ترین‌های تیم‌های تاریخ فوتبال ایران را داریم
تیم ملی کنونی فوتبال ایران یکی از بهترین و آماده‌ترین تیم‌های تاریخ فوتبال کشور است که در بازی‌های مقدماتی جام جهانی روسیه، توانسته بیش از هزار دقیقه از دروازه خود محافظت کرده و گل دریافت نکند. نقشه راه مشخص و مدونی برای فراهم کردن نیازها و امکانات مورد نیاز تیم ملی ایران در مسیر حضور در جام جهانی روسیه تهیه شده تا به‌واسطه آن شاهد درخشش فوتبالیست‌های کشورمان در این مسابقات باشیم.
کی‌روش: فوتبال ایران استحقاق حمایت بیشتری را دارد
کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با دکتر روحانی و با بیان اینکه «پسران ایران در تیم ملی فوتبال به‌خاطر مردم ایران بار دیگر افتخار راهیابی به جام جهانی آن هم درست بعد از پیروزی جناب‌عالی در انتخابات ریاست‌جمهوری را کسب کردند و من به عنوان عضوی از این خانواده در کنار آنها بودم» گفت: عشق و شور مردم به فوتبال و وجود استعدادهای فراوان در این کشور، استحقاق حمایت‌های بیشتر را دارد؛ چرا که اگر این استعدادها را با تعهد ایرانی در هم‌آمیزیم می‌توانیم فوتبال ایران را به جایگاه‌های بالاتر در سطح جهانی برسانیم. 
 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما