تقدیر از تیم ملی فوتبال ایران در رسانه‌های معتبر جهان

تقدیر از تیم ملی فوتبال ایران در رسانه‌های معتبر جهان

24 خرداد 1396 17:45

به گزارش روزان، تیم ملی فوتبال ایران دوشنبه شب با نتیجه 2 بر صفر برابر ازبکستان به برتری رسید و به عنوان اولین تیم از قاره آسیا به جام جهانی 2018 راه یافت. صعود ایران به جام جهانی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.
روزنامه‌ «دیلی میل» انگلیس:
روزنامه‌ دیلی میل انگلیس با اشاره به نقش کارلوس کی‌روش در صعود تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به جام جهانی 2018 روسیه نوشت: ایران بعد از برزیل دومین تیمی ‌شد که صعودش را به جام جهانی روسیه قطعی می‌کند؛ پیروزی‌ای که با گل‌های سردار آزمون و مهدی طارمی‌ به دست آمد، باعث شد ایران صدرنشین گروه جواز حضور در جام جهانی روسیه را به دست بیاورد. به ‌این‌ ترتیب کارلوس کی‌روش، دستیار سابق آلکس فرگوسن در منچستریونایتد از همین حالا حضورش را در جام جهانی 2018 قطعی می‌کند. این پنجمین بار است که تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به جام جهانی صعود می‌کند و البته این اولین بار است که دو صعود پی در پی به جام جهانی را تجربه می‌کند.
خبرگزاری آلمان:
خبرگز اری آلمان با اشاره به حضور اشکان دژاگه در ترکیب تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در انتخابی جام جهانی روسیه، نوشت: بازیکن ولفسبورگ در ‌دقیقه 70 مسابقه تعویض شد و به زمین مسابقه آمد تا در صعود تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به جام جهانی نقش داشته باشد.
فاکس اسپورت:
فاکس اسپورت، درباره صعود تیم‌ ‌ملی ایران به جام جهانی 2018 نوشت: تیم اول آسیا با اطمینان و قدرت توانست در جام جهانی روسیه حاضر باشد. با این حال تیم‌ ‌ملی ایران به اهداف بزرگتری فکر می‌کند. در دوره گذشته هیچ تیم آسیایی نتوانسته است از گروه خود صعود کند، ولی تیم‌ ‌ملی ایران بهترین عملکرد را در مرحله گروهی داشت. کارلوس کی‌روش در تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران یک ماشین پیروزی به دست آورده است. او باعث شده تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به یک تیم برنده تبدیل شود. همه می‌دانستند که پیروزی برای فوتبال ایران نزدیک است و در حال‌ حاضر آنها به این مهم دست یافته‌اند. در ادامه‌ این گزارش آمده است که تیم‌ ‌ملی ایران هنوز در این رقابت‌ها گلی دریافت نکرده است و دروازه‌اش در تمامی ‌این هشت بازی بسته نگه داشته شده است. در حالی که کار دفاعی در فوتبال آسیا از استاندارد بالایی برخوردار نیست، تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران توانسته است به یک دستاورد مهم در این زمینه برسد. در این بین نباید از حضور سید جلال حسینی به سادگی در این بازی گذشت. عملکرد دو بازیکن در زمین ایران فوق‌العاده‌ بوده است که یکی سید جلال حسینی و دیگری سعید عزت‌اللهی است که یکی از جوان‌ترین بازیکنان ایران محسوب می‌شود. در ادامه‌ این گزارش آمده است: کارلوس کی‌روش رابطه پر فراز و نشیبی با فدراسیون فوتبال ایران در طول چند سال گذشته داشته است. سرمربی سابق رئال مادرید بهترین سرمربی در آسیاست و این اتفاقی نیست که ایران برای چهار سال تیم اول رده بندی فیفا شده است. مهم‌ترین اختلاف نظر بین کارلوس کی‌روش و فدراسیون فوتبال مسئله آماده سازی تیم‌ ‌ملی است. جایی که سرمربی ایران بارها از نظر امکانات، اردوهای تمرینی و بازی‌های دوستانه گلایه‌هایی کرده است و عنوان کرده ایران از کره و ژاپن عقب است. با این حال به نظر می‌رسد که کی‌روش مناسب‌ترین گزینه برای تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران محسوب می‌شود. ایران اکنون باید به 12 ماه آماده سازی به جام جهانی فکر کند. اگر همه چیز خارج از مستطیل سبز برای تیم‌ ‌ملی ایران خوب پیش برود، باید شاهد حضور قدرتمند این تیم در جام جهانی باشیم. البته این مشکل ایران نبوده است که بقیه تیم‌های گروه متزلزل ظاهر شدند.
ساکرنت:
ایران اولین تیم آسیایی حاضر در جام جهانی 2018 است. گل‌هایی که توسط سردار آزمون و مهدی طارمی‌به دست آمد، ایران را به جام جهانی روسیه رساند. ایران در این دیدار در حالی توانست به جام جهانی صعود کند که آخرین بار در انتخابی جام جهانی در نوامبر 2015 دروازه‌ خود را باز شده دید. قدرت دفاعی فوتبال ایران در کنار کیفیت بازیکنانی همچون سردار آزمون و مهدی طارمی ‌به تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران کمک می‌کند تا به پیروزی برسد.
اوژوگو
این روزنامه پرتغالی نوشت: تهران غرق در شادی و شور بود و مردم این شهر از کارلوس کی روش تشکر کردند و بابت صعود ایران به جام جهانی به ابراز احساسات پرداختند تا سرمربی پرتغالی برای چهارمین بار پیاپی جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد. 
 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما