گزارش مالی شهرداری‌ تهران شرم‌نامه است

گزارش مالی شهرداری‌ تهران شرم‌نامه است

23 خرداد 1396 13:47

به گزارش روزان، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: گزارش حسابرسی تلفیقی صورت‌های مالی شهرداری تهران در سال 91 ابهامات زیادی دارد. رحمت‌الله حافظی در جلسه شورای شهر تهران در بررسی گزارش حسابرسی تلفیقی صورت‌های مالی شهرداری تهران برای سال منتهی به 29 اسفند سال 91 گفت: قرارداد حسابرس برای تهیه صورت‌های مالی تلفیقی سال 91، در تاریخ 6 خرداد سال 92 و قبل از تهیه صورت‌های مالی توسط شهرداری منعقد شده که جای تامل دارد. همچنین این گزارش در نهایت در 12 اسفند سال 93 توسط حسابرس تهیه و تدوین می‌شود؛ اما بیش از دو سال یعنی 27 فرودین سال 96 به شورا ارسال می‌شود که باید مشخص شود دلیل تاخیر در ارسال به شورا چه بوده است؟
به گزارش ایلنا، وی با بیان اینکه این گزارش 2 خرداد امسال با تاخیر دو ماهه و پس از انتخابات ریاست‌جمهوری به کمیسیون‌ها ارسال شده، افزود: واکنش شورا طی سنوات گذشته نسبت به گزارش‌های حسابرس تشریفاتی بوده و شورا موضوع رسیدگی به بندهای گزارش را به خود شهردار ارجاع می‌کرده و این روال جاری بوده تا شهردار ایرادات مطروحه را اصلاح کند؛ اما انتظار این است که درباره هر بند، شهرداری پاسخ دهد و متعاقبا توسط شورا تعیین تکلیف شده و ساز و کار مناسب برای پیگیری و نظارت بر نحوه اجرای تکالیف نیز تعیین شده و نتیجه اقدامات نیز به شورا گزارش شود.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای‌ شهر تهران گفت: از مهم‌ترین مواردی که حسابرس در اغلب بندها مورد اشاره قرار داده، عدم همکاری لازم مجموعه‌های اجرایی شهرداری در ارائه اطلاعات، مدارک و مستندات مورد نیاز حسابرس در روند بررسی صورت‌های تلفیقی است که در اکثر بندهای اصلی و فرعی دیده می‌شود و اگر این روش ادامه داشته باشد به جایگاه و شان نظارتی شورا خسارت و آسیب جبران‌ناپذیری وارد خواهد شد.
حافظی با بیان اینکه بخشی از املاک منطقه 22 به ارزش 44 میلیارد تومان به علت نامعلوم از دفاتر خارج شده است، از معاون شهردار خواست درباره این املاک و چرایی خروج آن از دفاتر پاسخگو باشد، گفت: صورتحساب 33 فقره حساب بانکی و گزارش از سیستم شهرسازی منطقه 22 در اختیار حسابرس قرار نگرفته، درخواست داریم جلسه فوق العاده‌ای گذاشته شود و شهرداری به این موارد پاسخ دهد.
وی با بیان اینکه گزارش موجود شرم‌نامه است، نه کارنامه و از فاجعه گذشته و این رفتار پسندیده نیست، افزود: 234 پرونده درآمد در مناطق 2، 3، 7، 11 و 19 به مبلغ 838 میلیارد تومان و قرارداد منطقه 11 به مبلغ 62 میلیارد تومان به حسابرس ارائه نشده، همچنین 465 میلیارد تومان مغایرت در درآمدهای مناطق 1، 2، 12 و 22 وجود دارد و اسناد هزینه 690 میلیارد تومان در شهر آفتاب به موسسه ارائه نشده، لازم است شهرداری به این موارد پاسخگو باشد.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین تصریح کرد: انتظار می‌رفت صداوسیما، به‌خصوص شبکه خبر، پوشش خبری لازم را در زمان حادثه انجام می‌داد تا دغدغه و نگرانی جامعه ناشی از عدم اطلاع‌رسانی برای شهروندان ایجاد نشود.

 

shareاشتراک گذاری

نظرات شما