50 درصد تکرار پایه ابتدایی در کلاس اول اتفاق می‌افتد

50 درصد تکرار پایه ابتدایی در کلاس اول اتفاق می‌افتد

21 خرداد 1396 13:43

به گزارش روزان، معاون آموزش ابتدایی شهر تهران گفت: در تحقیقات سال 92ـ91 به این نتیجه رسیدیم که 47 هزار دانش‌آموز پایه اول ابتدایی تکرار پایه داشته‌اند و به طور کلی 50 درصد تکرار پایه در اول ابتدایی و مابقی در سایر پایه‌های مقطع ابتدایی است.
نادر جهان‌آرایU معاون آموزش ابتدایی شهر تهران با بیان اینکه بعد از اجرای «طرح ارزشیابی کیفی» در مقطع ابتدایی برخی تصور می‌کردند تکرار پایه هم حذف می‌شود، اظهار داشت: بر اساس آیین‌نامه کیفی ـ توصیفی تکرار پایه همواره وجود دارد؛ اما درصد آن بسیار کم است.
وی افزود: در مجموع شش پایه، بیشترین تکرار پایه در اول ابتدایی اتفاق می‌افتد که رقم آن کمتر از 3 درصد دانش‌آموزان این پایه در کل کشور است.
جهان‌آرای به نتیجه تحقیقات خود در سال 92ـ91 اشاره و بیان کرد: در آن سال به این نتیجه رسیدیم که 47 هزار دانش‌آموز پایه اول ابتدایی تکرار پایه داشته‌اند و به طور کلی 50 درصد تکرار پایه در اول ابتدایی و مابقی در سایر پایه‌های مقطع ابتدایی است.
معاون آموزش ابتدایی شهر تهران اضافه کرد: کم‌دقتی در طرح سنجش نوآموزان و عدم معرفی دانش‌آموز به مدرسه استثنایی، نداشتن توجه لازم به دانش‌آموزان تلفیقی‌ای که در مدارس عادی درس می‌خوانند، عدم حضور در دوره پیش‌دبستانی، برخی ایرادات محتوای درسی، مشکلات خانوادگی و ظرافت سنی پایه اول را می‌توان از عوامل فراوانی تکرار پایه در اول ابتدایی نام برد.
وی با اشاره به انجام مطالعات در خصوص علل تکرار پایه در مقطع ابتدایی ادامه داد: در شهر تهران هم بیشترین تکرارپایه، در پایه اول مشاهده می‌شود که سال گذشته رقم آن 3 هزار و 920 نفر از مجموع 600 هزار دانش‌آموز دوره ابتدایی بود.
به نقل از فارس، جهان‌آرای تصریح کرد: امسال تصمیم گرفتیم برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی که خردادماه در برخی دروس «نیاز به تلاش بیشتر» دارند، در 44 پایگاه تابستانه در مناطق 19 گانه شهر تهران برای 2 درس فارسی و ریاضی دوره‌های جبرانی برگزار کنیم.
معاون آموزش ابتدایی شهر تهران خاطرنشان کرد: محتوای درسی این 2 کتاب برای دانش‌آموزان تلطیف شده و برای هر درس 36 ساعت کلاس پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال هم کمتر از 4 هزار دانش‌آموز نیاز دارند تلاش بیشتری را دریافت کنند، گفت: آیین‌‌نامه ارزشیابی توصیفی، برنامه مداخله‌ای در طول سال و برنامه مداخله‌ای در طول تابستان را برای تقویت دانش‌آموزان ضعیف‌تر پیش‌بینی کرده که کلاس‌های جبرانی در راستای اجرای برنامه مداخله‌ای طول تابستان است.
جهان‌آرای شهریه هر یک از این دوره‌ها را 389 هزار و 700 ریال عنوان کرد و افزود: دانش‌آموزان بعد از گذراندن دوره، مجددا به مدرسه محل تحصیل بازمی‌گردند و در آنجا توسط معلم خود سنجش خواهند شد.
معاون آموزش ابتدایی شهر تهران اضافه کرد: ثبت‌نام این طرح از 25 خرداد تا 5 تیر است و زمان برگزاری کلاس‌ها هم 10 تیر لغایت 18 مرداد است.
وی زمان ارزشیابی را 28 تیر و 18 مرداد عنوان کرد و گفت: اگر دانش‌آموزی در این مرحله شرایط قابل قبول را کسب نکند، نیاز به تکرار پایه خواهد داشت.
تسهیل انتقال ارز ازطریق بانک سامان به بانک‌های اروپایی
به گزارش روابط‌ عمومی بانک سامان، مدیریت امور بین‌الملل اعلام کرد: براساس توافق‌های صورت‌گرفته، امکان ارسال وجه از ایران بابت هزینه‌های زندگی، ارز دانشجویی و درمانی از طریق بانک‌های کارگزار اروپایی به شرط پذیرش از سوی بانک مقصد امکان‌پذیر شده است.
براساس این گزارش، ارسال حواله به مقصد اروپا محدود به مشتریان بانک سامان نیست و تمام هموطنان می‌توانند براساس ضوابط قانونی و مقررات جاری بانک مرکزی  کشورمان از این خدمات بانکی بهره‌مند شوند.
 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما