کمرانی: به موفقیت بچه ها خوشبین هستم

سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان در گفتگو با «روزان»؛

کمرانی: به موفقیت بچه ها خوشبین هستم

21 خرداد 1396 13:42

به گزارش روزان نیوز، ملیحه سالم: تیم ملی تکواندوی بانوان ایران این روزها به صورت مستمر تمرینات خود را برای حضور موفق در رقابتهای جهانی تکواندو در کشور کره جنوبی دنبال می کند.امیدهای زیادی برای موفقیت تیم ملی بانوان در این رقابتها وجود دارد. به منظور اطلاع از آخرین وضعیت تیم تکواندو با خانم مهرو کمرانی، سرمربی تیم ملی، تماس گرفتیم و نظراتشان را در این رابطه جویا شدیم.
تمرینات تیم ملی چطور پیش می رود؟ از وضعیت تکواندوکاران راضی هستید؟
خدارا شکر همه چیز به خوبی پیش می رود و ما تمرینات خوبی را در دستور کار خود قرار داده ایم. الحمدالله بچه ها هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی در شرایط خوبی به سر می برند و ما در تلاش هستیم تا شروع مسابقات در بهترین فرم و شرایط خود باشیم.
به موفقیت تیم ملی در رقابتهای جهانی کره جنوبی چقدر امیدوار هستید؟
در این رقابتها بهترین‌های تکواندوی جهان حضور پیدا می کنند و کار سختی را پیش رو خواهیم داشت. ولی به اعتقاد من همه چیز با تلاش به‌دست می آید و ما هم سعی می کنیم بهترین عملکرد خود را در این رقابتها به نمایش بگذاریم و خود را آماده شروع این رقابتها کرده ایم و انشالله که شرمنده مردم نخواهیم شد.
از شرایط هر 6 بازیکن اعزامی به این رقابتها راضی هستید؟
بله من به هر 6 بازیکن تیم امیدوار هستم. به نظر من تا شروع رقابتها بازیکنان‌مان باید ار نظر روحی خود را در بهترین شرایط حفظ کنند و به خودشان ایمان داشته باشند. بازیکنی که در چنین رقابتهای مهمی به رقابت می پردازد، باید بداند که با تلاش می توان به بهترین جایگاه‌ها دست پیدا کرد.
از وضعیت کیمیا علیزاده بگویید! شرایط ایشان را چطور می‌بینید؟
همانطور که اطلاع دارید، کیمیا بعد از المپیک ریو در هیچ مسابقه ای حضور نداشته و همین مسئله باعث شد تا ما به فکر اعزام او به یک اردوی آماده سازی برون مرزی بودیم تا شرایط بهتری پیدا کند این اتفاق نیفتاد. با همه این اتفاقات، من به کیمیا علیزاده بسیار امیدوار هستم. او هم مثل سایر بازیکنان همه تلاشش را برای موفقیت تیم انجام خواهد داد و انشالله که عملکرد موفقیت آمیزی خواهد داشت.
آیا بهتر نبود قبل از اعزام به کره جنوبی اردوی خارجی هم برای تیم برپا می شد؟
اتفاقا ما فکر اینجا را هم کرده بودیم و قرار بود در اردوی مشترکی که کشورهای انگلستان و صربستان برگزار می کردند، حضور داشته باشیم؛ ولی از بدشانسی روادید صادر نشد و اردوی ما نیز لغو شد.‌ مطمئناً این اردو اگر برپا می‌شد و ما حضور پیدا می کردیم، مطمئناً تاثیر مثبتی روی عملکرد تیم داشت.
پس تا اعزام اردوی آماده سازی در تهران انجام خواهد شد؟
بله در یان شرایط و قبل از شروع مسابقات تهران مکان مناسبی برای پیگیری تمرینات تیم است.
به نظر شما تیم نسبت به بازی های کشورهای اسلامی چه تغییراتی کرده است؟
برای موفقیت در یک رقابت فقط آمادگی بدنی شرط نیست؛ داشتن روحیه بالا، تمرکز بالا و نداشتن استرس از ارکان موفقیت است و هر نفر باید این فاکتورها را مدنظر داشته باشد.در بازی های کشورهای اسلامی متاسفانه این تمرکز نبود و استرس زیادی در نفرات تیم می دیدم و همین استرس نیز مانع موفقیت ما شد.به نظر من همین عدم موفقیت در این بازیها باعث شده بازیکنان برای حضور در رقابتهای جهانی کره جنوبی با شرایط جدیدی حضور داشته باشند و شاهد استرس کمتری از آنها در مسابقات باشیم. در صورتی که بتوانند این استرس را کنترل کنند و روحیه بالایی داشته باشند، من به موفقیت تیم کاملا خوشبین هستم.
جالب است که تیم ما یکی از جوان ترین تیم های رقابتهای جهانی خواهد بود. کمبود تجربه نمی تواند برای تیم مشکل ساز باشد؟
بله نفرات ما جوان هستند و شاید از نظر تجربه بسیاری از تیم هایی که در این رقابتها حضور پیدا می کنند از ما باتجربه تر باشند، ولی همه اینها دلیلی برای شکست ما در این رقابتها نیست. ما با همه توانایی خود به مبارزه خواهیم پرداخت و به امید خدا با عملکرد خوبی به کشور عزیزمان باز خواهیم گشت. 
 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما