صادقی:از حضور مربی خوب خارجی حمایت می‌کنم

سرپرست نایب رئیس زنان فدراسیون والیبال در گفتگو با «روزان»:

صادقی:از حضور مربی خوب خارجی حمایت می‌کنم

20 خرداد 1396 14:7

به گزارش روزان نیوز، ملیحه سالم:بحث بر سر انتخاب مربی ایرانی یا خارجی برای تیم ملی والیبال ایران بسیار داغ شده است. عده‌ای موافق حضور مربی خارجی در راس والیبال بانوان هستند و عده‌ای نیز ترجیح می‌دهند مربی ایرانی هدایت تیم والیبال بانوان را برعهده بگیرد. با فریبا صادقی که خود جزء مربیان باسابقه و خوش‌نام والیبال ایران است و به تازگی سرپرست نایب رئیس زنان فدراسیون والیبال شده در این مورد گفتگو کردیم که در ذیل می‌خوانید:
شایعه پیرامون انتخاب سرمربی جدید برای تیم والیبال بانوان زیاد است؛ در مورد این حرف و حدیث‌ها چه نظری دارید؟
به نظر من اگر قرار است مربی خارجی به ایران بیاید، باید یک مربی در سطح بالا و جهانی باشد که بتواند تاثیر مثبت بر روی والیبال کشورمان بکذارد. اگر قرار باشد یک مربی معمولی خارجی را بیاوریم، همان بهتر که هدایت تیم ملی را به دست یک مربی ایرانی خوب بسپاریم.
شنیده می‌شود خود شما بیشتر تمایل به استفاده از مربی ایرانی دارید؟
مسئله تمایل یا عدم تمایل من نیست. هدف من کمک به والیبال است و همان‌طور که گفتم، من موافق حضور مربی خارجی خوب هستم و از حضور مربی کارنامه‌دار حمایت می‌کنم، ولی اگر قرار است این اتفاق نیفتد، پس بهتر است شانس را به یکی از مربیان خوب ایرانی بدهیم.
از برنامه‌های خود برای والیبال بانوان بگویید؟
من فعلا تازه کارم را شروع کرده‌ام و ان‌شاءالله به زودی برنامه‌های خود را ارائه خواهم داد. ولی در حال حاضر هدف اصلی آماده‌سازی تیم ملی والیبال بانوان کشورمان برای حضور موفق در رقابت‌های والیبال بانوان است که ان‌شاءالله در قدم اول با انتخاب سرمربی جدید برنامه‌های‌مان را ادامه خواهیم داد. 
مسئله برگزاری اردوهای آمادگی برای تیم بانوان نیز مطرح است؟
این مسئله بماند برای بعد از انتخاب سرمربی برای تیم. البته همان‌طور که مستحضر هستید، فعلا تعدادی از ملی پوشان نیز با تیم بانک سرمایه در قزاقستان به سر می‌بزند و به همین خاطر بهتر است منتظر بازگشت این تیم باشیم تا بعد در مورد مربی جدید و اردوی آماده‌سازی تیم تصمیم بگیریم. 
ما در رشته‌های مختلف ورزشی بانوان به پیشرفت‌های خوبی دست پیدا کرده‌ایم. فکر می‌کنید والیبال بانوان نیز بتواند پیشرفت زیادی داشته باشد؟
بله چرا که نه. ما باید بتوانیم با شناسایی استعدادهای خوب آنها را ٱماده حضور در تیم ملی بکنیم. البته شناسایی استعدادها نیازمند داشتن یک لیگ خوب برای والیبال بانوان است. ما باید برنامه ریزی دقیقی برای این کار انجام دهیم و همه باید همکاری کنند تا بتوانیم تیم ملی والیبال خوبی را تشکیل دهیم که بتواند عملکرد خوبی در مسابقات آتی داشته باشد. 
آیا تیم والیبال بانوان هم می‌تواند همانند تیم مردان موفق شود؟
اگر همه چیز خوب پیش برود و از والیبال بانوان حمایت لازم صورت بگیرد، حتما این تیم نیز می‌تواند همانند تیم مردان حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. ما بانوان والیبالیست خوبی در سطح کشور داریم که باید آنها را شناسایی کرده و از استعدادشان به نحو شایسته استفاده کنیم. 
قبول دارید که باشگاه‌ها انقدر که بها به تیم مردان می‌دهند این کار را برای بانوان انجام نمی‌دهند؟
خوب نباید این‌گونه باشد. باشگاه‌های والیبال به نظر من نباید فقط در حوزه مردان فعالیت کنند. در صورتی که این باشگاه بتواند در حوزه بانوان نیز فعالیت جدی داشته باشد این به سود والیبال ایران است. ما هر بار در ورزش به بانوان اعتماد کردیم، ضرر نکردیم و شما این را در رشته‌های مختلف ورزشی در سال‌های اخیر دیده اید. ما بانوان قهرمان توانایی در رشته‌های مختلف ورزشی داریم. من امیدوار هستم هم باشگاه‌ها و هم دیگر مسئولین عزیز از والیبال بانوان نیز حمایت کنند و برای پیشرفت این رشته در حوزه بانوان نیز قدم‌های خوبی بردارند. 
امیدوار هستیم با حضور شما در پست جدید، شاهد اتفاقات خوبی برای والیبال بانوان باشیم. 
من اگر این مسئولیت را قبول کردم، به خاطر این است که دوست دارم برای پیشرفت این رشته ورزشی تلاش کنم. امیدوارم رسانه‌ها نیز بیشتر به والیبال بانوان بپردازند و از تیم ملی و همچنین باشگاه‌ها حمایت بیشتری به عمل اورند. تاثیر رسانه‌ها در این مسئله غیر قابل کتمان است. امیدوارم بتوانیم با کمک هم شاهد موفقیت والیبال بانوان ایران در عرصه‌های مختلف باشیم.
 

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما