سر لیست خرید‌های تابستانی منصوریان لو رفت

سر لیست خرید‌های تابستانی منصوریان لو رفت

24 اردیبهشت 1396 16:28

علیرضا منصوریان که خوب می‌داند فصل بعد طرفداران از او و تیمش انتظار کسب جام و قهرمانی دارند، با وجود در اختیار داشتن جوانان مستعد هنوز به فکر تقویت چند پست استقلال است اما با توجه به دو بازی حساس با العین در لیگ قهرمانان، او با سیاست خاصی وارد بازار شده و در نشستی که با سران باشگاه داشته، روی حداقل پنج خرید در سه تا چهار پست تأکید کرده است. پست‌هایی که این مربی برای هر کدام از آنها سه گزینه اولویت‌بندی کرد تا باشگاه بر حسب توانمندی نیاز او را برطرف کند.

مدافع راست
* اولویت اول: دانیال ماهینی مدافع راست و جوان استقلال خوزستان اصلی‌ترین گزینه منصوریان است. هم جوان و جاه‌طلب نشان داده، هم به تفکرات تاکتیکی کادر فنی استقلال می‌خورد. مشکل بزرگ در راه جذب دانیال یک ‌سال باقی‌‌مانده از قراردادش با خوزستانی‌هاست.
* اولویت دوم: رامین رضاییان بعد از تمام حواشی که بر سر جدایی از پرسپولیس داشت، در هفته‌های گذشته بارها به اردوی استقلال نزدیک شد تا یکی از شایعات داغ بازار تابستانی ایران رقم بخورد. مدافع ملی‌پوش با وجود اینکه خود بارها حضورش در استقلال را تکذیب کرد، پشت پرده در پیام‌هایی اعلام کرده بدش نمی‌آید آبی‌پوش شود به همین خاطر منصوریان او را اولویت دوم قرار داده است.
* اولویت سوم: وریا غفوری مدافع حال حاضر استقلال اولویت سوم منصوریان قملداد می‌شود تا اگر باشگاه نتوانست بازیکن جدیدی جذب کند، خود وریا را نگه دارد. مشکل اصلی غفوری در راه ماندن به مشکلاتی برمی‌گردد که با کادر مدیریتی باشگاه پیدا کرد.

مدافع چپ
* اولویت اول: شایان مصلح، مدافع جوان سپیدرود رشت بعد از فصل خوبی که همراه این تیم در دسته اول گذراند و راهی لیگ برتر شد، بعد از اینکه تا نزدیکی‌های اردوی پرسپولیس پیش رفت، حالا سخت مورد توجه منصوریان قرار گرفته است.
* اولویت دوم: مهرداد قنبری از ذوب‌آهن همچنان در فهرست منصوریان قرار دارد. بازیکنی که در زمستان هم می‌توانست یکی از خرید‌های استقلال لقب بگیرد اما به خاطر محرومیت فیفا، بالاجبار در اصفهان ماند و حالا اولویت دوم منصوریان در پست دفاع چپ محسوب می‌شود.
* اولویت سوم: مسعود ابراهیم‌زاده از گسترش فولاد آخرین گزینه سرمربی استقلال خواهد بود. بازیکنی که در اردوی‌های قبلی تیم ملی از سوی کی‌روش دعوت شد اما به خاطر بدشانسی و مصدومیت این فرصت‌ها را از دست داد حالا یکی از بازیکنانی است که می‌تواند استقلالی‌ شود.

هافبک
* اولویت اول: جلال‌الدین ماشاریپوف 23 ساله از ازبکستان بعد از دو نمایش درخشان در لیگ قهرمانان مقابل استقلال، در صدر فهرست خریدهای منصوریان قرار گرفت. بازیکنی که به خاطر شرایط سنی سهمیه بزرگسالان هم محسوب نمی‌شود.
* اولویت دوم: سرور جپاروف بعد از ناکامی در پوشیدن پیراهن استقلال در زمستان به سپاهان پیوست و یکی از ستاره‌های این تیم شد. بعد از این عملکرد، منصوریان باز هم پای خود را در یک کفش کرد و از باشگاه خواست تا جپاروف را به استقلال بازگردانند حتی در کنار ماشاریپوف.
* اولویت سوم: داریوش شجاعیان، هافبک گسترش فولاد برای دومین فصل متوالی در فهرست خرید‌های استقلال قرار دارد. منصوریان هم بدش نمی‌آید اگر خرید ازبک‌ها به مشکل خورد، از این بازیکن شیرازی به عنوان گزینه سوم در تابستان نام ببرد.

مهاجم
* اولویت اول: مرتضی تبریزی همان مهاجمی که خود منصوریان در پاس همدان به فوتبال ایران معرفی کرد، با توجه به اتمام قراردادش با ذوب‌آهن، اولویت اول این مربی برای تقویت خط حمله استقلال است از همین رو مذاکرات با این مهاجم همدانی آغاز شده است.
* اولویت دوم: سجاد شهباززاده، مهاجم شماره 10 دو فصل قبل استقلال از روزی که تجربه تلخی در لژیونر شدن داشت، نامش در فهرست خرید‌های احتمالی منصوریان قرار داشت و این بار هم با وجود درخشش در فینال حذفی، اولویت دوم در بازار مد نظر قرار گرفت.
* اولویت سوم: حسن بیت‌سعید از استقلال خوزستان دیگر مهاجمی است که منصوریان در صورت ناکامی در جذب تبریزی و شهباززاده، مد نظر قرار داده و حتی گفته می‌شود با شرط اولیه او برای پوشیدن پیراهن شماره 7 توسط این بازیکن خوزستانی موافقت کرده است.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما