اقدامات شهرداری اصفهان در راستای روح و نماد جنبش پارالمپیک

در دیدار رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک با شهردار اصفهان مطرح شد؛

اقدامات شهرداری اصفهان در راستای روح و نماد جنبش پارالمپیک

19 اردیبهشت 1396 13:54

بهادری: فیلیپ کریون، رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک، در دیدار با شهردار اصفهان با تقدیر از توسعه زیرساخت‌های ورزشی برای معلولان گفت: ایران در حال نزدیک شدن به استانداردهای چین، کره و برزیل است.

فیلیپ کریون، رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک به همراه مسعود اشرفی، دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک، با مهدی جمالی‌نژاد، شهردار اصفهان، ملاقات کردند. در این دیدار همچنین محمد سلطان حسینی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، علی قاسمی، رئیس سازمان ورزش شهرداری اصفهان و مسئولان هیات‌های جانبازان و معلولان استان اصفهان نیز حضور داشتند.
مهدی جمالی‌‌نژاد در این دیدار با بیان اینکه اصفهان چهار عنوان جهانی شهر دوستدار کودک، شهر دوستدار سالمند، ثبت جهانی در صنایع دستی و پیوستن به شبکه شهرهای جهانی خلاق را یدک می‌کشد، تصریح کرد: اصفهان دارای 19 شهر خواهر‌خوانده بوده و عضو سازمان‌های بین‌المللی بسیاری است. وی گفت: یکی از برنامه‌های بسیار خوبی که در شهرداری اصفهان در حال انجام است اینکه در حال گسترش زمین‌های ورزشی روباز در تمام محلات اصفهان هستیم و این زمین‌ها می‌تواند کمک بسیاری به توسعه ورزش جانبازان و معلولان داشته باشد. جمالی‌نژاد در ادامه دی سال جاری را زمان برگزاری چهارمین دوره از مسابقات ورزشی جانبازان و معلولان خواهرخوانده‌های اصفهان ذکر کرد و از رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک برای شرکت در این مسابقات دعوت به عمل آورد.  

رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک نیز در این دیدار اظهار کرد: افرادی که دچار معلولیت‌های جسمی و حرکتی هستند باید عضو کاملی از جامعه باشند. . فیلیپ کریون توجه متولیان ورزش در ایران به ورزش جانبازان را قابل توجه دانست و گفت: در صورتی که نگاهی به استانداردهای بین‌المللی کشورهایی مانند کره، چین و برزیل بیندازید، متوجه نزدیک شدن ایران به استانداردهای بین‌المللی کشورهای چین، کره و برزیل از لحاظ تجهیزات و زیرساخت‌ها می‌شوید.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما