استقلال خوزستان تاریخ‌ساز می‌شود

آرامش خاطر؛ شاگردان منصوریان

استقلال خوزستان تاریخ‌ساز می‌شود

19 اردیبهشت 1396 13:47

فرهاد رحیمی: در ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا امروز استقلال خوزستان و استقلال تهران، دو نماینده شایسته کشورمان به مصاف حریفان خود خواهند رفت. در ذیل مروری داریم به بازی‌های امروز نمایندگان فوتبال کشورمان:

استقلال خوزستان(ایران) الجزیره امارات
تیم استقلال خوزستان شگفتی‌ساز این مرحله از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هست که توانست بازی‌های بسیار خوبی را از خود به نمایش بگذارد و تقریبا صعودش به مرحله بعدی رقابت‌ها قطعی است؛ مگر اینکه اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی در بازی امروز و دیگر بازی گروه B رقم بخورد. شاگردان پورموسوی برای صعود تنها به یک امتیار نیاز دارند و به نظر نمی‌رسد کسب این یک امتیاز در خانه آن هم مقابل تیم ضعیف الجزیره کار سختی باشد. استقلال خوزستان همانقدر که در لیگ برتر ایران در فصل شانزدهم ناکام بود به جای آن در لیگ قهرمانان عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت. آنها امیدوار هستند با یک پیروزی شیرین در اهواز جشن صعود برگزار کنند. استقلال خوزستان تنها در صورتی نمی‌تواند به مرحله بعدی رقابت‌ها راه پیدا کند که در برابر الجزیره شکست بخورد و تیم الفتح نیز موفق به شکست تیم لخویا شود. که بعید به نظر می‌رسد چنین اتفاقی رقم بخورد. تیم استقلال خوزستان تا به این جای کار دست به کار بزرگی زده و با امکانات کم و با اتکا به بازیکنان جنوبی توانسته از هویت فوتبال خوزستان دفاع کرده و نماینده شایسته‌ای برای فوتبال کشورمان باشد. صعود به دور بعدی رقابت‌ها پاداش خوبی برای بازیکنان و کادرفنی تیم استقلال خوزستان است و ما بسیار امیدوار هستیم با صعود این تیم به دور بعد حمایت‌های بیشتری از این تیم خوب  جنوبی به عمل ‌آید تا شاهد درخشش نماینده خوب کشورمان در دور بعدی نیز باشیم. دیدار استقلال خوزستان با الجزیره امارات امروز ساعت 20:00 در اهواز برگزار خواهد شد.
التعاون عربستان-استقلال تهران(ایران)

شاگردان علیرضا منصوریان نیز همچون شاگردان پورموسوی شرایط خوبی برای صعود به دور بعدی دارند و اتفاقات زیادی باید دست به دست هم بدهد تا مانع صعود استقلال به دور بعدی شود. در بازی قبلی در حالی که تساوی مقابل الاهلی امارات در یک بازی خانگی می‌رفت که کار دست آبی‌ها بدهد، ولی تساوی لوکوموتیو مقابل التعاون عربستان همه چیز را به سود استقلالی‌ها عوض کرد. استقلال تهران تنها در یک صورت به دور بعدی صعود نمی‌کند و آن هم شکست 4 بر 0 به التعاون در قطر است که البته اتفاق بعیدی است. چون التعاون تیمی ‌نیست که بتواند 4 گل به استقلال بزند. در هر صورت شاگردان منصوریان باید به هوش باشند و مواظب اتفاقات داوری و. . . در این دیدار باشند و حریف را دست‌کم نگیرند. حالا استقلالی‌ها بعد از جشن نایب قهرمانی که چند روز قبل گرفتند، امروز می‌توانند جشن شیرین صعود به مرحله بعدی آسیا را نیز بگیرند تا همه چیز به کام منصوریان و تیمش و هوادارانش باشد. استقلال در دیدار رفت توانست با نتیجه سه بر صفر التعاون را شکست دهد و به نظر می‌رسد در دیدار امروز نیز این نتیجه می‌تواند تکرار شود؛ چون این تیم عربستانی در حد و اندازه آسیا نیست و در بازی‌های گذشته نیز نشان داد که چیزی برای عرضه ندارد و در فوتبال عربستان نیز جایگاه شایسته‌ای ندارد. شاید تنها مسئله‌ای که امروز می‌تواند ذهن استقلالی‌ها را به خود درگیر کند، صعود به عنوان تیم اول یا دوم باشد. استقلالی‌ها خیلی دوست دارند الاهلی برابر لوکوموتیو متوقف شود و خودشان نیز موفق به شکست التعاون شوند و به عنوان تیم اول صعود کنند؛ در صورتی که دو تیم به تساوی برسند الاهلی به عنوان تیم اول به دور بعدی راه پیدا می‌کند. این دیدار ساعت 20:20 به وقت ایران در ورزشگاه الاهلی دوحه قطر برگزار خواهد شد.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما