سفر کردم که.‌. .

مرور مطبوعات داخلی

سفر کردم که.‌. .

19 اردیبهشت 1396 13:38

روزنامه‌های دیروز خبر سفر انتخاباتی حسن روحانی به غرب کشور را کار کرده‌اند اما روحانی قبل از سفر به ارومیه به استان گلستان هم سری زده و از محل حادثه معدن یورت آزاد‌شهر دیدن کرده و با معدنکاران بازمانده همدردی کرده است‌. این سفر کوتاه و چند ساعته محل بحث‌ها و خبر‌های زیادی در روزنامه‌ها شده است‌.

«وطن امروز» عکسی از معدنکاران انداخته است و خطاب به حسن روحانی نوشته: تا حالا کجا بودی ؟‌. روزنامه‌های مخالف دولت در واکنش به این سفر به تبلیغاتی بودن آن اشاره کرده‌اند. «همدلی» و «همبستگی» دو روزنامه مدافع دولت عکسی از همین دیدار در صفحه اول خود کار کرده‌اند که روحانی را در آرامش در میان معدنکاران معدن یورت نشان می‌دهد. گوش به اعتراض کارگران و مردی که صدای بغض کارگران را می‌شنود هم تیترهای این روزنامه‌ها هستند‌. این عکس‌ها و خبر‌ها واکنشی است به تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی همزمان با سفر روحانی به آزاد شهر منتشر شد و نشان می‌داد معدنکاران عصبانی هستند و به خودرو حامل رئیس‌جمهور آسیب وارد می‌کنند‌. جالب اینجاست در این تصاویر منتشر‌شده معترضان با وجود عصبانیت شدید و خشمگین بودن به همراهان حسن روحانی کاری ندارند و تنها دور خودروی روحانی حلقه می‌زنند و راه را بر خودرو ی او می‌بندند‌. سخنان رهبری در دیدار با معلمان به مناسبت روز معلم هم تیتر یک بسیاری از روزنامه‌هاست‌.  «قدس» در همین باره از قول مقام رهبری تیتر زده است: تسلیم سند 2030 یونسکو نخواهیم شد. اما خبر‌های انتخاباتی هم کماکان روی صفحه اول روزنامه‌های تهران جا خوش کرده‌اند. «قانون» با تیتر برائت از قالیباف به موضوع انتشار نام تعدادی از ورزشکاران که حامی‌شهردار تهران هستند، پرداخته است‌. انتشار فهرست ورزشکارانی که از قالیباف حمایت کرده‌اند به یک گاف یا بی‌اخلاقی تمام عیار رسانه‌ای تبدیل شده است‌. در خبر ادعایی که در کانال و صفحات مجازی مدافع قالیباف به اشتراک گذاشته شده است، نام دو فوتبالیست تیم پرسپولیس به چشم می‌خورد که مدتی است دار فانی را وداع گفته‌اند. حواشی مربوط به خبر واردات پوشاک فرزند یکی از وزرا هم کماکان در روزنامه‌ها دنبال می‌شود‌. این بار سخنگوی قوه قضائیه، محسنی‌اژه‌ای در جلسه هفتگی خود با اصحاب رسانه جزئیات جدیدی را درباره واردات پوشاک و این پرونده بازگو می‌کند‌. «رسالت» از قول اژه‌ای تیتر زده است‌: وزیر پوشاک را با کارت بازرگانی شرکت دیگری وارد کرده است‌. روزنامه «رسالت» در همین راستا گفتگویی با مرتضی طلایی، عضو شورای شهر تهران کرده است‌. طلایی معتقد است برخی به دنبال قدرت هستند تا به ثروت برسند و این ظلم به مردم است‌.

روزنامه «صبح نو» به دستور دولت درباره فیلتر کردن سایت سامانه کارانه اشاره کرده است و از این کار با تیتر نبرد 4 درصدی‌ها علیه خدمت جهادی انتقاد کرده است. جالب است که این روزنامه، نام خانوادگی شهردار تهران را به نام سامانه کارانه اضافه کرده است و از آنها یکجا نام می‌برد در حالی که این طرح حتی اگر غیر قانونی هم نبود، متعلق به ادارات زیر نظر محمد‌باقر قالیباف بود، نه خود شخص شهردار تهران، لذا نام بردن از این سایت تحت عنوان سامانه کارانه قالیباف جای شگفتی دارد‌. روزنامه‌های اقتصادی هم مثل روزنامه‌های دیگر فضایی دو‌قطبی دارند یا از سیاست‌های دولت حمایت می‌کنند یا مخالف آنها هستند. «ابرار اقتصادی» از افزایش 3 برابر‌ی درآمد کشاورزان در دولت یازدهم خبر داده است و مدعی است 5 فاز پارس جنوبی در دولت دهم باید تکمیل می‌شد، این روزنامه همچنین از پرداخت سود سهام عدالت در نیمه دوم 96 خبر داده است. روزنامه‌های ورزشی هم بیشتر توجه‌شان را به بازی‌های نمایندگان ایران در جام قهرمانی باشگاه‌های آسیا داده‌اند. نمایندگان فوتبالمان در بازی‌های آسیایی چندان مطمئن عمل نکرده‌ و امتیاز‌های لازم را جمع نکرده‌اند و کار صعودشان به اما و اگر کشیده است.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما