نگذارید تندروها باز گردند

حسن روحانی:

نگذارید تندروها باز گردند

19 اردیبهشت 1396 13:23

رئیس‌جمهور در جمع مردم کرمانشاه گفت: عده‌ای از آزادی جوانان نگران هستند. چرا حرف‌های دلتان را به جوانان نمی‌گویید و چرا حرف‌هایی که در جلسه خصوصی می‌گویید، نمی‌گویید؟

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی، عصر دیروز در سالن امام خمینی گفت: درود و سلام بر کرمانشاه قهرمان. اینجا سینه ستبر ایران است. سراسر کرمانشاه شور شما جوانان و دختران و پسران است. مردم عزیز استان کرمانشاه من می‌خواهم به شما بگویم اگر سال 92 به شما وعده دادم بزرگترین آبادانی و آب‌رسانی در ایران محقق می‌شود، اینک تحقق یافته است.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه یک عده از پیشرفت ایران نگران هستند، گفت: عده‌ای از آزادی جوانان نگران هستند. چرا حرف‌های دلتان را به جوانان نمی‌گویید و چرا حرف‌هایی که در جلسه خصوصی می‌گویید، نمی‌گویید؟ می‌خواهید ایران در حصر و محاصره باقی بماند و ارتباط جوان ایرانی با دنیا قطع شود؟ روحانی در این چهار سال در مقابل شما ایستاد و من با کمک شما آماده‌ام چهار سال دیگر هم بایستم.
او افزود: آنها اینکه مردم ایران می‌توانند با مردم دنیا در ارتباط باشند، نگران هستند. گفتند ما با خانواده شهدا و ایثارگران هستیم ولی من می‌پرسم در هشت سال قبل مطالبات خانواده‌های شهدا و ایثارگران را دادید؟ مردم بدانید که تمامی‌مطالبات خانواده‌های شهدا و ایثارگران در دولت یازدهم پرداخت شد.
روحانی با اشاره به اینکه ما اهل شعار نیستیم، بلکه اهل عمل هستیم، گفت: مردم بدانید قدرت دفاعی در دولت یازدهم افزایش یافته است. ما با سلاح مخالف نیستیم ولی بدانید با کسانی که می‌خواهند دل مردم ایران و مردم منطقه را بهراسانند مخالفیم. قدرت ایران برای آن است که در برابر تجاوز مقابله کنیم. ما در برابر هر نوع متجاوزی می‌ایستیم و مقاومت می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم بداخلاقی‌های شما ادامه پیدا کند. دوران خشونت پایان یافته است. شما می‌خواهید آزادی را از مردم بگیرید و مردم در مقابل شما می‌ایستند.
او خاطرنشان کرد: ما در روزهای پیشرفت قرار گرفته‌ایم. ما باید برای زندگی محرمان امروز تصمیم بگیریم نه با شعار بلکه با عمل. آنهایی که شعار می‌دادند که از محرمان حمایت می‌کنند امروز بگویند گندم را کشاورزان به چه قیمتی می‌خریدند؟ آنها که مدعی حمایت از کشاورزان هستند قیمت گندم را بیش از قیمت جهانی خریداری می‌کردند یا گندم را از خارج وارد می‌کردند. امروز که گندم را به قیمت کیلویی 1300 تومان خریداری می‌کنیم، برخی نگران هستند.
او یادآور شد: ما اجازه نمی‌دهیم مردم را قطعه قطعه کنید چون ما ملت صد در صد هستیم. دولت یازدهم دولت صد در صدی بود و دولت دوازدهم هم دولت صد درصدی است. مردم به شما اجازه فریب را نمی‌دهند. می‌گویند پول پخش می‌کنند ولی این پول را از کجا می‌آورید. از حقوق معلمان کم می‌کنید؟ از پول کشاورزان کم می‌کنید؟ یا جیب دیگری دارید؟ یکبار مردم ایران تجربه کردند 45 هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی برداشتند و تجربه‌اش تورم 45 درصدی بود. شما می‌خواهید تورم تک رقمی‌را به تورم 45 درصدی بازگردانید. این مردم تلاش کردند در سراسر ایران بنگاه‌های اقتصادی را آباد کنند. دوباره می‌خواهید بنگاه‌ها را ببندید.
روحانی تاکید کرد: شما می‌خواهید زنان را به خانه بفرستید. ملت ایران و قانون اساسی این اجازه را به شما نمی‌دهد. ما امروز اعلام می‌کنیم 29 اردیبهشت بازهم آزادی می‌خواهیم. ما از دروغ و فریب آنها که سال‌ها دیدیم خسته شده‌ایم. انتخابات دوازدهم پیش روی ماست. هر نفر به همراه 11 نفر به پای صندوق رای بروند. ما 12 نفره در انتخابات دوازدهم شرکت خواهیم کرد.

او خاطرنشان کرد: ما از طریق گردشگری و جذب سرمایه‌گذاری خارجی و اجرای اقتصاد مقاومتی ایران را آباد خواهیم کرد. مردم ایران می‌خواهند ممنوعیت‌ها تمام شود. بر چه مبنایی عکس بزرگان ایران را ممنوع می‌کنید؟ با چه قانونی؟ آن قانون را اعلام کنید؟ ادعا کردید شورای عالی امنیت ملی این کار کرده است ولی من به صراحت گفتم دروغ است دروغ است. ما حرفمان را در صندوق آرا خواهیم زد. مردم! در روز انتخابات به صندوق آرا نشاط و امید را بگویید. نگذارید تندروها و افراطی‌ها باز گردند. ملت ایران به افراطی‌ها اجازه بازگشت نمی‌دهند. دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره امید، دوبار‌ه اعتدال.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما