شهریه مدارس غیرانتفاعی تهران 17 درصد گران شد

شهریه مدارس غیرانتفاعی تهران 17 درصد گران شد

16 اردیبهشت 1396 13:6

رئیس اداره مدارس غیردولتی تهران گفت: میانگین افزایش شهریه مدارس غیردولتی تهران در سال 96-97، 17 درصد نسبت به سال گذشته در تمامی مقاطع پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی خواهد بود.

حمید رحمانی در خصوص نرخ شهریه سال تحصیلی 96-97 مدارس غیر دولتی گفت: با توجه به تنوع مدارس و مناطق، نرخ شهریه سال تحصیلی 96-97 متفاوت بوده و نمی‌توان مبلغ مشخصی را اعلام کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 1627 مدرسه در تهران وجود دارد که تمامی آنها با توجه به فعالیت‌های آموزشی، پرورشی، متراژ فضای آموزشی، نرخ حق التدریس و ... شهریه متفاوتی دارند.

رئیس اداره مدارس غیر دولتی تهران ضمن بیان آنکه نرخ شهریه مدارس غیر دولتی امسال 17 درصد نسبت به سال گذشته افزایش خواهد یافت گفت: بیشترین شهریه مربوط به مقطع پیش دانشگاهی با حداکثر 11 تا 12 میلیون خواهد بود. کف شهریه نیز مربوط به مقطع پیش دبستانی با یک میلیون و 500 هزار تومان در سطح شهر تهران است.

بنابر این مدیران مدارس غیر دولتی می‌توانند از روز چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه 96 به ادارات آموزش و پرورش مناطق 19 گانه شهر تهران مراجعه، و ابلاغیه شهریه را دریافت کنند.

لازم است مدارس بر اساس مقررات، ابلاغیه را جهت اطلاع اولیاء دانش آموزان به نحو مطلوب در معرض دید مراجعان و اولیاء قرار دهند.

بر اساس این گزارش شهریه مدارس بر اساس الگوی تعیین شهریه مشخص شده و سه متغیر اجاره ملک ،حق الزحمه عوامل وکیفیت، عامل اصلی تعیین مبلغ شهریه بوده است. مبلغ اعلام شده شامل فوق برنامه نیز می شود و کلیه مدارس غیر دولتی موظف به رعایت نرخ مصوب، مبتنی بر الگوی شهریه هستد.

علاوه بر شهریه سال 96-97 ، شهریه فعالیت های تابستان سال جاری نیز به مناطق ابلاغ شده و توسط اولیاء قابل ملاحظه است.
منبع:ایسنا

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما