مدیریت شهری کرج تنها ارگان موفق در زمینه اشتغال

دکترعلی ترکاشوند شهردار کلان‌شهر کرج‌:

مدیریت شهری کرج تنها ارگان موفق در زمینه اشتغال

12 اردیبهشت 1396 14:57

اباصلت عابد: تفکر شورایی و بهره‌گیری از مشورت یکی از اساسی‌ترین مفاهیم مورد تاکید در اسلام و یکی از اصول اساسی مورد توافق جمعی در اداره امور مختلف زندگی اجتماعی است.

شهردار کرج در جلسه رسمی‌شورای اسلامی‌شهر کرج ضمن گرامیداشت روز شوراها این روز را به اعضای شورای اسلامی‌شهر این کلان‌شهر تبریک و از زحمات ایشان در دوره چهارم تقدیر و تشکر کرد.
علی ترکاشوند افزود‌: شورا اراده عمومی‌است که حاکمیت مردم را اثبات می‌کند.
ترکاشوند با تاکید بر اینکه شور و مشورت یکی از ارکان مهم سلامت تصمیم‌‌گیری است، گفت: شوراها با امان‌تداری، کفایت و درایت برای رسیدن به جامعه شهروندمدار تلاش می‌کنند که این اهتمام برای خدمت‌رسانی به مردم قابل تقدیر است.
وی با اشاره به اهتمام و حساسیت شورای اسلامی‌شهر کرج در برآوردن نیازهای مردم اظهار کرد: شورای شهر کرج طی ‌سال‌ها فعالیت، سعی در تثبیت ساختارهای روشن برای تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان داشته است که در نتیجه همدلی، انسجام و اتفاق نظر اعضای شورا در اخذ تصمیمات، کارنامه این نهاد در کلان‌شهر کرج مثبت و قابل قبول بوده است.
ترکاشوند با توضیح اینکه در دوره چهارم شورای اسلامی‌شهر، اقدامات مهمی‌انجام شده که در تاریخ 60 ساله شهرداری کرج انجام نشده است، گفت: تنها ارگانی که در البرز در رابطه با اشتغال به خوبی عمل کرده مدیریت شهری کرج است که با انجام پروژه‌های عمرانی متعدد در شهر حدود 4 هزار شغل ایجاد کرده است.
ترکاشوند در ادامه با برشمردن این نکته که حل موضوعاتی مانند حاشیه نشینی یا محرومیت‌زدایی در مناطق شهری نیازمند افزایش سطح وظایف محول شده به شهرداری است، بیان کرد: متاسفانه بر خلاف انتظاری که ما داشتیم در برنامه ششم توسعه، وظایفی که شهرداری می‌تواند انجام دهد، محدودتر شده است.
محمود دادگو، رئیس شورای اسلامی ‌شهر کرج نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تمام طرح‌های عمرانی که پایه‌ریز آن شورای اسلامی ‌شهر بوده است در چند ماه باقیمانده از فعالیت این دوره از شورا افتتاح خواهد شد، گفت: بعد از انتخابات قرار است چند طرح عمرانی مهم شهر به بهره‌برداری برسد.

در پایان، شهردار کرج با اهدای لوح تقدیر از زحمات اعضای شورای چهارم تقدیر کرد.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما