7 مرکز درمانی تامین اجتماعی در 7 استان افتتاح شدند

همزمان با روز جهانی کارگر:

7 مرکز درمانی تامین اجتماعی در 7 استان افتتاح شدند

12 اردیبهشت 1396 14:57

بیمارستان 96تختخوابی امیرکبیر اهواز روز گذشته همزمان با روز جهانی کارگر با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان محلی به بهره‌برداری رسید. به گزارش مهر، مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: هفت مرکز درمانی در هفت استان سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس‌جمهور افتتاح شدند. مهدی درخشان افزود: طی این مدت در حوزه درمان دو راهبرد کلی را پیگیری و ساختارهای آن را ایجاد کردیم که این افتتاحیه‌ها نیز در همین راستاست. اولین مسئله، حرکت بر اساس برنامه است و از دو سال قبل تمامی‌فعالیت‌ها تحت عنوان برنامه‌های عملیاتی تدوین و به تصویب هیات مدیره سازمان رسیده است. درخشان بیان کرد: دومین مسئله اینکه زیرساخت‌های لازم برای پیشرفت فراهم شود. یکی از مسائل مهم و اساسی که به شدت مورد توجه هیات مدیره سازمان قرار گرفته، همین تامین زیرساخت‌ها هست. همچنین نصب his در تمامی‌بیمارستان‌ها نیز یکی دیگر از مسائل مهم و مورد توجه سازمان است.

 مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: بر اساس همین ایده کلی که زیرساخت‌های آی‌تی باید گسترش پیدا کند تا برنامه‌های توسعه آینده محقق شود را نیز مدنظر داریم. آیندگان برای ارائه برنامه باید بستر لازم را داشته باشند و بدون برنامه وارد میدان عملیات نشوند. درخشان عنوان کرد: توسعه مراکز درمانی یکی از سیاست‌های سازمان هست که نگاه ویژه‌ای هم به این حوزه داریم. تلاش می‌شود تا در سراسر کشور به مناطق محروم توجه بیشتری برای این توسعه داشته باشیم. وی بیان کرد: امیدوارم در استان خوزستان با حمایت و عنایت ویژه استاندار خوزستان، این مرکز درمانی بتواند فعالیت کامل خود را ارائه دهد و در مدت بسیار کوتاهی به بهره‌برداری نهایی رسیده و خدمات خوبی را به مردم استان خوزستان ارائه دهد.
استاندار خوزستان: نقش دولت یازدهم در ارتقای سطح سلامت بی نظیر است

استاندار خوزستان نقش دولت یازدهم را در ارتقای سطح سلامت برجسته و بی نظیر توصیف کرد و گفت: با اقدام‌های دولت تدبیر و امید، شاخص‌های سلامت و امید به زندگی افزایش یافته است. به گزارش ایرنا، غلامرضا شریعتی در این آیین با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت یازدهم افزود: هم اکنون نظام سلامت به گونه‌ای است که تقریبا همه نقاط کشور زیرپوشش این طرح ملی قرار گرفته‌اند و متعاقب آن هزینه درمانی شهروندان به ویژه روستاییان به حداقل رسیده است. وی گفت: توسعه حوزه سلامت در جامعه به بالارفتن سطح خدمات‌رسانی و بسط عدالت اجتماعی منجر شده و این اتفاقی بود که در دولت تدبیر و امید رخ داد. رئیس شورای سلامت خوزستان با بیان اینکه هنوز در بخش سلامت این استان مشکلاتی داریم که یکی از آنان تکمیل نشدن مراکز درمانی تامین اجتماعی در شهرهای آبادان و دزفول است، خواستار شتاب بخشیدن به روند اجرایی این پروژه‌ها شد. شریعتی با اشاره به اینکه دولت نباید و نمی‌تواند متصدی همه امور باشد، افزود: این سم مهلکی است که دولت همه چیز را در دست بگیرد‌؛ کار دولت بهبود سلامت‌، ارتقای امنیت و آموزش است و بقیه کار آن نظارت و هدایت خواهد بود.وی گفت: بیمه شدگان به ویژه از کارافتادگان زیرپوشش تامین اجتماعی نباید دغدغه‌ای به نام درمان داشته باشند. استاندار خوزستان ادامه داد: با وجود تعداد زیاد بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در خوزستان، دسترسی به خدمات درمانی در این استان پایین‌تر از متوسط کشوری است در حالی که این حق خوزستان است که از خدمات درمانی بیشتر و کیفی‌تری برخوردار باشد. شریعتی افزود: سازمان‌های بیمه‌گر با برنامه‌ریزی‌، باید به گونه‌ای خدمات خود را توسعه دهند تا پزشکان بیشتری با عقد قرارداد در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به مردم خدمت کنند. راه‌اندازی درمانگاه تامین اجتماعی در مرکز شهرستان باوی (ملاثانی) و بازطراحی بیمارستان شهدای شوشتر به گونه‌ای که در شأن مردم این منطقه باشد از خواسته‌های استاندار خوزستان بود. استاندار خوزستان به ملاقات اخیرش با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: در این ملاقات مشکلات‌، چالش‌ها و خواسته‌های مردم خوزستان مطرح شد و آقای نوربخش قول داد راه‌اندازی مرکز درمانی شهرستان باوی که 40هزار بیمه‌شده دارد را در سال 1396در دستور کار قرار دهد. بیمارستان نوسازی شده امیرکبیر اهواز در زمینی به مساحت پنج هزار و 235متر و زیربنای 9 هزار و975 متر مربع، شامل بخش‌های زنان‌، مردان‌، کودکان، آی‌سی‌یو‌، سی‌سی‌یو‌، ان آی‌سی‌یو‌، زایمان و اورژانس و دارای چهار اتاق عمل و درمانگاه‌های عمومی‌ و تخصصی، با حدود 500 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان تامین اجتماعی در چهار طبقه ساخته و تجهیز شده است.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما