20 فقره کلاهبرداری در فضای مجازی

بازداشت زن فالگیر

20 فقره کلاهبرداری در فضای مجازی

7 اردیبهشت 1396 3:31

روزان: جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان بم از دستگیری یک زن که در فضای مجازی بافال گرفتن و رمالی اقدام به 20 فقره کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش روزان به نقل از روابط عمومی پلیس فتا ناجا (www.cyberpolice.ir)، سرهنگ غلامرضا بهروزه جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان بم در تشریح این خبر گفت: در پی مشاهده پیام های تبلیغی گسترده در شبکه های اجتماعی تلفن همراه و گروه های تلگرامی با موضوع فالگیری و پیش بینی آینده موضوع به طور ویژه در دستور کار کارکنان مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا این شهرستان قرار گرفت.

وی گفت: ماموران پلیس فتا با رصد فضای مجازی و تحقیقات تخصصی موفق شدند انتشار دهنده این تبلیغات را که زنی حدودا 30 ساله بود شناسایی و پس از هماهنگی قضایی دستگیر کنند.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان بم خاطر نشان کرد: این فرد با سوء استفاده از سادگی و جهل شهروندان در قالب فال و رمالی اقدام به 20 مورد کلاهبرداری و اخاذی از کاربران فضای مجازی کرده است.

این مقام ارشد انتظامی ضمن هشدار به کاربران فضای مجازی در خصوص سودجویان این فضا گفت: کلیه اقدامات مجرمانه از قبیل فالگیری و رمالی که در فضای حقیقی برای آنها مجازات تعیین گردیده است در فضای مجازی نیز تبلیغ یا ارتکاب اینگونه اعمال جرم بوده و قابل پیگرد است.

کلمات کلیدی
shareاشتراک گذاری

نظرات شما