انتقاد مدیرعامل بیمه ما از نرخ شکنی‌های خلاف اصول بیمه گری

انتقاد مدیرعامل بیمه ما از نرخ شکنی‌های خلاف اصول بیمه گری

6 اردیبهشت 1396 16:39

روزان: مدیرعامل بیمه ما با انتقاد از نرخ شکنی‌هایی که در صنعت بیمه انجام می‌شود، گفت: بیمه‌گر نباید بر‌خلاف اصول بیمه‌گری و اکچوئری نرخ اعلام کند.

مهندس مجید صفدری، در نشستی ضمن بیان این مطلب گفت: متاسفانه نرخ شکنی در رشته درمان به یکی از معضلات اصلی در این صنعت تبدیل شده؛ به طوری که بیمه‌گران در بسیاری از موارد بدون در نظر گرفتن اصول اکچوئری نسبت به ارائه این نرخ اقدام می‌کنند.
وی با بیان آنکه سهم درمان تکمیلی در شرکت بیمه ما حدود 15درصد است، در خصوص بازار بدهی که در اقتصاد ایران مغفول مانده است، گفت: در حالی که سیستم‌های نوین اقتصادی مزایای بسیاری از اجرای بازار بدهی به دست آورده‌اند، این بازار در ایران به دلایلی نظیر تعیین دستوری نرخ سود بانکی و نیز عدم شناخت مردم از این بازار مغفول مانده و این در حالی است که این بازار قادر است تا از بروز رانت اقتصادی جلوگیری کند.
مدیرعامل بیمه ما با تاکید بر ضرورت تعیین نرخ سود بانکی توسط بازار عرضه و تقاضا تصریح کرد: توزیع ریسک یکی از موارد بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد که یکی از راه‌های آن عرضه ریسک شرکت‌های بیمه در بورس اوراق بهادار است؛ ضمن آنکه متاسفانه نبود شرکت‌های رتبه‌بندی اعتباری بین‌المللی در کشور ما باعث شده در این خصوص ضعف داشته باشیم؛ به طوری که یکی از دلایل مطالبات معوق بانک‌ها نبود همین موسسات رتبه‌بندی است. ما باید بدانیم که اعتبارسنجی باید خارج از بانک‌ها رخ دهد و بانکی که می‌خواهد وام بپردازد اعتبار شخص وام ‌گیرنده را از طریق موسسه رتبه‌بندی بین‌المللی بداند؛ در نتیجه بازار بدهی ما نیازمند موسسه‌ای است که این رتبه‌بندی اعتباری را انجام دهد.
مدیرعامل بیمه ما در مورد مالیات بر ارزش افزوده بر روی بیمه‌ها، اظهار کرد: با وجود پیگیری‌هایی که رئیس بیمه مرکزی و وزیر اقتصاد انجام داده‌اند، تاکنون حذف مالیات بر ارزش افزوده برای بیمه‌ها اجرایی و عملیاتی نشده است که امیدواریم به زودی با پیگیری‌های مستمر در مورد این موضوع، این مالیات حذف شود.
صفدری درباره‌ فروش بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، تصریح کرد: در شرایط رکود هم می‌شود بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری فروخت، اما به شرط اینکه ما خود را به علم روز دنیا مجهز کنیم و بتوانیم با فرهنگ‌سازی درست مردم را تشویق کنیم تا از این نوع بیمه‌نامه‌ها استفاده کنند.
وی با اشاره بر افزایش سرمایه شرکت بیمه ما گفت: در صورت تصویب مجمع، سرمایه شرکت در وهله نخست به 150 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت و در گام بعدی این سرمایه به 250 میلیارد تومان خواهد رسید.
صفدری به اقدامات انجام گرفته توسط شرکت برای وصول مطالبات معقوق گفت: بیمه ما حدود 43 میلیارد تومان مطالبات معوق داشت که 25 میلیارد تومان آن وصول شده است.
نمایندگان 35 بانک، شرکت و موسسه مالی اروپایی در راه تهران
روزان: رئیس پژوهشکده پولی و بانکی از حضور 35 بانک، شرکت و موسسه مالی اروپایی در چهارمین همایش تجاری و بانکی ایران – اروپا خبر داد.
علی دیواندری در نشستی افزود: رویکرد این دوره بررسی روند پیشرفت مبادلات مالی و بانکی یک سال پس از برجام و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران است.
وی از بلژیک، انگلیس، ایتالیا، سوئیس، آلمان، فرانسه و هلند به عنوان کشورهایی یاد کرد که به این همایش دعوت شده‌اند.

وی در خصوص مسدود شدن حساب بانکی کاربران ایرانی در انگلیس اظهار کرد: به طور طبیعی بانک‌های اروپایی سختگیری‌هایی را در زمینه گزارشگری مالی و تطبیق با استانداردهای روز بانکداری بین‌الملل دارند و در زمینه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم سختگیری‌های بیشتری اعمال می‌کنند.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما